Tempo CUP – 14. místo

Poslední předprázdninovou akcí byla naše účast na jedničkovém turnaji na pražském Tempu. Přes samozřejmý roční handicap jsme doufali v postup z kvalifikační skupiny a konečné umístění v desítce. Bohužel naši soupeři byli často proti a protože až s železnou pravidelností trestali naše časté individuální chyby a občasnou ne úplně stoprocentní soustředěnost, umístili jsme se téměř na chvostě celého pelotonu startujících týmů. Po dvou výhrách, jedné remíze a třech prohrách jsme obsadili 14. místo z 16 zúčastněných.

Na turnaji jsme zpočátku střídali téměř kompletní dvě šestice: Dan – Standa, Filip R., Radek – Lukáš, Dany a Dušan – Honza, Filip R., Filip Č. – Martin, Luboš. Odpoledne po Lubošově odjezdu se Dušan proběhl v poli. V kvalifikační skupině B jsme k postupu potřebovali pod sebe dostat jednoho ze tří soupeřů.

SK Benešov – Viktoria Žižkov 0:5 (0:2)

Výsledkový debakl jsme utržili po výkonu, který se nedal nazvat katastrofálním, jak naznačuje gólová bilance. Zvláště v první půli jsme byli Viktorce více než vyrovnaným soupeřem. Chvilku trvalo, než jsme si zvykli na menší hřiště a hru v pětici, ale v úvodu utkání jsme byli lepším týmem a hodně jsme se tlačili k brance soupeře. Soupeř ale nedovolil kloudné zakončení a udeřil z protiútoků. První branku jsme dostali skoro až nepochopitelným způsobem v 7. minutě, když se nám míč nešťastně zakutálel těsně za čáru, druhá padla těsně před přestávkou. Do druhé půle jsme šli s nadějí s výsledkem něco provést, ale branky střílel opět jen soupeř. Pět branek bylo skoro až krutým účtem za naši hru, která hlavně v první půli nepostrádala rychlost a řád.

SK Benešov – Pardubice A 1:3 (0:1)

Pardubice byly v naší skupině týmem, který vyhrál všechna tři utkání. Paradoxně v tomto utkání jsme sahali po bodovém zisku daleko více než v zahajovacím zápase. Sice jsme opět prohrávali od 7. minuty, ale další akce pardubickým ch v první půli zkrotili a naopak jsme se pokoušeli ohrozit jejich branku. „Gól“ jsme si konečně mohli zakřičet po Honzově brejku a jeho premiérové brance v dresu Benešova ve 3. minutě druhé půle. Filip R. ho optimálně poslal do úniku a Honza zachoval při zakončení chladnou hlavu. V tu chvíli jsme byli hodně nahoře a početně slabší pardubičtí vypadali trochu překvapeně. Pomohla jim ale chyba po našem střídání v 5. minutě, když jsme si nestačili srovnat v hlavě, kde je levá a pravá strana a Filip R. proti dvěma hráčům neměl bohužel šanci. V závěru padla ještě jedna branka a my po relativně dobrém výkonu opět prohráli.

SK Benešov – ČAFC Praha 4:2 (2:1)

Třetí zápas o všechno – to bylo emotivně vypjaté utkání proti Čafce, v němž nám svými hlasivkami pomohli kluci z našich jedniček. V zápase jsme museli bezpodmínečně vyhrát, pokud jsme chtěli pomýšlet na postup. Náš rostoucí výkon odnesla právě Čafka. Sice jsme se opět nevyvarovali naprosto zbytečných chyb, ale střelecká potence byla na našich kopačkách a urvali jsme konečně první výhru. Nejprve se Filip R. opřel z půlky do balónu a ve 4. minutě jsme vedli. Dnes nešťastná 7. minuta pro nás znamenala vyrovnání. Do poločasu jsme ale dokázali opět skórovat a strhnout vedení na svou stranu. To Luboš asistoval Martinovi, který byl dnes hodně těžko k udržení. Ve druhé půli v 5. minutě bylo ale opět srovnáno. Hnáni povzbuzováním starších kamarádů jsme se ale o minutu později opět Martinem ujali potřetí vedení. Pojistku na tři body přidal Honza, podíl na jeho gólu měli Martin s Lubošem.

Situace se ve skupině po naší výhře natolik zamotala, že tři týmy – Benešov, Čafka a Viktorka – měly po třech bodech a rozhodovala minitabulka. V ní se nám vymstily některé nevyužité šance a hlavně spousta zbytečně obdržených branek. Dostat o jednu méně a vstřelit o jednu více – to by znamenalo náš postup do semifinálové skupiny. Takto jsme na skóre skončili na místě čtvrtém a čekala nás skupina útěchy o konečné 13. až 16. místo.

SK Benešov – Spartak Příbram 4:4 (2:3)

V 5. minutě zápasu jsme po brankách Filipa R. a Danyho vedli 2:0 a čekali jsme, že směle vykročíme alespoň za tím 13. místem. Naprosto neuvěřitelné chyby, zmatky a nedůraz v obraně, které znovu odstartovala dnes fatální a snad začarovaná 7. minuta, nás stály nejen dvougólové vedení, ale v přestávce jsme dokonce prohrávali 2:3. Hromy a blesky dneska nějak nepomáhaly, kluci se už asi viděli na prázdninách. Ve druhé půli se v 6. minutě Filipovi Č. podařilo po Danyho přihrávce srovnat, ale v 9. jsme opět o gól prohrávali. Alespoň bod zachránil Dany po chybě soupeřova gólmana doslova za 5 vteřin 12.

SK Benešov – Děčín 3:1 (1:0)

Konečně spolehlivý výkon podle našich představ jsme mohli vidět v zápase proti Děčínu. Na výhře se nejvíce podíleli Dany s Filipem R., kteří se postarali o všechny tři branky. Dany dával v 5. minutě první půle, hned zkraje druhé pak na dva góly nahrál právě Filipovi. Soupeř sice před koncem snížil, ale toto bylo snad jediné utkání ze všech dnešních šesti, ve kterém jsme se vyvarovali zásadních individuálních chyb. V posledním utkání proti Unionu Vršovice jsme potřebovali dát co nejvíce branek, abychom mohli myslet na výhru ve skupině.

SK Benešov – Union Vršovice 2:5 (2:2)

Union dosud všechna svoje utkání prohrál, takže jsme počítali, že si se soupeřem poradíme i my. K našemu překvapení jsme ale v 5. minutě prohrávali 0:2. Dany sice potvrdil roli střelce a do přestávky vyrovnal, ale to bylo z naší strany pro dnes vše. Na rozloučenou s celou sezónou jsme si nechali nejhorší výkon. V posledních 12 minutách jsme třikrát inkasovali a s Tempo CUPem jsme se rozloučili prohrou.

Čtrnácté místo bylo dnes pro nás trochu zklamáním, ale při tom počtu chyb jsme nemohli doufat v lepší umístění. Starší soupeře jsme sice několikrát notně potrápili, donutili jsme je sáhnout si na dno sil, ale příště si musíme dávat více pozor. Na menším hřišti je u těchto hráčů jakékoli naše zaváhání pobídkou ke skórování. A na to jsme dnes umřeli.

V doplňkových individuálních soutěžích exceloval Dany, když za sebou při všech 4 rozjížďkách nechal všechny soupeře a stal se nejlepším slalomářem turnaje. Filip R. zdatně bojoval v driblingu a podlehl až v dodatečném „rozstřelu“ levá-pravá. Nejlepším driblérem se nakonec stal Mirek Tomek z benešovského týmu nula jedniček. Soutěže v přesnosti střelby se zúčastnil Standa.

Díky všem klukům za výkony, které předváděli po celou letošní sezónu. Máme před sebou poslední dva přípravkové roky, během kterých před námi stojí nejen úkol potvrdit postavení jednoho z nejlepších týmů v Benešově a na okrese, ale zejména povinnost připravit se na vstup do celostátních „ligových“ soutěží mezi mladšími žáky. Díky patří i rodičům a příznivcům za podporu, fandění, dopravu a další pomoc. Přejeme všem dobré vysvědčení, co nejlepší počasí v první polovině prázdnin, bezva dovolené a věříme, že se se všemi ve zdraví potkáme 30. července odpoledne při zahájení soustředění v Kondraci. Podrobné informace o programu budeme ještě publikovat.