Po týdnu opět šesté místo

img_0004.jpgV Neratovicích jsme plynule navázali na bídnou hru z Příbrami. Šesté místo bylo ještě milosrdným ohodnocením naší prakticky nulové efektivity a téměř neexistující spolupráce. Hra na náhodu nás nemohla uspokojit a je trochu s podivem, že jeden jediný vstřelený gól nás dokázal posunout v základní skupině před dva horší soupeře. Mizérie se pak v plné nahotě ukázala v závěrečném „boji“ o páté místo.

Omluvit nás nemůže ani ohromná marodka, která kosila jindy stabilní opory naší základní sestavy. I jiné týmy se potýkaly s chřipkovou epidemií a např. oba týmy Sparty odehrály celý turnaj bez jediné možnosti vystřídat. Branku hájil opět Dušan, v obraně vydrželi plný počet minut Standa s Kubou, ve středu hřiště se pohyboval Ondra a útok měli na starosti Martin, Vašek a Matyáš.

SK Benešov – SK Slavia Praha 2003 0:3

Turnaj jsme začali po příjezdu omrknutím soupeřů a pak už nás čekal první soupeř. O rok mladší slávisti se do nás pustili s vervou a takovou chutí a nasazením, o které se nám dnes celý den ani nesnilo. Díky tomu slavili úspěch hned ve druhé minutě a ujali se vedení. Nám naproti tomu nevycházelo vůbec nic a naději na zvrat spláchly dva slepené góly v naší síti v 7. minutě. Od té doby to od nás byla jen křeč a byli jsme rádi, že jsme nedostali další branky. Naši střeleckou nemohoucnost dokumentuje i to, že jsme na gólmana Slavie vyslali přímou střelu až v poslední minutě zápasu.

SK Benešov – AFK Chrudim 1:0

Druhé utkání bylo z naší strany už o mnoho lepší. Soupeře jsme dostávali pod tlak, přišly i první pokusy o střelbu, ale zbrkle jsme trefovali jen brankářovu jistou náruč. Všechno trvalo moc dlouho a přesná přihrávka stále jako by byla pro hráče v modrém neznámým pojmem. Za snahu jsme ale nakonec byli přece jen odměněni. Ondra zpracoval soupeřův odkop, dobře trefil míč a ten konečně zapadl do sítě. Stalo se tak v poslední minutě a my doufali, že to byl impuls k lepším výkonům. Kdo by to byl řekl, že to pro nás byla nejen první, ale zároveň i poslední možnost, zakřičet si „gól“.

SK Benešov – AC Sparta Praha 2003 „A“ 0:1

Se Spartou jsme odehráli náš nejlepší zápas. Sice jsme ho prohráli gólem v poslední vteřině (!) zápasu, ale klukům jsme tentokrát nemohli vytknout absenci snahy a bojovnosti. Sparta si před námi s přehledem poradila s domácím áčkem a deklasovala Slavii, takže jsme čekali těžký zápas. Naši kluci se ale vybičovali ke zlepšenému výkonu a v úvodu Spartě rychlým pohybem a včasným přístupem ke hráčům dělali problémy. Hrálo se hodně na polovině rudých, ale bohužel efekt to nemělo. Sparťani ovšem hrozili z rychlých protiútoků a ač hráli bez střídání, sil měli stále dost. Remízový zápas rozhodla poslední sekunda. Standa nešikovně odpálil balón do zdi, od které se odrazil přímo k soupeři, jenž z blízkosti doklepl míč do branky. Štěstí tentokrát přálo více soupeři. My prohrou ztratili naději na postup do semifinále.

SK Benešov – FK Neratovice „B“ 0:0

Střelecká nemohoucnost se nás držela i v posledním souboji ve skupině. Relativně slabší domácí béčko doplněné o trojkové hráče nám dovolilo několikrát ohrozit svou branku, ale míč si ve všech případech vybral špatnou stranu tyče a minul ji vždy ve směru do zázemí. Branky měli na noze Ondra, Martin i Vašek, ale nebylo nám přáno. V zápase jsme dokonce inkasovali, ale branka nebyla uznána. Domácí ji docílili po nepřímém kopu, který nikdo z hráčů netečoval. Remíza pro nás nakonec znamenala dostačující bod pro třetí místo ve skupině za vítěznou Spartou a druhou Slávií.

Ve skupině jsme dostali jen 4 branky, což by za jiných okolností nebyl špatný výsledek. Stejného výkonu dosáhly pouze defenzivy Sparty A a Neratovic A, které obsadily první místa ve svých skupinách. Co je ovšem alarmující – jen ta jedna vstřelená branka. Kromě též jednogólových Peček ve druhé skupině daly všechny týmy na turnaji více branek než my. A to ještě Pečky daly dvě penalty v rozstřelu o 9. místo, takže jsme nakonec byli opravdu nejhůře střílejícím týmem ze všech deseti zúčastněných.

V posledním zápase nás čekal třetí tým ze skupiny A – mančaft Hradce Králové. Hradec si ve své skupině připsal výhry 2:1 nad Duklou a 3:1 nad Pečkami, naopak prohrál s Neratovicemi A 1:2 a se Spartou B 0:1.

SK Benešov – FC Hradec Králové 0:4

V utkání jsme se dopustili řady chyb, které Hradec pravidelně trestal. Rozehrávka prakticky neexistovala, nebyli jsme schopni se o míč porvat a celkově jsme předvedli podobnou hrůzu jako v posledním utkání v Příbrami proti Sezimově Ústí. Diváci měli možnost vidět z naší strany hodně malátný a nefotbalový projev. Nebál bych se použít termínu holomajzna.

Doufejme, že přes reprezentační přestávku se dáme jak po sportovní, tak i po té zdravotní stránce trochu dohromady a že dáme na poslední představení zapomenout opět dobrým fotbalem.