Vánoční turnaj Havlíčkův Brod – 1. místo

oc120049.jpgVýborným výkonem a skutečně pohledným fotbalem se kluci prezentovali na Vánočním turnaji ve sportovní hale v Havlíčkově Brodě. Nátlakovou a agresivní hrou, ve které dodržovali všechny pokyny, předčili své soupeře a až na úvodní remízu s Kolínem všechna svá utkání vyhráli. Po zásluze jsme si z takového malého Vysočina open odvezli nejvyšší ocenění.

Na turnaji jsme měli možnost poznat nové neokoukané soupeře. Většina z nich nebude na Benešov vzpomínat příliš v dobrém, protože sestava Dan – Standa, Filip R., Ondra, Dany – Radek, Kuba, Lukáš a Maty pro ně byla příliš tvrdým oříškem.

SK Benešov – FK Kolín 2:2

Že pro nás bude zasněžený Brod úspěšnou štací to v prvních chvílích prvního zápasu moc nevypadalo. Z mače uteklo sotva pár vteřin a Dan lovil balón ze sítě. Kluci se ale nenechali rozhodit a vzali vývoj utkání do svých rukou a hlavně na svoje nohy. Kolín jsme přehrávali, sice jsme museli dávat pozor na nebezpečné brejkové situace, ale šikovné kolínské útočníky jsme ohlídali. Za aktivitu jsme byli odměněni, když nejprve v 10. minutě Ondra po spolupráci Standy a Danyho vyrovnal a ve 12. minutě Dany strhnul vedení na stranu modrožlutých. Bohužel, jak zápas začal, tak i skončil – v poslední minutě jsme zbytečně spěchali a uspěchali jsme vyrovnávací branku v naší síti. Remíza byla ale asi spravedlivá, Kolín měl i další šance, při jejichž hašení se Dan pořádně zapotil. Jak se později ukázalo, v dalších utkáních jsme s Kolínem na dálku soupeřili o výši skóre, protože ani on do konce turnaje nezaváhal a skončili jsme se stejným bodovým ziskem.

SK Benešov – FC Hlinsko 4:0

Další soupeř v pořadí nás strašil jen urostlým gólmanem. Stejně jako v úvodním zápase jsme se dlouho nemohli prosadit, i když jsme měli místy drtivý tlak a branky visely ve vzduchu. Dočkali jsme se až v 7. minutě, kdy si vzal sólový part Ondra. Držel si ho až do konce utkání – trefil se ještě ve 12. minutě, po přesné Standově přihrávce ve 14. minutě a po Filipově autu Ondra skóroval v poslední minutě hlavou a završil skóre.

SK Benešov – FK Humpolec 1:0

Utkání s Humpolcem připomínalo dobývání hradu. Humpolec byl z těch lepších soupeřů, jejich vytrvalost a důraz nám dělaly problémy. Měli jsme i spoustu smůly, když se našim střelám stavěly do cest tyče. Jen jedna jediná rána dorazila na místo určení. V 7. minutě použil Lukáš svou levačku a z levého křídla vymetl nechytatelnou křížnou střelou protilehlou šibenici. Zajistil nám do tabulky další tři body a my měli stále naději na úspěch. V tomto zápase výborně zahrála druhá čtyřka, někdy i předčila první, hrála více uvolněně a ne tak zbrkle. Mimochodem, Humpolec dostal v turnaji jen 7 branek, takže jeho defenziva byla opravdu dobrá.

SK Benešov – FC Slovan Havlíčkův Brod (oranžový tým) 4:0

Oranžový tým domácích byl víceméně béčkem našich dnešních hostitelů. Snažili jsme se honit proti Kolínu zmíněné skóre, ale v úvodu se ujala jen Danyho střela ve 3. minutě. Opět jsme se museli chytat za hlavy při testování brankových konstrukcí, ale soustavný tlak byl odměněn v závěru zápasu. Ve 13. minutě tvrdě levačkou skóroval Ondra a hned po něm ještě Dany. Že se vyplatí makat doslova do poslední vteřiny prokázal dnes velmi dobře hrající Standa. Odměna byla v podobě čtvrté branky v poslední sekundě utkání.

SK Benešov – FK Světlá nad Sázavou 7:0

Koncert modrožlutých a vraždění neviňátek. Nejvýraznější výsledek z celého turnaje se narodil po tempo fotbalu v benešovském provedení proti nejslabšímu týmu turnaje. Shodou okolností i další největší rozdíly ve skóre byly v podání Benešova (jednou 5:0 a dvakrát 4:0 – žádný jiný tým tak neválcoval svoje protivníky). Světlá nestačila prakticky v ničem. Bylo vidět, že jejich kluci ještě nemají tolik zkušeností a proti našim zkušeným mořským vlkům neměli nejmenší šanci. Skóre otevřel ve 2. minutě Dany, ve 4. přidal druhou branku, pak se trefil Ondra, s chutí hrající Maty, dvakrát opět Dany a zápis uzavíral stejně jako v minulém zápase Standa. Tímto zápasem jsme se Kolínu definitivně brankově vzdálili a k vítězství v turnaji nám stačila zdánlivá maličkost – udržet nasazený kurs a zbylá dvě utkání vyhrát.

SK Benešov – FC Vysočina Jihlava 2:1

Že to nebude nic jednoduchého jsme poznali v zápase s Jihlavou. Sice jsme modrý tým sevřeli do kleští na jejich polovině, ale branek nepadlo mnoho. První vstřelil Dany ve 4. minutě, napodobil ho Lukáš v 7. minutě, když nachytal gólmana střelou přímo z rohu. Ve stejné minutě nám ale upláchl nejlepší hráč jihlavských a překonal Dana přesnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči. V dalším průběhu už gól nepadl, navzdory naší převaze a spoustě šancí.

SK Benešov – FC Slovan Havlíčkův Brod (žlutý tým) 5:0

Poslední zápas měl zajímavou pointu. Měli jsme už jistou medaili, jen jsme nevěděli jakou. Jen jakákoli výhra nám zajišťovala nejvyšší post. Remíza znamenala stříbro, prohra bronz. Ve své podstatě finálový zápas jsme měli plně pod kontrolou. Sice jsme na první gól čekali do 6. minuty, kdy Dany využil spolupráci mezi Standou a Ondrou, ale pak domácí poněkud odpadli a když naši kluci udrželi vysoké obrátky a přidali perfektní těsnou defenzivu vůči dvěma šikovným havlíčkobrodským útočníkům, nebylo o výsledku pochyb. Další branku vsítil po Filipově pasu Ondra, pak po jedné přidal ještě znovu Dany, Maty a Lukáš. Zaslouženě jsme si po závěrečném countdownu mohli užít vítěznou radost J

p1540810.jpgKluci dnes navázali na smrště, které předváděli v listopadu na turnajích v S-Centru. Proti středečnímu přáteláku v Sedlčanech to byl výkon jak z jiné planety. Toto potěšující hodnocení bylo koneckonců slyšet i na tribuně mezi přítomnými diváky. Velmi příjemným zjištěním byl výkon dnešní druhé čtyřky. V přídělu branek samozřejmě nebyla tak efektivní jako legie zkázy Ondry s Danym, ale v nasazení rozhodně nezaostávala. Bylo důležité, že soupeři si vůbec nestačili vydechnout a po fyzické stránce jsme je naprosto utahali. Na hře kluků se taky projevuje práce a neocenitelné rady pana trenéra Svobody J

Do konce roku se uvidíme ještě třikrát – na dvou tréninkách a při vánočním S-Centrum Cupu.

8. FK Světlá n/S 0 2 5  0:14 2

Branky: Žížala 10 (nejlepší střelec turnaje), Svoboda 8, Říha 3, Sadílek a Král po 2