S-Centrum Cup – 1. místo

22. 1. 2011

p1560179.jpgV S-Centru máme letošní zimu zlaté poháry zarezervované jen my. I čtvrtou účast na domácí umělce jsme dokázali proměnit v nejcennější medaile a nechali jsme všechny soupeře za sebou. V 5 utkáních jsme dokázali nasázet rekordních 41 branek. Super výkon předvedl Luboš Tusjak, když dosáhl nejrychlejší branky v dosavadních turnajích – už v 6. sekundě zápasu (proti Hájům). Jen o dvě branky mu utekla cena pro nejlepšího střelce. Oceněním pro nejlepšího hráče turnaje byl dekorován Filip Rydval.

V dnešní turnajové sestavě se v našich barvách poprvé naostro objevila nová tvář – v brance se předvedl Dušan Židlík. Před ním se snažily neúplné dvě čtveřice, většinou ve složení Standa, Dany, Luboš, Vašek – Filip, Lukáš, Martin. Nesmíme ještě zapomenout na benešovskou legii v zelených teplýšovických dresech. Za marody zaskočili Kuba, Pepa, Maty J. a do rodného dresu se dočasně vrátil Radek. Ve všech zápasech jsme předvedli ofenzivní smršť, kterou dokázala do jisté míry odolávat jen Admira v závěrečném souboji o první místo. Jinak se hrálo povětšinou na branku soupeřů, jejichž gólová konta utěšeně narůstala.

SK Benešov – TJ Sokol Teplýšovice 10:1

Při pohledu na zahajovací čtyřky prvního utkání turnaje si náhodný divák mohl myslet, že jsme na tréninku našeho ročníku. Trenér Teplýšovic Pepa Stěhule na nás nasadil naše dočasně převlečené „agenty“. Při zpětném pohledu je zajímavý postřeh, že čtyřka Kuba, Pepa, Maty a Radek dokázala vzdorovat nejdéle ze všech našich dnešních soupeřů a poprvé kapitulovala „až“ ve druhé minutě. Všichni ostatní dostali první dárek do sítě nejpozději během 11 sekund. Další zajímavostí tohoto utkání je to, že na deseti benešovských brankách se kromě gólmana podílelo všech sedm hráčů v poli, což si nepamatuji, že by se kdy v minulosti stalo. Branku Teplýšovic vstřelil a na 1:9 snižoval Maty.

SK Benešov – FC Háje SOS 8:2

Po úvodní rozcvičce s Teplýšovicemi a příjemném zpestření dnešního programu při bowlingu jsme porovnali síly s dosud nepoznaným pražským soupeřem. Háje jsme viděli jen při jejich předchozím zápase proti Admiře, které podlehly 0:3. Pokud neměla problémy Admira, my je nebudeme mít taky, říkali jsme si. Nicméně minimálně půlka utkání byla rozhodně zajímavá. Už v 6. sekundě si Luboš řekl o zmíněný zápis do rekordních tabulek. V 5. a 7. minutě zvýšili Standa a Martin a čekali jsme pokračování kanonády v podání modrožlutých barev. Ovšem soupeř byl proti a v 8. minutě vstřelil hned dva góly a byl nám rázem na dostřel. Kluci se ale nenechali rozhodit, ukáznili se a i když to chvilku trvalo, v závěrečné třetině zápasu soupeře dorazili dalšími 5 brankami.

SK Benešov – ČAFC Praha 7:1

Starý známý soupeř z MiniCupu nás už dlouho nepostrašil takovým způsobem, jako třeba 14. března 2009 v S-Centru, kdy nás Čafka smetla z umělky výsledkem 8:4. Ani dnes jsme se bát nemuseli. Během dvou minut si dnes vynikající a s chutí hrající Luboš připsal hattrick a bylo v podstatě rozhodnuto. Čafka provedla korekci až za stavu 6:0, takže nás to nijak nebolelo.

SK Benešov – FC GRAFFIN Vlašim 11:0

Rytíři dnes neměli svůj den. Už před námi dostali podobný náklad od Admiry, my byli o jednu branku milosrdnější. Skóre v desáté vteřině nemohl otvírat nikdo jiný než Luboš a zbytek asi nemá cenu popisovat. Kluci v oranžových dresech si moc nezahráli.

Řediteli turnaje panu Slunečkovi se dnes podařil perfektní divácky zajímavý los. V posledních třech utkáních turnaje šlo všem soupeřům ve vzájemných soubojích o hodně. Háje s Čafkou hrály o bronz, Graffin a Teplýšovice o poslední místo a my s Admirou jsme si to rozdali o zlato. Admira do zápasu s námi měla výtečnou bilanci. Čtyři výhry a skóre 30:1 (a to ještě tu jedinou branku si dali sami).

Alespoň krátkou zmínku o výkonech našich kluků v zelených dresech: Kluci sice všechny zápasy prohráli, ale byli pro tým Teplýšovic platnou posilou. Od nás a Admiry dostali nařezáno, ale s Čafkou vedli po třech Radkových brankách 3:2 a bohužel prohráli nakonec 3:5. Také zápas s pozdějším bronzovým medailistou týmem Hájů byl více než vyrovnaný. Dlouho drželi nerozhodný výsledek 1:1, v závěru po zbytečném autu inkasovali rozhodující gól na 1:2. Zvláště tento zápas ukázal, že fotbal je kolektivní hra a sóla a neschopnost vidět kamaráda je velkým nedostatkem, na kterém musíme pořádně zapracovat. A to se netýká jen Radka nebo Matyho.

SK Benešov – FK Admira Praha 5:3

Proti Admiře jsme hned zkraje nenechali nic náhodě. Dany se přesunul do útoku k Lubošovi, vzadu je jistili Standa s Filipem. Úkol zněl jasně: dát tři branky a jít ze hřiště. Zní to jednoduše, ale kluci to vzali vážně. V 11. sekundě Dany, ve 2. minutě Luboš a ve 4. opět Dany. Pruhovaní se pak ale zázračně oklepali a na programu dne bylo po dvou brankách v 8. a 13. minutě opět snížení na 3:2. Kobyliských bylo najednou plné hřiště a kluky jsme museli z lavičky pořadně povzbudit, aby se probrali. Díky ale za toto utkání, protože to dnes byly jediné minuty, kdy kluci museli makat opravdu naplno a byli chvilkami pod tlakem. Další komplikace nedovolil Dany, když v 15. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek. K prvenství by nám bývala stačila i remíza, ale veškeré pochyby rozptýlil v 19. minutě dalekonosnou střelou Filip. Soupeři se pak ještě povedla mírná korekce, ale to už nic nezměnilo na naší výhře a plném bodovém zisku.

V této halové sezóně se po dnešku můžeme pochlubit na benešovské poměry unikátní bilancí 4 vítězství na domácí půdě. Výhru budeme obhajovat 5. března, kdy se má do eSka sjet elita včetně týmů Sparty a Slavie.