V Zimní lize desítka pro Vltavín

SK Benešov – Loko Vltavín 10:2 (6:2)

Na branické umělce jsme proti evidentně slabšímu soupeři, kterému navíc chyběl zkušenější gólman, dosáhli výrazné výhry a stále držíme neporazitelnost. Postavení v tabulce střelců si vylepšil Dany, velmi dobře se dnes prosazovali i kluci z druhé vlny z pozic obránců.

Velmi platnou posilou i dnes byl Bekele v brance. Svým přehledem dovedl zklidnit hru, rozdal balóny a kdyby naše obrana spolu ještě více komunikovala, možná by udržel i nulu. Základní pětka nastoupila ve složení Lukáš, Filip, Standa, Martin W. a Dany, střídali Vašek, Martin M., Vojta a Matyáš.

Lukáš měl zpočátku na pozici levého beka trochu problémy s výběrem toho správného místa a bohužel po našem drtivém tlaku v prvních třech minutách se nám to vymstilo. Soupeř snad poprvé ve čtvrté minutě překročil půlící čáru, z autového vhazování se dostal za naši obranu a k překvapení všech jsme prohrávali. Naštěstí naše úsilí nepolevilo a hned o minutu později Filip tvrdou střelou propálil gólmana a vyrovnal. V 8. minutě jsme se ujali vedení po Danyho průniku, navíc v 10. svou chybu z úvodu odčinil Lukáš, když zužitkoval Standův roh. O další minutu později se Dany další brankou prostřílel znovu do čela tabulky střelců a přinesl na naše kopačky definitivně klid. Sice jsme se občas museli na naše hráče zlobit kvůli absenci domluvy v zadních řadách, Standa si málem dal ukázkového vlastence malou domů, ale Bekele ho zachránil. V první čtvrthodince jsme mohli podle našeho názoru kopat i penaltu po tvrdém zákroku na Danyho, ale sudí byl jiného názoru. Ovšem po podobné situaci ve Filipově podání na druhé straně se píšťalka ozvala a soupeř měl možnost v 15. minutě snížit. Nejlepší střelec soupeře kapitán Dan Dufek se nemýlil – 4:2. Modrý tým ale nepřipustil žádnou komplikaci, dál se hnal za výhrou a o vítězi zápasu nebylo pochyb. V 19. minutě završil Dany svůj hattrick, ve 20. další branku přidal ještě Filip.

Během krátké přestávky jsme znovu klukům kladli na srdce nutnost vzájemné komunikace a připomněli jsme jim, že se nehraje za každou cenu jen k brance soupeře. Mohlo to mít o něco větší efekt, těch pěkných kombinací jsme až tolik neviděli, nicméně až na zmiňovaného gólmana byl tým Vltavínu složen z hráčů ročníku 2001 a někdy to s nimi měli naši menší kluci těžké. Vzadu si kluci až na jednu situaci, kdy Bekele včasným vyběhnutím ztížil soupeři zakončení a Lukáš zachránil na brankové čáře, všechno pohlídali. Našim útokům se Loko bránilo zuby nehty a dařilo se jim to do 10. minuty. Vašek po dvou nevydařených sólech tentokrát s klidem a hlavou nahoře převzal ideální Filipovu přihrávku a umístil míč optimálně ke vzdálenější tyči. V 21. minutě znovu osvědčil svoji levačku Lukáš a o chvilku později ho napodobil Standa. Těsně před koncem se do listiny střelců zapsal i Martin W. I on promarnil před tím tutovou příležitost, ale tentokrát jsme s vydatným přispěním odrazu míče od soupeřova obránce zapsali už desátou čárku na účet Vltavínu. Mimochodem, že bude po dnešku Dany v čele tabulky střelců (11 branek), to se víceméně čekalo (i když odehrál jen tři zápasy), ale že se po dnešku Martin W. ocitl na 4. místě (7 branek), to je v takové konkurenci úspěch bez jakýchkoli diskusí.

Doufejme, že si kluci ponechají přesnou mušku a chuť do hry i do příštího týdne, kdy se v sobotu od 13 hodin utkáme s děčínským Forwardem.

Branky: Žížala 3, Rydval a Říha po 2, Skiba, Sadílek, Walter po 1