V Sedleci jsme sahali v závěru po bodu

Sokol Sedlec-Prčice – SK Benešov 4:3 (3:0)

V zápase velmi dobré úrovně proti již jistému okresnímu přeborníkovi mladších žáků jsme se rozhodně za předvedený výkon nemuseli stydět. Soupeři jsme sice dali po zbytečných chybách fóra v podobě čtyřbrankového náskoku, ale v závěru se domácí při našem drtivém finiši třásli o výsledek. Mimochodem, stou branku v soutěži vstřelil a velkou radost nám všem udělal letos Honza J

Do Sedlece jsme jeli s cílem co možná nejvíce znepříjemnit soupeři letošní suverénní cestu za prvenstvím. Věděli jsme, že proti zkušeným klukům, kteří mají ligové zkušenosti z benešovské U-12, to bude mimořádně těžké, ostatně stejně jako na podzim, kdy jsme doma podlehli 2:5. Před Dušanem se o to pokusili Radek, Martin W., Honza, Ondra, Dany, Lukáš, Vašek, Pepa, Filip a Standa.

První poločas začal nad očekávání dobře. Po rozehrávce domácích jsme je prakticky hned zbavili balonu a zahájili jsme zteč jejich branky. Toto snažení bohužel utnul ve 3. minutě míč v naší síti po vlastně prvním protiútoku sedleckých. Naše kluky vývoj zápasu nijak nerozhodil, dál se snažili hrát kombinačně dopředu, protože bylo jasné, že individuálně to dnes rozhodně nepůjde. Za svou snahu jsme byli odměněni v 11. minutě. Neuvěřitelná trma-vrma, která přišla po Danyho průniku a střele do pravé tyče, skončila hrou rukou jednoho z domácích obránců v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu. Bohužel Ondra neseřídil mířidla a branku přestřelil. Dost možná by se utkání vyvíjelo trochu jinak, kdybychom vyrovnali, ale na kdyby se nehraje. Ani tento neúspěch nás ale nezlomil. Kluci dál hráli svou hru, jenže v domácích dresech nebyli žádní nazdárkové. My se snažili tlačit dopředu a oni využívali rychlých brejků. Do konce poločasu se jim hned dva povedly dovést do úspěšného konce a my šli po vcelku dobré hře do pauzy za nepříliš lichotivého stavu 0:3.

Zvláště obráncům jsme o pauze znovu opakovali nutnost hrát velmi těsně a důrazně na soupeřovy hráče. Ve druhém poločase se to podařilo znovu ne zcela na sto procent, ale na hřišti se děly věci. Naše územní převaha stále mírně přetrvávala, na držení míče bychom také zřejmě vyhráli. Další gól ale znovu dali domácí. V 11. minutě kopali trestný kop z poměrně velké dálky, ale Dušan ho možná trošku podcenil, možná sehrál roli i silný vítr a prohrávali jsme 4:0. Už se zdálo, že snad ta stá branka je zakletá, ale smůlu protrhl ve 14. minutě po kombinaci Danyho s Martinem Honza, který si střeleckou formu přenesl z nedělního zápasu proti Vlašimi. Aby toho nebylo málo, stejný hráč v 18. minutě přidal po důrazném průniku středem vápna druhou branku a to skóre už nevypadalo tak hrozivě. Unavení domácí začali tahat nohy a nám v závěru naopak narostla křídla. Dany měl na nohách tutovou branku, ale ani dorážka se neujala. Na rozdíl jediné branky a naději na zisk bodu ještě stihnul vykřesat ve 27. minutě Martin po dlouhém brejku přes půl hřiště a obehrání dvou soupeřů v rohu hřiště. Z ostrého úhlu pak propálil i výborně chytajícího gólmana. Bohužel více jsme už nestihli a tak přes velmi dobrou hru (až na ty velké odstupy od hráčů při bránění) jsme odjížděli ze Sedlece s prázdnou. Příště už nesmíme soupeři dávat až tak velkého fóra, čtyři branky jsou opravdu moc.

V příštím – posledním – kole pojedeme v sobotu do Struhařova k zápasu proti Mysliči. Počítejte s obědem a rodičovskou schůzkou v S-centru a odpoledním čtyř-turnajem u zimáku.

Branky: Plášil 2, Walter