Danone Bene Cup 2012 – 11. místo

V prvním ročníku turnaje Danone v Benešově jsme rozhodně nepředvedli nijak oslnivý výkon. V konkurenci velmi dobrých jedničkových týmů jsme se neprosadili a v posledním zápase jsme se alespoň úspěšným penaltovým rozstřelem vyhnuli poslednímu místu.

Turnaje se zúčastnili Dušan, Standa, Filip, Ondra, Radek, Luboš, Dany, Martin W., Vojta, Honza a Lukáš. Kluci nedokázali prodat všechno to, co bezesporu umí a často proti soupeřům působili jakýmsi ustrašeným a ostýchavým dojmem. Svými chybami jsme soupeřům zbytečně vytvářeli šance, a ti je zhusta dovedli využívat a nemilosrdně trestat.

SK Benešov – 1.FK Příbram 0:4

Připadla nám čest zahájit turnaj utkáním na hlavním travnatém hřišti benešovského stadionu. Mnozí kluci si zde na trávu možná měli možnost stoupnout si vůbec poprvé v životě. Bohužel jsme se nějak moc dlouho rozkoukávali, zdatný soupeř neměl vůbec slitování a bez skrupulí se do nás pustil. Z jeho tlaku vyplynula penalta v 5. minutě po Filipově faulu a pak už jsme se vezli. Druhou branku nabídnul příbramským v 9. minutě zbytečným kličkováním před vlastní brankou Dany. Soupeř nás dorazil hned zkraje druhé půle dvěma brankami a dál nebylo co řešit.

SK Benešov – FC GRAFFIN Vlašim 1:2

Rytíři dnes nebyli zcela ve své kůži a my toho bohužel výsledkově nevyužili. Na umělce, která nám svědčila trošku více, jsme se ujali vedení hned v první minutě zápasu. Filip zahrál dlouhý přímý kop z poloviny hřiště a Martin ho ve vápně šikovně tečoval za záda vlašimského gólmana. V první půli jsme byli lepším týmem. Bez problémů jsme pokryli rychlé útoky soupeře a živili jsme naději na úspěch. Náladu nám zkraje druhé půle zkazil Adam Toula, když hned v první minutě vyrovnal. V dalším průběhu zápasu jsme viděli tuhou bitvu. Rozuzlení přišlo v poslední minutě. Sudí odpískal trochu přísný faul před naším vápnem, Dušan střelu vyrazil před sebe, ale balón jsme nedokázali odklidit pryč. Soupeř byl pohotovější a k našemu smutku docílil vítězné branky.

SK Benešov – FK Admira Praha 2:3

I v dalším zápase jsme předvedli spíše lepší výkon a sahali jsme po bodovém zisku. Sice jsme od 6. minuty prohrávali, ale v 11. Dany po Vojtově přihrávce vyrovnal. Ve druhé půli jsme zase zaspali a první vteřiny znovu znamenaly vedení soupeře. Ve třetí minutě po Danyho úniku a přihrávce Radek trochu s přispěním soupeře dostal míč do sítě. Pak jsme ovšem znovu chybovali a opět nám na konci jedna branka chyběla.

SK Benešov – FK Tábor 2:5

Zápas s Táborem byl výsledkově trošku divočejší, ale znovu jsme nestačili. Snažili jsme se sice kontrovat, ale dvakrát jsme jen snižovali brankový deficit. I v tomto zápase se projevila větší vyspělost soupeřů, síla i důraz byl znovu na jejich straně. V první půli snižoval v 10. minutě na 1:2 Filip, ve druhém poločase v 7. minutě na 2:4 Dany.

SK Benešov – FK Meteor Praha 0:3

Proti do té doby suverénnímu Meteoru jsme papírově neměli nárok pomýšlet na úspěch. Pozdějšího vítěze celého turnaje jsme ale poměrně dlouho trápili důslednou defenzivou. Směrem dopředu jsme toho moc nepředvedli, ale vzadu jsme byli dlouho s nulou. Meteor se prosadil až ve 4. minutě druhého poločasu, v samém závěru přidal ještě dvě branky.

Bez jediného bodu jsme pochopitelně ve skupině obsadili poslední, šesté místo a čekal nás boj alespoň o celkově předposlední stupínek. Ve druhé skupině skončil poslední Motorlet s jedním bodem za remízu a celkovým skóre 2:13.

SK Benešov – SK Motorlet Praha 0:0 (4:3p)

V utkání posledních týmů obou tabulek jsme konečně byli vzadu bez inkasované branky, bohužel jsme nakonec nedokázali ani jedinou dát. Možná jsme byli o maličko lepší, ale vítěze nakonec určil penaltový rozstřel. Ten se vyvíjel pro nás dobře – hned první dva střelci soupeře selhali. Naproti tomu Ondra, Dany, Filip a Luboš byli úspěšní, Vojta minul. V konečném součtu jsme tak o tu jednu penaltu urvali aspoň to předposlední místo a vyhnuli se chvostu. Nejlepším hráčem našeho týmu byl Dušan, který se o ten dílčí úspěch přičinil i v té poslední disciplíně.

Branky: Žížala 2, Walter, Provazník, Rydval