Další napínavá bitva o eSko – 1. místo

Po nervydrásajícím průběhu v podstatě finálového zápasu proti sedlčanskému Tatranu jsme nakonec v posledních vteřinách urvali potřebnou remízu a získali v nafukovačce S-centra další prvenství. K úspěchu nás dovedlo především mimořádně vyrovnané a disponované střelecké duo Dany – Ondra, které si muselo dát přídavek v podobě rozstřelu o krále bomberů.

Dnešní sestavu jsme postavili na základní pětici Dušan – Standa, Filip – Ondra, Dany. Střídali Lukáš, Pepa, Radek a Vojta.

SK Benešov – TJ Háje-SOS 7:1

V poslední době jsme se střetávali spíše s ročníkem 2001, takže na stejně staré kluky jsme si docela věřili. Zápas dopadl podle předpokladů: od začátku jsme do sítě soupeře sypali jeden míč za druhým a spoustu šancí jsme ještě zazdili. Skóre otevřel Dany a hned o chvíli později dal další branku. Dnes byl pro většinu obránců těžko udržitelný. Třetí branku po Radkově centru zaznamenal hlavou (!) Vojta a po něm dal další dvě branky znovu Dany. Nejprve využil Dušanův pas a poté Pepův aut. Ve 13. minutě se změnil v nahrávače a dnes poprvé z mnoha případů toho využil Ondřej. V 16. minutě jsme Dušanovi pokazili nulu, ale poslední slovo měl nakonec v 19. minutě Filip.

SK Benešov – Forward One Děčín 8:3

Podruhé během víkendu jsme narazili na Děčín. Forward byl ale dnes ve velmi omezeném složení, takže jsme si s ním poradili bez větších problémů. Nejrychlejší zápis do dnešní listiny střelců si připsal už po 19 vteřinách Ondra, ve 3. minutě navíc obral na polovině hřiště o balón gólmana a připsal si druhý zářez. Když v téže minutě zvýšil Dany na 3:0, zdálo se, že Forward odejde s debaklem. To by ale nebyl Forward, aby nepředvedl svou šikovnost, zejména v soubojích jeden na jednoho. V polovině zápasu využili dvakrát zaváhání v našich zadních řadách a rázem jsme vedli jen o gól. Drama ovšem odmítl Filip, když dal gól po signálu hned z rozehrávky na půlce hřiště. Další zaváhání děčínského brankáře využil ve 13. minutě Ondra, ve 14. se znovu osmělil Filip a sedmou branku zaznamenal Vojta. Na 3:7 snižoval v 19. minutě Děčín a schylovalo se k repríze sobotního výsledku ze Zimní ligy. Aby se to nepletlo, zařídil Flip v posledních vteřinách, když nějak procedil míč do branky přímo z rohového kopu.

SK Benešov – FC Tempo Praha 3:3

Proti Tempu se nám v posledních zápasech příliš nedaří a ani tentokrát jsme nebyli spokojeni. Skóre otevřel ve 3. minutě Ondra, ale přes tlak a sérii nevyužitých šancí jsme vedení nedovedli navýšit. Zato Tempo využilo všech našich zaváhání a ve 14. minutě vedlo 2:1. Modrý tým příkladně dřel, v 16. minutě vyrovnal Ondra po Filipově autu a ve 20. minutě jsme opět vedli po Danyho brance. Bohužel znovu přišla ztráta koncentrace a Standa dovolil v samém závěru soupeři dosáhnout na vyrovnání. Tempo mělo do té doby stejně jako my dvě výhry a proto nás tato ztráta mrzela. I tak jsme ale měli případný úspěch stále ve svých rukou, díky střelecké potenci naší útočné legie.

SK Benešov – ČAFC Praha 7:0

Čafka bez Anety nebyla tím nebezpečím co jindy. Naši kluci to vycítili a v zápase nebylo po celý jeho průběh co řešit. Snažili jsme se hrát i na skóre, abychom v případném závěrečném účtování měli o pár gólů víc než Tempo. To si ale ve druhé části turnaje připsalo dvě prohry a v konečném účtování bralo bronz. V utkání se střelecky nejvíce prosadil Ondra, který čtyřmi brankami proti dvěma Danovým začal sahat po koruně nejlepšího střelce turnaje. Dany měl ale na jeho úspěších lví podíl, protože Ondrovi pilně „nosil vodu“. Jednou se v utkání prosadil po pěkné Lukášově akci Radek. Naší největší překážkou v cestě k prvenství byl nakonec tým Tatranu. V posledním zápase jsme díky lepšímu skóre potřebovali se sedlčanskými uhrát alespoň remízu.

SK Benešov – Tatran Sedlčany 4:4

Skvělý zápas a podle mínění mnohých to správné vyvrcholení turnaje přinesl poslední zápas obou týmů. Měli jsme možnost vidět krásné góly ze všemožných pozic, zahozené šance, výborné přihrávky, tvrdé souboje i pár faulů, které vyplynuly ze hry, zvraty ve vývoji mače a nakonec to nejdůležitější – šťastné rozuzlení. Zápas o zlato jsme rozehráli velmi dobře. První čtveřice zahájila svým nekompromisním tlakem, z něhož rezultovaly dvě podobné branky. Dušan rozehrál v obou případech na Filipa, ten naprosto ideálně poslal míč po křídle Danymu a ten ve 4. a v 5. minutě vyrovnal svůj střelecký minisouboj s Ondrou. Ovšem sedlčanští „Pepové“ se snad nikdy nevzdávají. Max, Matěj i ostatní dřeli, nechtěli se smířit s druhým místem a v 9. minutě bylo vyrovnáno. Nebylo by to poprvé, co v S-centru či jinde předvedli podobné obraty. Remíza 2:2 by nám na zlato stačila, ale Tatran byl zásadně proti. Tak proti, že v 15. minutě dokonal obrat ve skóre, ujal se vedení a rázem sahal po trofeji. Ke kýženému vyrovnání jsme ale měli spoustu času a nemuseli jsme propadat panice. Bohužel v zakončení jsme postrádali klid a něky chyběly doslova centimetry. V 19. minutě mač vrcholil a nám v ní téměř pohasla naděje. Tatran totiž zvýšil vedení na 4:2 a pomalu začal slavit. Modrožlutý prapor ovšem pozvedl hned o pár vteřin později Dany, když po samostatné akci snížil na rozdíl jediné branky. V doslova emocemi nabitém závěru půl minuty před koncem předvedli Filip s Danym opět útok po pravé straně, Dany ovšem přenesl hru na levou stranu, kde měl kousíček volného prostoru Ondra a v těžké pozici střelou pod břevno vyrovnal.

Ondra s Danym měli po finále ještě dodatečnou kratochvíli. Oba dali v turnaji po 11 brankách a muselo se mezi nimi rozhodnout o držiteli ceny pro krále střelců. Ze značky pokutového kopu chytajícího Dušana nešetřili a nerozhodly ani střely levačkou. Z větší vzdálenosti byl stoprocentní Dany, Ondrovi zbyla cena pro nejrychlejší branku turnaje ze zápasu proti Forwardu. Nejlepším hráčem týmu byl určen Dušan.

Příští týden máme o něco volnější, v neděli odpoledne hrajeme v Braníku proti Spartě.

Branky: Žížala a Svoboda po 11, Rydval 4, Vrkoslav 2, Provazník 1