Statečný výkon Draků, ale podzimním půlmistrem bude Sedlec

SK Benešov – TJ Sokol Sedlec-Prčice 2:5 (0:2)

V posledním podzimním kole jsme na domácím hřišti přivítali velmi těžkého soupeře. Sedlec-Prčice do této doby ztratil stejně jako my jen dva body a čekal se urputný boj o titul podzimního půlmistra. Po dobrém výkonu na hranici sebeobětování většiny hráčů jsme nakonec podlehli, ale Draci se za předvedenou hru a bojovnost nemusí stydět. Zvláště ve druhém poločase jsme dotahovali ztrátu ve skóre a stačilo jen málo, aby utkání bylo ještě napínavější.

Tým Sedlece disponuje hráči hrajícími na střídavý start v benešovských nulkách, čili ligovém týmu U12. Ani zbytek jejich mančaftu nehraje žádné druhé housle, takže cestu k jejich brance jsme hledali dnes opravdu velmi těžko. Prakticky celý tým byl složen výhradně z hráčů ročníků 99 a 00 a jak mnozí mohli vidět, nebyli to žádní nekopové. Zvláště Pavel Starý byl pro naši obranu těžko bránitelný a nakonec to byl právě on, který nás svými 5 brankami porazil.

Do utkání nastoupila sestava Dušan – Standa, Filip, Ondra – Radek, Vašek, Dany – Martin. Bohužel hned zkraje nás potkala smůla, když se Filip při bránění Pavla Starého zranil a musel být střídán. Navíc se dopustil nedovoleného zákroku a kopal se proti Dušanové brance trestný kop z poměrně nebezpečné  pozice. Ligista Ondra Rataj skvěle zakroutil míč kolem tříčlenné zdi směrem k pravé šibenici, ovšem Dušan vytáhl neméně bravurní robinzonádu a balón vytlačil na roh. Hned úvodní minuty nasvědčovaly tomu, že dnes to bude opravdu šichta. Dopředu se nám moc nedařilo, vzadu to bez Filipa trochu haprovalo a celkově byl na našich klukách znát přílišný respekt. Vyvážená sestava Sedlece nenabízela nějakou slabinu, kterou bychom využili k nějakému významnějšímu obratu. I tak se ale bojovalo hlavně ve středu pole, odkud směřovaly pasy bohužel převážně k naší brance. Jeden z nich využil v 7. minutě k otevření skóre Pavel Starý, když využil chyby Matyho při zpracování míče. Bylo to dnes prostě mnohem rychlejší než jindy a na dlouhé hraní s balónem nebyl čas. Do obrany se sice vrátil Filip, ale bylo vidět, že není úplně ve své kůži. Pavel nám dělal problémy i nadále. V 16. minutě mu pádem na zem sebral gól z nohy Dušan, v 21. na poslední chvíli zblokoval jeho střelu Standa. Ve 24. minutě ovšem byli všichni žlutomodří hráči bezmocní a Sedlec se radoval podruhé. V té době se jednak naši kluci začínali osmělovat, jednak možná i hosty ke konci poločasu zmáhalo nasazené tempo. V jeho posledních minutách jsme totiž měli možnost hrozit i my a stačilo maličko, abychom skóre trochu upravili. Největší šanci měli nejprve Dany, když ve 28. minutě jeho dělovku zblokovala hostující obrana, a ve 30. minutě se výtečně vytáhl Ondra, obhodil si před vápnem protihráče a levačkou mířil k pravé tyči, ale gólman Petr Kubát byl na místě bohužel včas. Ještě následný roh přinesl před jeho branku pěkný závar, ale k poločasovému oddechnutí jsme odcházeli za stavu 0:2.

Věděli jsme, že nás ve druhém poločasu bude čekat perná práce, pokud chceme s výsledkem něco udělat. Chtěli jsme si více, rychleji a přesněji přihrávat, ale plány nám hned v 1. minutě naboural – kdo jiný, než náš dnešní kat Pavel Starý. Využil Filipova zaváhaní na polovině hřiště a po brejku nedal Dušanovi šanci. Z branky jsme se ale rychle oklepali, protože hned o minutu později jsme se mohli radovat konečně i my. Radek zavezl míč po levé straně do vápna, odcentroval před branku, kde pohotově zpracoval centr Martin a šikovně ho posunul doprava na Vaška. Ten se napřáhl a bombou se trefil dokonale pod víko sedlecké brány. Inkasovaná branka sedlecké možná maličko znervózněla, protože začali najednou chybovat. Hned po chvilce málem využil jednu minelu Martin, který dělal obraně hostů svým pohybem velké potíže. Gólman ho ve 3. minutě svým odkopem trefil a jen pár centimetrů chybělo, aby se odražený míč zakutálel do branky. Bohužel, když jsme se nadechovali k tlaku a měli hlavy nahoře, opět se objevila v našich zadních řadách noční můra s číslem 7 a ve 4. minutě po pěkné střele znovu zvýšila na rozdíl tří branek. Stále bylo ale dost času s výsledkem něco udělat. Dany byl odměněn za svou neúnavnost a forčekink v 10. minutě, když ho podobně jako Martina trefil gólman, ovšem tentokrát už se štěstí přiklonilo na naši stranu a míč skončil v síti – 2:4. V následujících minutách jsme přebírali otěže a vrhli síly do útoku. Kluci dřeli, na respekt a ostych zapomněli a jen centimetry a kousíček štěstí navíc chyběly k dalším úspěchům. Velmi slibně se třeba ve 14. minutě protáhl po levé straně Radek, jeho střela směřovala jen kousek mimo. Ve 26. minutě měl na hlavě gól Dany po Vaškově rohu z pravé strany, ale i v tomto případě stála branka o fous vedle než měla. Ano, můžou za to trenéři Filip se Standou, kteří tu bránu ráno tak nešikovně postavili. Sedlec se ale o výsledek nakonec bát nemusel. Pojistil  ho pochopitelně agent 007. Opět pronikl a ve 27. minutě uzavřel účet naší podzimní sezóny v okresním přeboru mladších žáků. Nakonec přišla ještě jedna šance hostů, ale to nastřelené břevno se třáslo snad ještě po odkopání penalt.

Kluci po prohře ani nebyli příliš zklamaní. Sami cítili, že si většina z nich sáhla na dno a že víc asi nešlo z měkkého hřiště vydolovat. Sedlec si výhru zasloužil, bude přezimovat na prvním místě tabulky a my se na jaře můžeme těšit na odvetu, kdy těm habánům znovu nedáme nic zadarmo. My přečkáme zimu na druhém nebo třetím místě (záleží na nedělním utkání Týnec – Chocerady, Chocerady nás mohou v případě výhry přeskočit). Zimu ovšem nebudeme trávit spánkem, čeká nás řada turnajů a venkovní zimní liga.

Branky: Skiba, Žížala

Jen malé dodatečné upřesnění: Týnec nám pomohl a porazil 1:0 Chocerady. Přezimovat budeme tedy na druhém místě za Sedlecem.