Tradičně medailové Dobřichovice – 2. místo

imag0089.jpgVe staré známé dobřichovické hale není po dnešku nic nového – opět jsme stáli na pomyslné bedně, tentokrát jsme zůstali o krůček pod vrcholem. Ne všichni hráči si udrželi formu z S-Centra, ale i tak jsme se mohli směle s dnešním výkonem řadit mezi tři nejlepší celky turnaje – Bohemians 1905 a našeho jediného přemožitele FK Náchod.

Do Dobřichovic jela poměrně nadupaná sestava: Dan – Standa, Filip R., Ondra, Dany – Radek, Filip Č., Lukáš, Martin a Vašek. Věřili jsme si na hodně dobrý výsledek a hlavně jsme byli zvědavi na pěkný a nátlakový fotbal, který jsme viděli předminulý víkend. V hale na palubovce jsme ovšem hráli naposledy 21. března v Říčanech, a zkraje to bylo na klukách hodně znát. Odskok míče jim dělal problémy, ve dvou prvních zápasech se trochu hledali a Dan občas předvedl svoje volejbalové zákroky.

SK Benešov – FK Admira Praha B 3:0

V prvním zápase jsme porovnali síly s naší – snad už bývalou – noční můrou Admirou. Se soupeřem jsme se příliš nemazlili, sice se skákajícím míčem byl občas trochu problém, ale uklidnili jsme se po Danyho brance ve 2. minutě. Druhou přidal jeho dnešní parťák Ondra v minutě páté a mohli jsme si trošku vydechnout. Admira ale nesložila zbraně, snažila se hrát a měla i velké příležitosti ke korekci výsledku, když měl Dan problémy s krocením míče. Velké šance nevedly ke gólům ani na druhé straně. Zvlášť Vašek měl na noze tutové góly. Definitivně pak rozhodl o třech bodech v poslední minutě Lukáš.

SK Benešov – AC Sparta Praha (dívky 2000) 5:2

Sparťanská děvčata byla trochu záhadou dnešního klání. Holky předváděly v jistých chvílích s přehledem nejkrásnější fotbalové akce, ale nakonec skončily celkově na předposledním sedmém místě. I pro nás nebyly snadným soustem. Kluky jsme v šatně pořádně namotivovali, nicméně zdánlivě jasný výsledek se nerodil hladce. Sparta se ujala vedení hned v první minutě po dobře zahraném rohu. Ondra sice otočil dvěma góly ve 3. a 6. minutě, ale krátce poté jsme opět v obraně hrubě chybovali a nechali jsme holky vyrovnat. V 9. minutě urval vedení na naši stranu Dany, ale dál jsme museli být hodně ve střehu, protože sparťanky byly velmi šikovné a naší obraně motaly nohy do vánoček. Pojistku na tři body a tím na postup do semifinále zajistili ve 13. minutě nejprve prudkou střelou Filip R. a po něm ještě další brankou Dany.

SK Benešov – FK Náchod 1:5

V posledním zápase ve skupině šlo o přímý souboj o první místo a o vyhnutí se nepříjemným klokanům v semifinále. Náchod nás ale posadil pěkně na zadek a v průběhu utkání jsme si moc neškrtli. Jak bylo dnes zvykem, v první minutě jsme opět inkasovali. Náchodští rychlíci si pečlivě hlídali Danovu rozehrávku a protože naši útočníci nejevili příliš snah o převzetí míče, byli jsme pořád druzí. Trest přišel vzápětí. Druhá minuta = druhá branka v naší síti. Teprve pak jsme se trochu zvedli a v 5. minutě jsme vykřesali jiskru na obrat – Dany proměnil penaltu (trochu přísnou). Soupeř se nenechal ale rozhodit a třemi rychlými údery mezi 7. a 10. minutou rozhodl o výsledku a o pořadí na dvou prvních místech v naší skupině.

SK Benešov – Bohemians 1905 1:1, pen. 3:2

Bohemka postoupila do semifinále z prvního místa skupiny A s výmluvným výsledkem tří přesvědčivých výher a celkovým skóre 29:1 (!). Chtěli jsme se jí původně samozřejmě vyhnout, ale předešlý políček od Náchoda nás nasměroval právě proti našemu dnešnímu spoluuživateli šatny. V první minutě jsme si opět poznačili branku v naší síti a pak už se mohlo začít hrát. Na tomto utkání se patrně projevily dosavadní výsledky obou mužstev. Zatímco my jsme měli na tváři ještě vidět otisk po náchodské facce, Bohemka působila dojmem, že se nemůže nic stát a nám dá 5 branek. Navíc opět ta první minuta… Nicméně naši kluci si vzali domluvu k srdci a předvedli bojovný výkon, po kterém jsme slavili postup do finále. Nejprve ovšem musel Ondra v 7. minutě vyrovnat. Dle našeho názoru jsme měli více ze hry, klokani sice hrozili protiútoky, ale my nedali naprosté tutovky. Mač tak dospěl do penalt. Brankáři nechytili sice nic, ale protože první klokan zamířil do tyče a za nás Dany, Standa a Ondra dali, museli zelenobílí strávit po suverénních výhrách ve skupině hořkou pilulku.

Ve druhém semifinále zdolal Náchod áčko Admiry s přehledem 3:0 a ačkoliv měli východočeši s klokany nějaké nevyřízené účty a chtěli si je ve finále vyrovnávat, museli se připravit opět na nás.

SK Benešov – FK Náchod 2:3

Vítězná bitva s Bohemkou nám dala jednak jistotu medaile a jednak samozřejmě příležitost k odvetě proti velmi kvalitnímu týmu nabitému šikovnými individualitami. Náchodští kluci na turnajích úspěšně bojují proti „ligistům“ ze Sparty, Slavie, Jablonce, Zbrojovky a dalším, jejich kluci pravidelně nastupují v zápasech o rok starších kluků, takže jsme byli rádi, když jsme mohli porovnat síly s takto kvalitním protivníkem ještě jednou. Tentokrát zápas vypadal zcela jinak než ten ve skupině. Sice jsme opět prohrávali – tentokrát „až“ od 5. minuty, ale jednak jsme o minutku později vyrovnali, když Dany procedil míč skrz gólmanovy nohy, ale hlavně jsme hráli daleko odvážněji a důrazněji. Drželi jsme náchodské na distanc a naopak sami jsme se tlačili do zakončení. Dan se snažil rychleji a různoroději zakládat akce a kluci mu to usnadňovali větší aktivitou. Bohužel branka v 9. minutě padla znovu do naší sítě. Opět jsme dokázali celkem rychle vyrovnat. Gól vstřelil Ondřej, ale soupeř za další minutu opět kontroval. Ve zbývajících třech minutách jsme měli velké šance na vyrovnání - stříleli Filip R., Dany nebo Standa – bohužel nic z toho se neujalo, žádný balón nenalezl cestu do toho štrikovaného prostoru a my se museli spokojit s druhým místem.