Vánoční Havlíčkův Brod – 4. místo

Bez mnoha opor jsme tentokrát po delší době na medailové pozice nedosáhli. Haprovala nám hlavně ofenziva - se 6 vstřelenými brankami jsme proklouzli do finálové skupiny, ale v ní už jsme střelecky neuspěli ani jednou a museli se spokojit s bramorákem. Na víc náš um dnes nestačil.

Na dnešní sestavě se projevily sobotní úrazy. Nastoupit nemohl ani Ondra, ani Maty a pochopitelně ani Dany. Defenzivu tedy nesli na bedrech Filip s Radkem, v útoku se střídali Lukáš, Vašek, Vojta a po nemoci se navrátivší Martin. Branku strážil Dušan.

SK Benešov – FŠ Třebíč 3:1

Že to dnes bude střelecká bída, na to to zkraje prvního utkání nevypadalo. Odrazili jsme úvodní nápor soupeře a ve druhé minutě jsme dali hned dvě branky. Lukáš a Vašek si vzájemně vyměnili asistence a každý dali po gólu. Rychlý balón nám ale dělal starosti a i Dušanovi chvilku trvalo, než si zvyknul na palubovku. V 9. minutě jsme poprvé inkasovali, když Dušan neudržel neposedný míč a Filip nechal dorážejícího soupeře bez patřičné pozornosti. Chmury na čele ale obratem zahnal Lukáš, když za chvilku proměnil perfektní Dušanovu asistenci ve třetí branku křížnou střelou ke vzdálenější tyči – prostě jak z fotbalové školy. Dali jsme tak vzpomenout na loňské kanonády v Ondrově a Danyho podání, kdy jsme ve zdejší hale soupeře mleli na prach.

SK Benešov - SK Líšeň (modrá) 0:1

Z omylu nás vyvedl nám zatím neznámý tým brněnské Líšně. Kluci z Brna proti všem soupeřům předvedli důrazný a běhavý fotbal a svým sokům sázeli poměrně slušné příděly. My jsme vzdorovali do 6. minuty, kdy Dušan kapituloval. Jinak jsme stíhali zahasit všechny soupeřovy příležitosti a v závěru zápasu jsme soupeře tlačili k jeho brance. Žel náš útok si připsal na svoje konto první dnešní nulu. Nejblíže k brance byl v 10. minutě Martin, když trefil pravou tyč. Nic nebylo ale ztraceno, čekaly nás ještě dva zápasy s evidentně slabšími soupeři, proti kterým jsme chtěli bodovat a zajistit si tak postup ze skupiny.

SK Benešov – FC Vysočina Jihlava 0:0

Výsledkově nejslabší tým turnaje pro nás neměl být velkou překážkou. Ovšem znovu se projevila naše totální impotence v útoku. Góly měli na nohách všichni útočníci, navíc Filip ve 12. minutě pohrdnul penaltou a trefil jihlavského gólmana. Shodou okolností Jihlava obrala o body stejným výsledkem i jinak stoprocentní Líšeň.

SK Benešov – Slovan Havlíčkův Brod 3:0

Pokud jsme chtěli myslet na postup mezi nejlepší čtyřku, museli jsme bezpodmínečně toto poslední utkání ve skupině vyhrát. Slovan předtím porazil Jihlavu, ale nám takový odpor nekladl. Na naši polovinu se moc nepouštěl a my měli úlohu hodně usnadněnou. Obrana nebyla tolik pod tlakem a mohla více podporovat útok. V 5. minutě se trefil Martin po dlouhém Dušanově vyhození, v 11. skóroval Vojta a třetí branku vsítil v samém závěru ještě Radek. Kdo by si byl pomyslel, že to byla zhruba ve 12:45 poslední naše dnešní příležitost zakřičet si „GÓL“.

Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa, z prvního šel modrý tým Líšně. Ze druhé skupiny finálovou čtveřici doplnil FK Kolín a suverénní červená Líšeň. Po třech bodech za výhry ze základních skupin si přinesli líšeňští, Kolín a my začínali na nule.

SK Benešov – FK Kolín 0:2

S ohledem na kvalitu Líšně jsme zápas s Kolínem brali víceméně jako mač o třetí místo. Zápas nám ale naprosto nevyšel. Hned v první minutě jsme inkasovali a hra dopředu snad ani neexistovala. Míče se od kluků odrážely, nebyli jsme schopní si kloudně přihrát ani založit nějakou akci. Kolín si šel celkem s přehledem za výhrou a v závěru nám dal ještě jeden gól. Tento zápas byl asi největším zklamáním dnešního dne, nepředvedli jsme v něm v podstatě nic. Po ztraceném boji jsme měli jasno – dnes placka nebude a obsadíme definitivně 4. místo.

SK Benešov – SK Líšeň (červená) 0:1

Červený tým Líšně dnes neztratil ani bod a nepřipravili jsme ho o něj ani my. Znovu jsme hned od první minuty prohrávali, ale na rozdíl od předchozího zápasu jsme měli poměrně dobré šance aspoň na vyrovnání. Zejména Filipova přízemní střela k levé tyči líšeňské branky volala po gólu, ale nejlepší gólman turnaje si s ní poradil, stejně jako s dalšími našimi příležitostmi. Ve finálové skupině jsme tedy nezískali ani bod, dokonce jsme nevstřelili jedinou branku a po zásluze skončili pod stupni vítězů.

S ohledem na absenci tradičních opor jsme dnes určitě nemohli pomýšlet na lepší umístění. Oba týmy Líšně i mančaft Kolína byly nad naše dnešní omezené možnosti a při vší úctě k naší dnešní sestavě, branky prostě chyběly. Čtyři utkání bez vstřeleného gólu nás výše ani dostat nemohla, ač směrem dozadu jsme nehráli zle. Jen 5 branek v Dušanově síti by jinak byly předpokladem k dobrým výsledkům.

Branky: Říha 2, Skiba, Walter, Vrkoslav a Provazník po 1