Poslední letošní S-centrum s rozpaky

Z poslední letošní účasti v hale S-centra jsme vytěžili třetí místo. Po celkem dobrém výkonu proti Teplýšovicím úroveň našich výkonů klesala a v závěrečném boji o hodnotu medaile proti Tempu jsme naprosto vyhořeli. Zbyla na nás při porovnání vzájemných soubojů s Tempem a Slavií „jen“ bronzová příčka.

sk_benesov.jpgV sobotu jsme měli nabitou a širokou sestavu. Desítku nominovaných po dlouhé době doplnil Luboš Tusjak a patřil k nejlepším hráčům turnaje. Zpočátku jsme tedy před Dušanem pravidelně střídali dvě obranné dvojice Filip - Ondra a Standa – Matyáš a tři útočná dua Vašek – Luboš, Lukáš – Martin M. a Radek – Martin W.

SK Benešov – TJ Sokol Teplýšovice 3:0

Proti nečekaně houževnatému soupeři jsme předvedli asi nejlepší výkon dne. Bohužel pak už to s námi šlo trošku od deseti k pěti. Ale popořadě. Teplýšovice byly sice trošku podíleny staršími kluky, ale s těmi bychom si měli poradit. Nasazení z naší strany bylo příkladné a i když se branky nesypaly tak jako jindy, měli jsme zápas po celou jeho dobu pod kontrolou. Skóre otevřel ve 4. minutě Luboš, přes velký tlak jsme výhru pojistili až v závěru dvěma Vaškovými brankami. Na obou se podílelo jeho znovunalezené „dvojče“. Teplýšovice předvedly sice pár náznaků brejků, ale Dušan vše včas přečetl a drtivá většina utkání se odehrála daleko od jeho branky.

SK Benešov – Forward One Děčín 11:5

Nejdivočejší zápas dne – to byl naprosto s přehledem náš souboj s oslabeným Děčínem. Kluci totiž do Benešova přijeli jen ve čtyřech a tak odehráli první svůj mač proti Tempu ve třech v poli. Naši nabídku k zapůjčení několika kluků statečně odmítli a i proti nám nastoupili v oslabené sestavě. Úvod utkání nasvědčoval tomu, že odejdou s výpraskem. Po třech minutách a gólech Ondry a Martina W. jsme vedli 2:0. Ovšem Forward nesložil zbraně a dělal čest svému jménu. Během dalších tří minut využil našeho chaosu v defenzivě při rozebírání hráčů a skóre otočil na 2:3. Červenat se dnes musel i Dušan. Dalších deset minut zápasu jsme se s Děčínem přetahovali a skóre bylo jak na houpačce. V 7. minutě vyrovnal Lukáš, ovšem soupeř znovu kontroval a ujal se opět vedení. Pak Radek a Vašek otočili stav zápasu znovu v náš prospěch, ale bojující děčínští trestali naši nedůslednost a ve 14. minutě vyrovnali na 5:5. Až poté poněkud odpadli a zejména Lukáš využíval okének v defenzivě. Během 5 minut jsme vstřelili šest branek a konečně jsme Děčín zlomili.

Na obědě si kluci vyslechli spoustu připomínek, protože jejich výkon byl skoro celé utkání hodně bezradný. Navíc nám přišel popřát dobré chuti děčínský trenér s tím, že by si dva kluky od nás přece jen půjčil. „Prodali“ jsme Lukáše, který jim dal 4 branky a Matyáše. To jsme ještě netušili, co nám tihle dva v bílých dresech předvedou za překvapení. Šli totiž hned od stolu na hřiště a ve vyrovnaném zápase Děčína proti Čafce (3:4) si oba připsali po jedné vstřelené brance. A to zdaleka nebylo vše.

SK Benešov – SK Slavia Praha 3:3

O rok mladší slávisté dnes nepůsobili na první pohled tak dravým dojmem jako jindy. Nicméně hned po pár vteřinách nám dali branku a nám opět začalo trápení. Standa sice v 7. minutě hlavou vyrovnal po Filipově rohu, ale od 10. minuty jsme znovu prohrávali. Ve 14. minutce se zablýsklo na lepší časy, když jsme dvěma slepenými brankami v podání Radka a Luboše skóre otočili. Sešívaní ale využili chyby v naší mizerné rozehrávce a stav utkání v 15. minutě vyrovnali. V konečném účtování nás tato branka stála zlato, ale to jsme ještě nevěděli. I když jsme alespoň částečně bodovali, znovu jsme ale s výkonem nebyli spokojeni. Slávka dnes byla k poražení, což mimochodem nadšeným bojem předvedly Teplýšovice. Jejich výhra 3:2 zvedala osazenstvo haly z lavic a výsledek bude zcela jistě zapsán tučným písmem do teplýšovické kroniky.

forward_one.jpgNa místě je znovu malá vsuvka na téma naší malé legie v děčínských dresech. Lukáš s Matyášem předvedli ve zbylých dvou utkáních naprosto famózní výkony. Nejprve se stoprocentně střelecky podíleli na porážce Teplýšovic v poměru 5:4, když Matyáš dal 4 (!) a Lukáš jednu branku a poté alespoň zmírňovali porážku od Slavie 2:6. Znovu byl střelecky úspěšný Matyáš, autor obou branek. Oba kluci předvedli skutečně skvělou hru. Lukáš osvědčil svou levačku a to, co jsme viděli v Matyho podání, to jsme u něho v dosavadní kariéře v benešovském dresu ještě neviděli. Snad to nebylo jen těmi tričky a stejnou odvahu a chuť předvedou i v dalších utkáních.

SK Benešov – ČAFC Praha 4:3

Matyáš s Lukášem sklízeli obdiv, bohužel o zbytku týmu se to většinou říci nedalo. Ani další zápas nám nepřinesl kdovíjaké potěšení, i když jsme vyhráli a drželi naději na výhru v turnaji stále ve svých rukou. Střelecký zápis načal ve druhé minutě náš nejlepší hráč Luboš, ale vzadu jsme opět chybovali a soupeř ve 12. minutě vedl 2:1. Pak si vzal znovu sólo Luboš: ve 14. minutě vyrovnal a o minutu později jeho pokus o střelu nůžkami doklepl do branky Martin W. V hektickém závěru se nejprve Čafce podařilo vyrovnat, ale v posledních vteřinách nám tři body vystřelil – kdo jiný než Luboš.

Před posledním zápasem jsme tak měli celkem jasno – pokud uhrajeme proti Tempu alespoň remízu, budeme mít i při té bídě zlatý pohár.

SK Benešov – FC Tempo Praha 1:5

Kolaps, nedá se to říct jinak. Vítězství jsme Tempu v podstatě darovali. Jediným náznakem vzdoru byla Martinova branka na 1:1 v 6. minutě, ale od té doby už jsme se nechytli. Znovu jsme si dali branky téměř sami a naše hra postrádala sebemenší náznak čehokoliv, o co se už x let snažíme. Snad to bude příště lepší.

V konečném součtování jsme spolu se Slávií a Tempem dosáhli na 10 bodů, ale vzájemná minitabulka nám určila konečné třetí místo. Víc jsme si dnes skutečně nezasloužili. Placka dnes daleko více slušela Lukášovi s Matyášem.

Branky: Jelínek 7, Tusjak 6, Říha 4+2, Skiba a Walter po 3, Provazník a Rydval po 2, Svoboda a Sadílek po 1