Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trpělivý výkon přinesl opět tři body

Sokol Vrchotovy Janovice – SK Benešov 1:9 (1:2)

Zpočátku velmi těžký mač proti mužstvu, ve kterém mimo jiné působí na střídavý start i dva členové benešovských U12 a U13 týmů (Petr Dvořák a Petr Hampl), jsme definitivně zlomili ve druhém poločase a postupně jsme ho proměnili opět ve svou exhibici. Znovu jsme zpočátku museli být dlouho trpěliví, než jsme dokázali soupeřovu defenzivu překonat. Pokud si ale kluci dokázali pohlídat a důsledně pokrýt ojedinělé výpady domácích, nemuseli jsme se o výsledek obávat. Střelecky exceloval opět dle očekávání Dany, doplnit ho dokázalo a do střelecké listiny se úspěšně zapsalo dalších pět našich šutérů.

Pokud jde o sestavu, mohli jsme dnes vyvěsit bílý prapor, protože dorazili úplně všichni hráči. Někteří sice se zpožděním, ale snad to do příště vypilují. Zahajovací osmička šla do zápasu ve složení Dušan – Standa, Filip R., Ondra – Lukáš, Dany, Vašek – Martin. Hned od úvodního hvizdu jsme domácím dali najevo, že dnes bude jejich cesta za body do tabulky podstatně složitější. Kluci od prvních vteřin předváděli výbornou kombinaci po stranách, pokud jsme se dostali do zakončení, nebylo ale přesné. Filip R, Ondra i Dany stříleli buď vedle, anebo nacházeli rukavice obrovitého domácího gólmana Otakara Kliky (ročník 99). K úspěchu dlouho nevedl ani Martinův a později Radkův pohyb v pokutovém území. Domácí se občas snažili vymanit se ze sevření vířících žlutých dresů, ale s dlouhými nakopnutými míči si často poradil Filip R. a ani po stranách Janovicím proti našim bekům pšenka příliš nekvetla. Možná pokud by přistupovali k hráčům soupeře s menším respektem a menší časovou prodlevou, byli by ještě úspěšnější. S postupujícím časem bylo vidět, že branka v domácí síti prostě visí ve vzduchu. V 17. minutě se konečně mohl po hřišti proletět slavící Dany – prošel po pravé straně a po zemi prostřelil jinak výborného brankáře domácích. Ve 27. minutě si připsal úspěch neúnavný Martin, když po rohu Filipa R. a Ondrově přiklepnutí pohotově zasunul balón k pravé tyči. Těsně před přestávkou jsme dostali první letošní branku. Po Vojtově (nepatrném) faulu kopal soupeř přímý kop, míč se od tyče odrazil do hlavy výborně zasahujícího Dušana, od které smolně zaplul za brankovou čáru.

Kluci dostali o přestávce pár dobrých rad a že jsme byli dnes opravdu lepším týmem potvrdil hned po 30 sekundách Dany: Krásným lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana a nedal mu sebemenší šanci. V 5. minutě se z úhlu z levé strany opřel do míče Filip R. a trochu asi nachytal na švestkách strážce domácí branky, který si nepohlídal bližší tyč. Pátou branku dával v 9. minutě opět nekompromisní Dany, jemuž před chvilkou nevyšel další pokus o lob. Ve 12. minutě předvedl svou buldočí snahu Maty a i když si dal míč na dlouhou nohu, na prudkou střelu už brankář nedosáhl. Ve 22. minutě naprosto perfektně Vojta využil roh Filipa R. Opřel se do prudkého centru a nechytatelným volejem skóroval. Nové kopačky zřejmě dobře vybrali i u Skibů: ve 25. minutě Vašek úžasně trefil odražený míč levou (!) nohou a ukázkově se trefil ke vzdálenější tyči. Skóre otvíral i uzavřel stejný hráč – Dany zužitkoval další z výborných Filipových rohů a završil naši přesvědčivou výhru.

Ač nás výsledek potěšil a držíme se ve špici tabulky, viděli jsme i pár chybek a nedostatků, na nichž musíme ještě zapracovat. Velkým klukům pro příště nesmíme dávat tolik prostoru, protože by nás mohli trestat zbytečnými góly.

Branky: Žížala 4, Walter, Rydval, Jelínek, Vrkoslav, Skiba

Mimochodem, pozítří to bude přesně 500 dnů, co jsme naposledy prohráli mistrák. Tak snad nám to ještě pár dní vydrží :-)

 

Náhledy fotografií ze složky V. Janovice - BN

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář