Ztracené body s Týncem

SK Benešov – FK FERCOM Týnec n/S 2:2 (1:1)

První těžký soupeř z horní části tabulky nám dokázal i přes náš dobrý výkon sebrat dva body a asi ze hřiště odcházel spokojenější. Remíza rozhodně neodpovídala počtu šancí na obou stranách, ovšem týnečtí byli oproti našemu týmu daleko efektivnější a prakticky vytěžili z minima maximum. Modrý tým sice hrál po matném výkonu ve Velíši znovu fotbal, ale jen do finální přihrávky. Zakončení bylo naší velkou slabinou a stálo nás zmíněné dva bodíky.

Po delší době se nám sešel skoro celý mančaft, chyběl jen Dan. Všechny dostupné síly byly dnes skutečně potřeba. Postavili jsme se totiž výhradně hráčům ročníků 99 a 00. A s nimi to zkraje zápasu opravdu nebylo jednoduché. Hned od prvních vteřin začali uplatňovat svoji sílu a my jsme se dostali do kloudného zakončení až ve 3. minutě. To Dany po průniku po pravém křídle zatřásl tvrdou střelou do tyče celou brankou, že se málem uvolnila z držáků. Akce se přelévaly z jedné strany na druhou, ale naše byly o něco nebezpečnější. Bohužel první branka padla do naší sítě. Dostali jsme ji po dorážce zblízka ve 14. minutě. Branka nás ale nijak nesrazila a dál jsme se snažili pronikat do blízkosti soupeřovy branky. Dnes se to ukázkově dařilo po centrech z obou stran, jak v podání Danyho, tak Lukéše. Před brankou si ale několikrát neporadil dobře ani Martin, ani Vašek. Neujaly se ani střely z dálky. Vyrovnání jsme se dočkali po brejkové situaci, kterou gólově vyřešil Dany ve 22. minutě. S postupujícím časem soupeřům těžkly nohy a asi uvítali možnost oddychu po sílícím tlaku z naší strany.

Druhý poločas začal akcí jako z učebnice. Po rozehrávce utekl Dany po křídle, předložil luxusní balón před střed branky číhajícímu Martinovi a ten tentokrát nezaváhal. I v dalším průběhu jsme stále měli více ze hry, ale gólové potvrzení ne a ne přijít. Naproti tomu týnečtí se do našeho vápna dostávali velmi sporadicky. Většinu útočných pokusů posbírali obránci, s delšími míči si poradil včas vybíhající Dušan. Střelecká (ne)produktivita se nám vymstila v závěru. Pět minut před koncem se povedlo nejlepšímu hráči hostů Petru Marvanovi proniknout zleva podél brankové čáry a z velmi ostrého úhlu se trefil přesně do protilehlé šibenice. Vyrovnaný stav přes naši snahu vydržel do konce zápasu a výslednou remízu asi slavili více hosté.

Následující víkend nás čeká další z těžkých soků – tým Chocerad. Výkop je v sobotu v 10:15.

Branky: Žížala, Walter