Kóta 2001 v S-centru dobyta – 1. místo

Po nevydařeném minulém týdnu jsme dnes v S-centru pozdvihli prapor Draků opět do patřičné výše. Poprvé jsme dosáhli v konkurenci starších kluků na samý vrchol turnajového zápolení a po prosincovém bronzu v podobné konkurenci jsme vybojovali post nejcennější. I když to bylo někdy velmi těsné a sem tam se k nám přiklonila štěstěna, šli jsme dravě za výhrou a ve finále jsme přesvědčivě zdolali tým Ústí nad Labem.

Sestavu jsme proti minulému dvojkovému turnaji posílili na všech postech. V brance nám přehledem a rozehrávkou pomohl Matěj Beneš z týmu Orlů, v obraně se zaskvěl a po zásluze si odnesl ocenění pro nejlepšího hráče týmu Štěpán Starý z Vlašimi a v útoku řádil jeho týmový kolega Adam Toula, jinak též střelec dnešního nejrychlejšího gólu (po 6 sekundách). Na beku svůj příděl práce odvedli Filip se Standou, pro útok byli k dispozici Martin W., Dany a Lukáš.

SK Benešov – SK Benešov 01A 3:3

Start turnaje se nám povedl nad očekávání. Hned po pár vteřinách zbláznila čtyřka Štěpán, Filip, Dany a Adam soupeře natolik, že posledně jmenovaný otevřel už zmiňovanou nejrychlejší brankou skóre. Sice jsme vzápětí nedovedli čelit vyrovnávací brance, ale ve 4. minutě nachytal gólmana na švestkách Štěpán, když se trefil dalekonosným lobem ještě z vlastní poloviny hřiště. Po chybách před vlastním pokutovým územím, které plynuly z váhavé rozehrávky, jsme ve druhé části zápasu umožnili Orlům vyrovnat a posléze i ujmout se vedení. Naštěstí hned ve 14. minutě se prosadil znovu Adam a stanovil tak konečnou podobu výsledku prvního utkání. Nebyli jsme s bodem nespokojeni, ale měli jsme více ze hry a mohli jsme litovat několika slibných příležitostí. Orlům se až tolik nedařilo hrát před naší brankou, ale o to efektivněji využili všechny šance.

SK Benešov – FC Tempo Praha 3:2

Ve druhém zápase naší skupiny jsme chtěli naplno bodovat proti zdánlivě slabšímu soupeři, který v předchozím utkání podlehl těsně Hájům 2:3. Stejně jako v úvodním mači jsme se rychle ujali vedení. Hlavou se po Filipově autovém vhazování prosadil opět Adam. Z úvodního tlaku zahajovací čtyřky jsme vytěžili ještě jednu branku. Ve 4. minutě střílel Dany. V 5. sice soupeř snížil, ale dále jsme měli režii utkání ve vlastních rukách. Po krásné kombinaci mezi Štěpánem a Danym zvyšoval ve 14. minutě na rozdíl dvou branek znovu Adam. Maličko jsme zaváhali jen v samém závěru, když Filip nechal více prostoru než by bylo zdrávo soupeřovu střelci, který snížil na konečných 3:2 v náš prospěch. Být to jen o jednu branku, tento gól by nás velmi mrzel…

SK Benešov – Háje-SOS Praha 1:3

Po vzácně vyrovnaných výsledcích v naší skupině (všechny výsledky byly maximálně o jednu branku) jsme se v posledních dvou utkáních dočkali větších rozdílů. Nejprve překvapivě podlehli naši Orli Tempu poměrně vysoko 1:4. Pro nás to v závěrečném zápase skupiny znamenalo zdánlivě „snadný“ úkol – bodovat proti tradičně hlasitě podporovaným Hájům. Jak jsme si s klukama řekli, tak jsme chtěli i udělat. Znovu jsme se ujali vedení, tentokrát ve 4. minutě, když Dany proměnil penaltu za brankářovu hru rukou mimo pokutové území. Bohužel dnes nás trápila častá ztráta koncentrace po vstřelených brankách. Celkem ve 4 případech se stalo, že soupeři skórovali těsně po našem gólu. Jeden z těchto případů se stal i teď a Háje mohly oslavovat. I jim šlo o postup a v případě výhry mohly postupovat z prvního místa ve skupině. Dlouho předlouho jsme v napínavém boji drželi kýženou postupovou remízu, která by do bojů o medaile posouvala nás z prvního místa a z druhého naše Orly. Bohužel jsme Orlům nepomohli a v poslední minutě jsme po chybách dostali dvě branky a zápas ztratili. Byl to dnes určitě nejslabší výkon. Naštěstí v konečném účtování nás prohra nemusela bolet, protože jsme o jednu jedinou vstřelenou branku předčili Orly a posunuli se před ně na kýženou druhou postupovou pozici. Naše celkové skóre ve skupině bylo 7:8, kluci z jedniček dosáhli rozdílu 6:8. Martinovy pozápasové slzy tak rychle přebil opět úsměv. V semifinále nás čekal vítěz skupiny B – druhý tým Orlů.

SK Benešov – SK Benešov 01B 2:2, penalty 4:3

Semifinálový mač byl ozdobou celého turnaje. Jak Orli, tak Draci nechali na hřišti úplně všechno a zápas nedovolil promrzlým divákům sedět. Kluci se velmi dobře navzájem znají, takže vědí, co od sebe mohou čekat. A Orly čekala znovu houževnatá a nepoddajná překážka v podobě mladších kamarádů. Tradičně jsme v zápase skórovali jako první – ve 3. minutě prostřelil Kubu Schummera Dany. Po úvodním několikaminutovém tlaku, kdy měli soupeři co dělat s našimi útoky, které tentokrát pracovaly ve složení Dany – Martin a Lukáš – Adam, jsme v polovině zápasu dvakrát propadli a Orli rychle otočili skóre. Rázem byli na koni a už se možná téměř viděli ve finále. Nicméně strhující závěr byl nad jejich síly. Nejprve dokonce museli hrát od 18. minuty ve třech po drsném faulu na unikajícího Danyho. Přesilovku jsme sice nevyužili, ale pár desítek vteřin před koncem byla naše aktivita přece jen odměněna – Adam využil Filipovu přihrávku a poslal semifinále do penalt! Tato hra nervů byla dnes opravdu v permanenci a svědčila o mimořádně vyrovnaných silách v podstatě všech dnešních účastníků turnaje. Kopalo se celkem 5 sérií a do třetí byli všichni střelci úspěšní. Za nás byli nekompromisní Filip, Dany a Štěpán. Pak ovšem drama vrcholilo, když nedal Lukáš, naštěstí Matěj kryl i pokus střelce Orlů. V poslední sérii se rozhodlo – nejprve nechytatelnou ranou uklidil míč Standa přesně za levou tyč Schummiho branky a poté Adam Bouček stejně prudkou střelou trefil k naší ohromné radosti jen břevno! Orlům zbyl jen souboj o třetí místo, ve kterém si nakonec poradili s týmem Hájů, který ve druhém semifinále (též až na penalty) podlehl Ústí.

SK Benešov – FK Ústí nad Labem 4:1

Ústečtí tu dnes měli též tým ročníku 2002 a tak se překvapivě dnes rozhodovalo o vítězi turnaje mezi dvěma dvojkovými mančafty. Kluci z Ústí se v turnaji neustále zlepšovali. Po úvodní prohře s Příbramí, která možná vyplynula z hektického lehce opožděného příjezdu ústeckých, předváděli kombinační útočnou hru, ze které šly obavy. Jejich hráči byli velmi rychlí a výborně individuálně připraveni. Nicméně finále jim vyšlo podobně jako úvodní zápas. Na naši úvodní (jak jinak) branku, kterou ve 3. minutě vsítil Martin po úžasné Danyho přihrávce, našli sice téměř okamžitou odpověď, ale pak už stříleli jen Draci a nenechali nikoho na pochybách, že dnes jsme dali dokupy skutečně skvělý tým bez slabin. Vzadu naprosto bezpečně vygumovali Štěpán, Filip a střídající Standa všechny další pokusy o ohrožení Matějovy branky a vepředu se činila legie zkázy. V 8. minutě využil Lukášovu asistenci Dany a o dvě minuty později zvýšil na rozdíl dvou branek. Do konce finále zbývalo ještě hodně času, ale precizní defenziva nedávala soupeři moc nadějí na jakýkoliv pokus o zvrat. Když pak ve 13. minutě potrestal Štěpán proměněnou penaltou nedovelenou hru ústeckých, bylo prakticky vymalováno. Závěr utkání jsme si užili za sympatického skandování starších benešovských kamarádů, kteří dnes nebyli tak úspěšní. Před přihlížejícím šéftrenérem mládeže panem Petrem Havlíčkem jsme si snad ostudu neuřízli a třeba se u něho v týmu časem některý z našich kluků objeví.

Branky: Toula a Žížala po 5, Starý 2, Walter 1, plus Rydval, Žížala, Starý a Sadílek proměněné penalty