S Podolím v ZL alespoň bod

SK Benešov – AFK Podolí 3:3 (1:2)

V posledním letošním kole Zimní ligy jsme dokázali urvat jen bod za remízu. Na jednu stranu můžeme být spokojeni, že jsme bodovali proti týmu ročníku 2001 a že jsme dotáhli vedení soupeře o dvě branky. Ovšem tento zápas jsme měli bez jakýchkoli pochybností vyhrát. Kluci ale nějak nebyli ve své kůži, hráli bez patřičného důrazu a bohužel to na výhru nestačilo.

Do sestavy se po absenci vrátili Standa, Ondra a Maty, kromě nich byli k dispozici ještě Filip, Radek, Vašek, Martin, Pepa, Vojta a v brance Dušan. Ze všech hráčů si dnes svoje odehrál asi jen Martin. Nejen že dal dvě branky, ale za všech okolností bojoval a dělal to, co měl.

Se soupeřem jsme se utkali před týdnem v S-centru, kde jsme tento tým přetlačili v poměru 3:2. Dnes ale kluci nenavázali tak dobrým výkonem. Začátek byl ale podobný – Podolí se v úvodu ujalo vedení. Modrý tým sice převzal iniciativu, kluci se snažili hrát na polovině soupeře, ale bylo to moc na náhodu. Vůbec jsme neviděli kombinaci, kluci jakoby zapomněli na možnost přihrávky a když už přišla, byla nepřesná nebo nepřesně a nešikovně zpracovaná. S tímto jsme soupeře nemohli překvapit a i když hrálo Podolí hodně stereotypně, my jsme toho ani za mák nedokázali využít. Stále jsme ale měli naději na vyrovnání, jen jsme si museli pohlídat ojedinělé protiútoky. Jeden z nebezpečných, kdy postupovali dva hráči na Ondru, vyřešil skvělou reakcí Dušan ve 20. minutě. Bohužel, z následného rohového kopu soupeř dosáhl šťastného gólu, když si Ondřej srazil centr do vlastní branky. Byla to taková typická známka našeho marného snažení. Naštěstí minutu před přestávkou vstřelil kontaktní gól Martin, když využil Ondrův roh z pravé strany a hned bylo o trochu veseleji. Škoda jen, že chvíli předtím rozhodčí odpustil Podolí penaltu a my zahrávali poněkud nepochopitelně uvnitř pokutového území přímý volný kop. Mohlo to být třeba ještě lepší.

Druhá půle byla víceméně kopií té první. Ač dostali o pauze kluci co proto, hráli stále poněkud alibisticky, Dušan měl velké potíže při rozehrávce, protože neměl komu dát míč. Jako bychom se ho báli a to i v častých osobních soubojích, které jsme zhusta prohrávali a přicházeli zbytečně o balón. Přišel znovu rychlý protiútok Podolí a Dušan proti přečíslení a Standově chybě neměl šanci – ve 12. minutě jsme prohrávali znovu o dvě branky. Zbývala ale spousta času na korekci, zvláště když Radek o minutu později snížil opět na rozdíl jediné branky. Kluky to trochu nakoplo a mohli jsme vidět chvilku fotbal. Vrchol dnešního zápasu se servíroval v 15. minutě, když Filip vyslal přesnou kolmou přihrávkou do brejku Radka a ten zprava ještě přihrál na levou stranu volnému Martinovi – vyrovnáno! Žel bohu byla to z naší strany první a i poslední lahůdka, která byla na dnešním fotbalovém lístku. Soupeř se do konce utkání převážně bránil, ale my už tu kýženou další branku nedali. Za ten výkon bychom si ani tři body nezasloužili.

Doufejme, že kluci v novém roce předvedou na branické umělce něco dočista jiného. V neděli 15. ledna se utkáme s Tempem.

Branky: Walter 2, Provazník