Bojovná rozlučka s ligou mladších žáků

SK Slavia Praha – SK Benešov 14:1 (3:1, 8:0, 0:0, 3:0)

K poslednímu sedmičkovému zápasu kariéry mladších žáků jsme si zajeli na horkou půdu pražského Edenu. Proti týmu našich starých známých Štěpána Starého a Adama Touly jsme nastoupili s odvážným a důrazným fotbalem a naše hra nakonec ve třech poločasech ze čtyř snesla přísnější ligové měřítko.

Slávisti měli v nohách sobotní turnaj, navíc se na nich možná podepsala dlouhá noční cesta do Prahy, ale to nijak nesnižuje to, že hned v první minutě propadli v souboji s Ilhanem Hadžaličem na levém křídle a jeho centr uklidil do branky Láďa Dufek. Mílova polovina si vybrala tentokrát slabší první poločas, během něhož inkasovala 8 branek. Málem jsme tak překonali jeden poločas se Spartou (0:9). Sešívaní nakonec otočili výsledek i proti Vaškově sestavě, sice jsme s panem rozhodčím Grégrem trochu diskutovali při druhé brance, ale pak Slavii naopak regulérní gól neuznal. V každém případě stojí za to si připomenout fotbalový životopis legendy českých sudích pana Ivana Grégra, včetně jeho mezinárodních zkušeností. Nemohli jsme se na něho moc zlobit, ani když nám ze hřiště vykázal od podlahy hrajícího Martina Zemana a pak i Ilhana. Naštěstí pravidla dovolují hráče vystřídat. Mimochodem stejný sudí nám pískal veleúspěšný turnaj o pohár Ivana Haška v Lipencích, jehož 5leté výročí si mohlo připomenout 6 tehdejších hráčů týmu McDonalds (Ondra, Radek, Lukáš, Standa, Vašek S. a Adam T.).

Ve druhé půli si připsal velmi dobrý zápis do své kroniky Dušan Židlík, když vychytal nulu, bohužel jsme nedokázali dát branku ani my. Na druhé straně se výrazně zlepšila i Mildova grupa, po vcelku smolných situacích dostala tři branky. Ze hřiště jsme i přes výraznou prohru mohli odejít se vztyčenou hlavou, jediným stínem bylo zranění domácího gólmana, ale snad bude fit.

Sestava „Vašek/Dušan“: Dolejší, Židlík, Plášil, Sadílek, Zeman, Hadžalič, Brejla, Dufek, Dvořák, Novotný

Sestava „Míla“: Vladyka, Blažek, Svoboda, Houra, Říha, Roháč, Provazník, Skiba, Fialka, Krunert

Branka: Dufek

V konečném součtování ČLŽ jsme obsadili 9. příčku s 18 body za 6 výher a 16 porážek. Před sezónou jsme si možná mysleli trochu výše, ale soupeři byli vynikající a nás pálí stále ta velmi slabá produktivita – 93 vstřelených branek je prostě málo.

Poslední akcí fotbalové sezóny 2014-15 bude přátelské utkání 10+1 proti Táborsku v Benešově, výkop je stanoven na 10:00 na hlavním hřišti.