S-Centrum Cup konečně náš – 1. místo

20. 11. 2010

ObrazekSpolu s Robertem Zárubou by se dnes hodilo zvolat ono památné: „Přepište dějiny!“ Na osmý (!) pokus se nám konečně podařilo zdolat všechny soupeře a odnést si z nafukovačky zlaté medaile. Ze zmíněných osmi účastí byly tři na nula-jedničkových turnajích, kde jsme samozřejmě moc úspěchů neposbírali. Dva bronzové a jeden stříbrný pohár jsme doplnili tím vytouženým zlatým. Individuální ceny si navíc odnesli Ondra za nejlepšího hráče turnaje a Luboš za nejrychlejší gól.

Sobotní sestava si poradila se všemi soupeři a na hřišti nebylo pochyb o tom, kdo bude dnes nejlepší. V brance exceloval takřka bezchybný Dan, který přiváděl všechny přítomné útočníky protivníků k nepříčetnosti. Jeho reflexy byly dnes naprostou jistotou a kdyby Dan neudělal pár drobných chybek při rozehrávce, možná by udržel čisté konto celý Obrazekturnaj. O titul nejlepšího gólmana turnaje ho připravila pravděpodobně jen diplomacie pořadatelů (i když oceněný pardubický brankář chytal též ve výborné formě), protože bychom posbírali skoro všechny trofeje. První čtyřka hrála ve složení Standa, Filip R., Ondra a Luboš a postarala se o 19 z našich branek. Druhá čtyřka Lukáš, Filip Č., Maty a Martin nebyla zdaleka tak efektivní, ale hrála spolehlivě a občas chybělo jen trochu štěstí.

SK Benešov – FC Tempo Praha 2003 4:1

Překvapení turnaje – trojkový tým Tempa – byl pro modrožluté týmem na rozehrání. Sice jsme Tempo zdolali bez větších potíží, ale pražský tým se v průběhu turnaje neustále zlepšoval a poznali jsme, že výhra 4:1 proti mančaftu velmi pohyblivých a šikovných hráčů v čele s nejlepším střelcem turnaje nebyla až tak samozřejmá. Zvláště pro ostatní účastníky. Tempo nakonec skončilo překvapivě čtvrté. Skóre otevřel ve 4. minutě Luboš, v 9. byl z trestného kopu přesný Filip R., v 11. minutě zvyšoval svou první brankou Ondra. Pak jsme měli maličko hlušší chvilku, dokonce jsme v 16. minutě inkasovali a Tempo neuvěřitelně ožilo. Doklepl je ovšem opět Ondra v 18. minutě a my mohli jít na zaslouženou svačinku.

SK Benešov – ČLU Beroun 6:0

Proti nejslabšímu týmu turnaje si většina soupeřů s chutí zastřílela. Výjimkou jsme nebyli ani my a začali jsme hned ve 27. vteřině. Luboš si tak řekl o nově zavedenou cenu pro nejrychlejšího střelce. Jedinou branku druhé čtyřky si připsal v 7. minutě Filip Č. Pak se rozběhl brankostroj mezi 12. a 15. minutou, kdy si Ondra a Luboš připsali po dvou brankách.

SK Benešov – SK Kladno 4:2

Kladno je pravidelným účastníkem turnajů v S-Centru a naši bublinu mají dobře zmapovanou. I dnes hráli výborně a prověřili nás nejvíce ze všech soupeřů. Vedli jsme sice 2:0 po brankách Ondry a Filipa R., ale kladenští v 9. minutě snížili a v 15. dokonce vyrovnali. Měli jsme ale více ze hry, přicházely šance, a nakonec se štěstí přiklonilo skutečně na naši stranu. Těsně před koncem rozhodli dnes velmi produktivní Ondra s Lubošem a dali každý po gólu.

SK Benešov – Spartak Příbram 5:0

Na příbramské jsme vletěli opět zkraje velmi zhurta a po pěti minutách v podstatě nebylo co řešit. Ondra dal tři kousky a celá jeho čtyřka si mohla jít odpočinout. V 9. minutě přišla velká Danova chvíle – postavil se k rozehrání přímého kopu z poloviny hřiště a balón se zastavil až v soupeřově síti! Ve 12. minutě přidal svoje polínko Luboš a my jsme mohli vzhledem k ostatním výsledkům s předstihem slavit první místo.

SK Benešov – Tesla Pardubice 2:0

V posledním zápase jsme samozřejmě nechtěli přijít o kytičku neporazitelnosti. Perníkářům šlo o druhé místo, v případě své výhry by přeskočili prozatím druhé Kladno. Dlouho bylo utkání na vážkách, chvěly se tyče, perfektně pracovali oba brankáři, rozhodčí nepískal hraní rukou mimo vápno a zejména nám se nedařilo dotlačit balón tam, kde by mu to podle nás nejvíce slušelo. Nicméně trpělivost přinesla ovoce našemu týmu. V 15. minutě konečně rozvlnil síť Luboš a o minutu později proměnil penaltu Ondra.

ObrazekOndra ještě sahal po ceně pro nejlepšího střelce turnaje, ale v rozhodujícím penaltovém rozstřelu desetigólových trefil břevno a cena připadla ostrostřelci Tempa. Sobotní tým tak nastavil laťku do značné výše, uvidíme, jak si povedou nedělňátka.

Branky: Svoboda 10, Tusjak 7, Rydval 2, Černý 1, Dědič 1