Vlažný rozjezd sezóny v Milevsku – 5. místo

21. 8. 2010

Na turnaji o pohár starosty města Milevska se nám vedlo se střídavými úspěchy. Museli jsme se obejít bez několika opor, ale přesto jsme doufali, že v silně obsazeném klání bychom mohli uspět. Za tři výhry, jednu remízu a tři prohry jsme však výše než na páté místo myslet nemohli.

V sestavě nám stále chybí Dan. Stejně jako v Kondraci ho nahradil Radek. Nebylo to sice optimální, ale tentokrát v těch těžších zápasech haprovala celá defenziva. Turnaj přitom začal nadmíru dobře. V očekávání pomalého rozjezdu nás kluci překvapili a proti oběma příbramským celkům předvedli útočnou smršť.

SK Benešov – Spartak Příbram 8:0

SK Benešov – 1.FK Příbram 6:1

SK Benešov – ZVVZ Milevsko 1:3

Ten hladký úvod nám možná trošku uškodil, protože dalšího soupeře jsme možná trošku podcenili a domácí nám dali za vyučenou. Všude jsme byli pozdě a v celém utkání jsme tahali za kratší konec. Dlouho byl stav bez branek, ale utkání se rozhodlo ve své druhé polovině. Domácí byli lepší, ujali se vedení, ale brzy poté Luboš vyrovnal. Následující minutku Milevsko trochu ztratilo na rychlosti, jenže bohužel přišla hrubka v obraně a my opět prohrávali. V závěru jsme pak dostali ještě třetí branku.

SK Benešov – Tatran Sedlčany 3:1

Našeho už tradičního a těžkého soupeře tentokrát překvapily naše staronové akvizice Luboš a Vašek. V polovině zápasu jsme vedli 3:0. Soupeř sice snížil, ale pozornou oproti předchozímu zápasu zlepšenou hrou jsme mu více nedovolili a stále drželi šance na dobré umístění. Druhá polovina turnaje nám ale hrubě nevyšla a ze svých cílů jsme museli slevit.

SK Benešov – MAS Sezimovo Ústí 1:1

Remíza se Sezimákem znamenala další ztrátu, protože v zápase jsme byli o kousek lepší a měli více gólovek. Bohužel soupeř se ujal z protiútoku vedení a ač jsme záhy vyrovnali, body se nakonec dělily. Shodou okolností jsme byli jediní, kdo dokázal pozdějšího vítěze obrat o body.

Zbývaly dva zápasy proti favoritům turnaje – Slavii a Bohemians 1905. Pokud jsme chtěli myslet na placku, potřebovali jsme alespoň jedno utkání vyhrát.

SK Benešov – SK Slavia Praha 2:3

V utkáních proti Slavii se naši kluci vždy vybičují k dobrým výkonům. Stejné to bylo i dnes, snad jen s tou výhradou, že až za stavu 0:3 v 8. minutě. Sice jsme snížili na rozdíl jediné branky poněkud náhodnými góly z dálky, ale favorizované Slavii jsme nedali nic zadarmo a kluci si za bojovnost ve druhé části zápasu zasloužili pochvalu.

SK Benešov – Bohemians 1905 1:6

Bohemka měla na turnaji také různorodé výsledky, ale v zápase s námi z nás udělala naprosté statisty a trhací kalendář. Do branky nám padlo snad všechno, co tam mířilo. Začátek boje o bronz přitom vypadal minimálně vyrovnaně. Klokani se ujali vedení ve 3. minutě, Ondra o dvě minuty později vyrovnal. Pak se zhruba 7 minut válčilo o to, kdo převáží misku vah na svoji stranu. Žel podařilo se to Bohemce, která nám během 5 závěrečných minut nasázela 5 branek a bylo po všech nadějích.

Branky: Rydval 8, Skiba 6, Tusjak 3, Vrkoslav 2, Svoboda 2, Říha 1