Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Vítáme návštěvníky webu týmu SK Benešov U13 – tedy ročníku 2002.

Jsme kluci narození po 1. lednu 2002 a na podzim roku 2007 jsme se sešli, abychom se naučili a zkusili pilovat první písmenka fotbalové abecedy. Snažíme se pomalu skládat slabiky, slova, někdo už umí i krátké věty. Pořád toho máme spoustu před sebou, ale doufáme, že ta výuka bude zdárně pokračovat a že nám k tomu pomůžou dospěláci kolem nás, hlavně rodiče a občas se budeme snažit něco vyposlechnout i od trenérů :-)

Naše fotbalová kariéra začala účastí na několika turnajích jak v hale v zimě 2007/08, tak i venku na trávě na jaře a v létě 2008. V další sezóně 2008/09 jsme úspěšně válčili s přesilou pražských týmů v soutěži zvané MiniCUP. Tato první opravdová celoroční soutěž skončila nad očekávání a nakonec jsme vybojovali skvělé druhé místo v konkurenci dalších 13 týmů. Na podzim 2009 jsme vstoupili do oficiálních soutěží ČMFS, v našem případě do okresního přeboru mladších přípravek hráčů narozených po 1.1.2001. Po mnohdy napínavých bojích proti někdy o rok starším soupeřům jsme v tabulce obsadili třetí místo.

V sezóně 2010/11 jsme si troufli na ještě starší soupeře. Po vzoru našich předchůdců jsme o rok dříve opustili řady mladších přípravek a nastupovali jsme v okresní soutěži přípravek starších pro hráče ročníku 2000 a mladší. Vedli jsme si bez zbytečné skromnosti skvěle a bez ztráty bodu jsme i přes dvouletý věkový handicap konkurenci dalších 11 okresních týmů převálcovali.

V ročníku 2011/12 jsme kvůli nemožnosti hrát na okrese přípravkovou soutěž se 7 hráči v poli hodili rukavici ještě výše - hráli jsme o dva roky dříve okresní přebor mladších žáků, tedy hráčů ročníku 1999 a mladších. A ani toto srovnání pro nás nedopadlo nijak zle. Sice jsme leckdy dostávali po fyzické stránce pořádně zabrat a starší soupeři nás zvláště na jaře už nepodceňovali a nic nám nedarovali, ale v celkovém účtování jsme nakonec vyválčili bronzový stupínek, když od stříbrného nás dělilo jen horší skóre.

Do už šestého (to to letí) a posledního přípravkového roku jsme vstoupili znovu s úmyslem potrápit okresní mladší žáky a navíc podle možností maličko vypomoci našemu ročníku 2001 a jedním okem nahlédnout do ligového klání mladších žáků U12. Ve čtyřkolově hrané soutěži jsme bojovali znovu o příčku nejvyšší. Tentokrát se nám ji podařilo vybojovat a stali jsme se okresními přeborníky mezi mladšími žáky okresu Benešov.

Při vstupu do ligové sezóny 2013/14 jsme se potýkali s rozšířením soupisky týmu. Řešením pro nás bylo sloučení ročníků 2002 a 2003 do jednoho týmu U12, který fungoval celou sezónu společně. Hráči byli dostatečně vytíženi, protože kromě České ligy žáků v A skupině jsme se znovu prali i se soupeři v okresním žákovském přeboru, kde jsme uhráli „povinný“ okresní titul. V ligové skupině A, která je díky účasti předních pražských mančaftů všeobecně považována za nejtěžší, jsme s bilancí 9 výher, 5 remíz a 12 porážek obsadili konečné 9. místo s celkovým skóre 154:231. Tento výsledek můžeme považovat vzhledem k věkovému handicapu poloviny týmu za skvělé zúročení celoroční práce celého mančaftu.

Po roce tu máme opět trochu organizační kotrmelec. Ročník 2003 musí již hrát ligovou soutěž svého ročníku, nám pomohla dohoda o sloučení žákovských týmů SK Benešov a FC Graffin Vlašim a přivítali jsme ve svých řadách velkou skupinu zvučných posil z pod Blaníka. Z praktických důvodů probíhá část tréninků sezóny 2014/15 ve Vlašimi i v Benešově, domácí ligové zápasy kategorie U13 hrajeme ve Vlašimi v areálu Na Lukách.

Tento web je primárně určen fandům, rodičům, dalším rodinným příslušníkům a jiným příznivcům a neklade si za cíl překonávat rekordy v návštěvnosti nebo soutěži o nejkrásnější stránky :-) Bude se snažit být pokud možno aktuální a podávat včas organizační informace hlavně rodičům. Samozřejmě je otevřen i dalším nápadům.

Za realizační tým

Standa Sadílek

trener@skbn.cz