Zlatý hattrick z S-Centra – 1. místo

27. 12. 2010

o1550677.jpgÚspěšný rok 2010 jsme zakončili tím nejlepším možným způsobem – ziskem třetího zlatého poháru S-Centra v řadě. Cesta za ním ovšem nebyla tak jednoznačná a přímá jako dvakrát v listopadu a museli jsme se o něj rvát do posledních minut. Poprvé jsme letos ochutnali, jaké to je, odejít z „naší“ haly poraženi. To když jsme se víceméně sami připravili o klidnější průběh turnaje porážkou od týmu Milevska. V útoku jako obvykle exceloval Dany, který si dnes přivlastnil dokonce dvě individuální trofeje – za 12 gólů pro nejlepšího střelce a také pro střelce nejrychlejšího za branku v 16. sekundě zápasu proti Vlašimi.

Se starým rokem se loučila sestava Dan – Standa, Filip R., Ondra, Dany – Lukáš, Kuba, Radek, Luboš. Povětšinou jsme soupeřům zatápěli, ale dostali jsme taky hodně velmi zbytečných branek, což nám zkomplikovalo cestu k prvenství. Obzvlášť zmíněný zápas s Milevskem nám vzadu moc nevyšel a soupeři jsme nabídli body víceméně na stříbrném podnosu. Ale popořadě.

SK Benešov – FC GRAFFIN Vlašim 8:1

Otvírákem dnešního turnaje bylo tradiční okresní derby. Doslova od prvních vteřin bylo jasné, že výsledek bude pro rytíře drsným a hlasitým budíčkem. Dany si hned v 16. vteřině řekl o cenu pro nejrychlejšího střelce turnaje. Když šla první čtyřka v 5. minutě střídat, na ukazateli skóre svítila na naší straně čtyřka. Trefil se Ondřej a pak dvakrát opět Dany. Ani druhá čtveřice nechtěla zůstat pozadu, střelecky se činil Luboš. Vlašimským se podařil jeden čestný úspěch, ale ohrozit nás to nemohlo. Spíš nás to mělo trošku varovat před trestuhodnými chybami, ale poučit jsme se měli až v dalším utkání.

SK Benešov – FC ZVVZ Milevsko 0:4

S Milevskem se nám nedaří. Z dosavadních dvou zápasů máme bilanci 0-1-1 a skóre 1:3. Potkali jsme se na venkovních turnajích na Taverny Cupu a v Milevsku. Že nás protivník vypráská i dnes, nás ale nenapadlo ani ve snu. Navíc začátek zápasu připomínal předchozí duel proti Vlašimi. Kdyby ve druhé minutě svítil stav dva nula pro nás, nikdo by se nemohl divit. Ovšem udeřilo na druhé straně. Dan nechal formu někde v šatně se svačinou a po chybě jsme od 4. minuty prohrávali. V tomto zápase se nám nedařilo prostě nic. Břevno se třáslo, samostatné úniky bez efektu, soustavný tlak na branku, ale nic z toho. Přesto jsme věřili, že to otočíme a že nám to tam spadne. Bohužel mezi 11. a 14. minutou si Dan ještě s Radkem vybrali opravdu strašidelné chvilky a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Rázem nebyl osud turnaje v našich rukou. Na obědě jsme měli o čem přemýšlet.

SK Benešov – Tatran Sedlčany 3:0

Náš starý známý soupeř se musel obejít bez služeb nula jedniček a na jejich výkonu to bylo znát. Výhru jsme si pohlídali, velmi dobře zahrál v defenzivě třeba Kuba. Skóre otvíral do prázdné branky Standa ve 4. minutě, v 6. sichroval Dany a v 10. Radek odčinil tu jednu milevskou hrubici. Milevsko mezitím podruhé plichtilo, takže jsme opět tahali za delší konec a pokud jsme chtěli jistotu, museli jsme obě zbývající utkání vyhrát.

SK Benešov – SK Slavia Praha 2003 5:2

Výborný tým plný bojovníků v čele s Lukášem Bárou v brance nám nedal ani Ň zadarmo. Slavia hrála o medaile, takže kluci bojovali jako lvi. Dokonce se ujali ve třetí minutě vedení a bylo jich plné hřiště. Sešívaní pak měli ještě jednu tutovou šanci, kdy Dan spolu s obranou opět něco vymýšlel a jen náhodou situace neskončila brankou. V síti skončil jen slávista s naraženým lýtkem. Tento zápas byl pro nás zlomovým. Nejprve Ondra v 5. minutě srovnal skóre a až pak jsme se trochu uklidnili a začali hrát svoji hru. Tlačili jsme se do zakončení, ale houževnaté sešívky jsme zlomili až v posledních pěti minutách, kdy nám to tam konečně napadalo – hlavně Danymu. V poslední minutě ještě Slavia korigovala, ale to už nám nevadilo.

SK Benešov – Forward One Děčín 6:2

Průběžná situace v tabulce byla zamotaná, ale pro modrožlutý tým mluvila jediná jistota: pokud ve svém posledním utkání zvítězí, nemusí se na nikoho ohlížet. Fotbal jak známo nemá logiku, ale i tak jsme na dnešní celkově nejslabší tým vletěli zhurta, abychom nenechávali nic náhodě, teoriím a počtům. Jediné počty, které nás zajímaly, byly ty, že když šla v 6. minutě z placu čtyřka Ondra, Filip, Luboš, Dany, tak jsme vedli 4:0. Check-lajna Standa, Kuba, Lukáš, Radek toho moc neocheckovala a po dvou gólech v Danově brance se pakovala na střídačku. Úderná čtyřka ale nepřipustila drama, Dany nejprve skóroval ze hry a v poslední minutě zatloukl zlatý hřebíček v podobě proměněné penalty za ruku brankáře mimo pokutové území.

p1550663.jpgBronz si vystříleli dvěma vysokými výhrami sedlčanští, ZVVZ Milevsko sice jako jediní neprohráli, ale tři remízy je posunuly na stříbrný stupínek. Třetí zlato z nafukovačky v řadě tak patřilo Benešovu. Budiž pro nás ale varováním devět – povětšinou naprosto zbytečných - branek v naší svatyni. Na vítězný mančaft je to poměrně dost. Naštěstí je nám většinou dařilo vepředu a až na ten jeden zápas jsme svoje soky přestříleli.