Výbuch na Strahově

AC Sparta Praha – SK Benešov 13:1 (5:0)

Kvůli velké zimě a problémům s hřišti na Braníku jsme odehráli další zápas Zimní ligy v krásně vytopené hale v tréninkovém centru Sparty na Strahově. Správce tam topí podstatně více než v S-centru, ale daleko více nám zatopila samotná Sparta při zápase. Ač kluci makali a nechali na hřišti všechny síly, utrpěli jsme málokým čekaný debakl a připisujeme si tak do tabulky první a o to krutější prohru.

Na Strahov jsme jeli s mírnými ambicemi, že bychom eventuálně mohli Spartu potrápit. Do branky jsme měli opět Bekeleho, do pole Standu, Filipa, Ondru, Vaška, Danyho, Lukáše a Radka. Sparta ale zaúřadovala z pozice klubu, který stojí někde úplně jinde. Dovede do dvou po sobě jdoucích zápasů postavit dvě naprosto rovnocenné sestavy, kde snad není ani jediná slabina. Vidět to bylo nejlépe na Danyho soubojích s rudou obranou – ať se pokoušel utéct komukoli ze sparťanů, kterýkoli s ním v jakékoli fázi zápasu dovedl držet krok a maximálně mu znepříjemnit či dokonce znemožnit sebemenší šanci. A pokud jsme byli prakticky stále o krok pozadu, neměli jsme ani v útoku ani v obraně naději na úspěch. Sparta navíc trestala snad 90% našich malých zaváhání, které by možná proti jinému soupeři prošly bez pohromy, ale dnes znamenaly neustálé zatěžování našeho konta.

V první půli jsme branku dostali hned po 50 vteřinách po rohovém kopu soupeře. V 6. minutě nechali prostor před středem branky na vteřinu otevřený Filip se Standou a bylo to 2:0. Bylo to jak podle starých pouček, že tým z venkova při cestě na Spartu prohrává už v Průhonicích 0:2. Pak jsme přece jen trochu přitvrdili, ale nestačilo to. Dany dřel po pravém křídle, ale byl málo doplňován, kluci mysleli hodně na zadní vrátka, aby jim někdo neutekl a tak branky padly znovu do naší sítě. V 10. minutě Sparta opět zužitkovala volný prostor po rohovém kopu a o minutu později předvedli sparťani asi nejhezčí akci zápasu - po ťukesu vyšachovali naši sestavu včetně Bekeleho a dávali prakticky do prázdné. Na 5:0 zaokrouhlili poločasový účet v poslední minutě utkání.

Těžko klukům co vytýkat, proti pravidelně střídající Spartě chyběly asi i síly a naši kluci, kteří jsou jindy schopni odběhat celé utkání, tentokrát lapali po dech a hlásili se o střídání. I ve druhé půli hra bohužel pokračovala podle stejných not. V 17. minutě to bylo 10:0 a až poté jsme se mohli zaradovat. Filip si v 19. minutě dodal odvahy, pronikl po pravé straně a předložil pěkný centr Danymu. Konečně aspoň čestný úspěch. Branka nám dodala trošku kuráže a chuti do hry. Minutu nato zahrával z levé strany Dany trestný kop ze slibné vzdálenosti, fantasticky zakroutil pravačkou balón kolem tříčlenné zdi na vzdálenější šibenici, ale chybělo tak 5 centimetrů. Míč se odrazil od břevna před brankovou čáru. Sparta ale nepřipustila sebemenší komplikaci a v dalších minutách přidala další tři branky. Zrodila se tak naše asi nejkrutější prohra, co si kdo pamatuje. Snad to na nás nezanechá následky a ve zbývajících dvou zápasech se ještě popereme o dobré umístění. Nechce se mi věřit, že by kluci zapomněli, jak se správně porvat o balón. Dnes si kluci možná vybrali jen slabší den, ale ta rudá mašina byla opravdu velmi tuhým soustem, i kdybychom předvedli supervýkon.

Příští víkend si od Zimní ligy odpočineme a uvidíme se v neděli v S-centru. Od deseti do dvanácti hodin máme v programu přáteláček s benešovskými jedničkami. Nominace – všichni zdraví.