Infarktový mač o čelo tabulky

FK Fercom Týnec n/S – SK Benešov 0:1 (0:1)

Nedělní odpoledne přineslo srovnání patrně dvou nejlepších týmů okresního přeboru mladších žáků. Dva mančafty, které dosud neztratily v průběhu soutěže ani bod, si to rozdaly o právo vést v dalším průběhu tabulku. Díky tomu jsme mohli v podání našich kluků vidět jeden z nejlepších zápasů v naší dosavadní kariéře. Samozřejmě se kluci dopouštěli někdy trestuhodných chyb, ale vše dohnali snahou, bojovností, fotbalovým uměním, nasazením a chutí nechat na trávníku všechny síly. Utkání rozhodl v polovině prvního poločasu Standa po Danyho přihrávce, ale zvláště dnes se ukázalo, do jaké míry je fotbal kolektivní hra a jak moc záleží na každém souboji, na každém sprintu a na každém hráči. Smeknutí klobouku si dnes zasloužili všichni žlutomodří fotbalisté.

Od začátku jsme hráli osvědčené rozestavení 3-3-1. Nechtěli jsme hned zkraje propadnout po nějaké zbytečné chybě, protože domácí při pohledu na naše žluté drobky sršeli sebevědomím a tipovali, zda jich dostaneme více nebo méně než deset J Naši kluci se ale nenechali zastrašit a z větších soupeřů si nic moc nedělali. Už jsou prostě asi zvyklí. Faktu, že něco nebude v pořádku a soupeř nebude tak snadným soustem, si domácí všimli v 6. minutě, kdy Dany po Martinově přihrávce skóroval. Byl ale v ofsajdovém postavení a branka nebyla uznána. O to víc se domácí za každou cenu snažili překonat naše obranné trio Standa – Filip – Ondra, spolu s Dušanem v brance. Největší šance týneckých přicházely spíše po našich chybách při rozehrávce. Párkrát takto zahrál na nervy Dušan, Filip i Standa. Naštěstí pro nás z toho byly jen maximálně rohy a s těmi si naši kluci i přes zjevný výškový handicap poradili. Poslední výstrahu dal domácím v 10. minutě Martin, když jeho střela po Danyho asistenci šla těsně mimo vedle levé tyče. Dany odvedl jako vždy ohromný kus práce. Pro soupeřovy hráče bylo vždy velmi těžké ho zastavit a bylo jich většinou potřeba více najednou. Jen je potřeba častěji ušetřit síly, nervat se s přesilou a včas přihrát volnému spoluhráči. Že to Dany umí, předvedl v 16. minutě, kdy ve vápně opět na sebe navázal více hráčů a na zlatém podnose servíroval přihrávku Standovi. Ten si dal dodatečně dárek k narozeninám a rozvlnil síť za gólmanovými zády. Tentokrát už bylo vše podle pravidel. Naše kluky branka ohromně povzbudila. Dřeli a nevynechali jedinou příležitost k tomu, aby ohrozili branku domácích. Z našeho tlaku vyplynulo i mírné otevření prostoru na naší polovině, ale soupeř ani jednou nedokázal přesvědčivě zakončit. Na druhé straně měl dobrou příležitost při svém průniku Martin, ale byl na poslední chvíli soupeři zastaven. Z pravé strany ho poté podobným způsobem napodobil Vrky, ten byl dokonce zezadu složen jak prchající zajíc na honu, ale sudí posoudil zákrok jako dovolený. Bohužel těmito „mírnými“ nepřesnostmi trochu přispěl k nervozitě kolem hřiště. Naštěstí kluci na hřišti se nenechali vyvést z míry a hráli přesně to, co bylo potřeba. Ve 29. minutě jsme měli velmi dobrou příležitost poté, co domácí brankář sebral do náruče malou domů. Z nepřímého kopu jsme ale vytěžili jen roh. Nastavily se více než dvě minuty, během nichž se o nás pokoušely mdloby, když balón proběhl snad po celé délce naší brankové čáry, ale žlutomodrý tým si vedení pohlídal a šel si odpočinout za příznivého stavu.

Nebojím se říci, že ve druhé polovině utkání jsme byli lepším týmem. Domácí postupem času maličko odpadali fyzicky, vracet se stíhali maximálně ve čtyřech hráčích a z toho plynuly i naše šance. Hned ve 2. minutě mohl naše vedení zvýšit Lukáš, ale trefil jen levou tyč. Ohromnou šanci měl v 16. minutě Dany, kdy zůstal za zády všech týneckých a ještě z vlastní poloviny postupoval sám směrem na brankáře stíhaný smečkou v rudých dresech. Bohužel nakonec nezakončil přesně, trefil gólmana a branka z toho nebyla. Po brankářově chybě měl i Radek velkou příležitost ke skórování. Byl ale tou možností překvapen a nic z toho nebylo. Podobných příležitostí jsme měli více, ale pohříchu jsme stále trefovali brankářské rukavice. S ubíhajícím časem vrcholila nervozita v zázemí, na hřišti ovšem zachovávala klid především naše obrana vedená Filipem. Filip posbíral v závěru spoustu výkopů, přesně je rozehrával do stran a nevynechal ani možnost k postupu na soupeřovu branku. Důležité zákroky si připsal i střídající Dan v naší brance. Jako většinou ho nic nevyvedlo příliš z míry a dobré nálady. Nad svůj průměr dnes zahráli i Vašek, Lukáš a Matyáš. Ke konci druhé půle kluci hráli dokonale takticky, když drželi hru co nejdál od naší branky. Zahrávali jsme sérii rohů, ale závěrečný hvizd nějak ne a ne přijít. Domácí dostali ještě šanci v podobě rohu u naší branky, ale po jeho odvrácení v čase 34:12 jsme se konečně dočkali a připisujeme si tentokrát velmi perně vydolované tři body z horké týnecké půdy.

Dokonale jsme tak završili vítězný víkend a můžeme se připravit na dalšího soupeře. Tím v sobotu nebude nikdo jiný než Tusiho Chocerady. Do té doby se ale uvidíme ještě v úterý a ve čtvrtek na trávě u zimáku a v pátek u Pavla Sirotka v S-centru. Připomínám při té příležitosti i páteční setkání s rodiči.