Matný výkon v Braníku – 10. místo

31. 8. 2010

Po výborných výkonech na velkém hřišti proti Sedlčanům a Sedleci jsme se o totéž pokusili na turnaji v Braníku v rozestavení 5+1 na menším hřišti. Bohužel nedařilo se nám zakončení, vázla vzájemná souhra, chyběly přesné přihrávky, neviděli jsme od většiny hráčů patřičný důraz a chuť se o výsledek porvat. Po klíčové prohře se Spartou ve skupině na nás zbyly opět boje ve druhé polovině tabulky.

V Braníku nám opět chyběl Dan. V brance zaskočil celkem úspěšně Standa, v obraně se střídali většinou Filip R., Kuba a Lukáš, v podstatě celý turnaj odjezdil ve středu hřiště Luboš a vepředu se snažili Ondra, Martin, Vašek a Matyáš. V chladném a stále více deštivém počasí to dnes nebyly tak spolehlivé výkony jako posledně, do jisté míry se na tom podepsala velikost hřiště, které našim atletům příliš nevyhovuje. Ale všechny mančafty to měly stejné a příště bychom si s tím měli poradit lépe.

SK Benešov – Bohemians 1905 B 0:3

Bohemka se pro nás pomalu stává malým komplexem. K výsledku ale více než soupeř přispěl nedůraz a jakoby náš nezájem hrát. Kluci se jeden před druhým skoro schovávali, Filipovi se ve středu pole nedařilo, Luboš byl u lajny nesvůj, k ohrožení branky soupeře od útočníků prakticky nedošlo. Nelze se pak divit, že jsme prohráli. Inkasovali jsme postupně ve 4., 10. a 17. minutě.

SK Benešov – FK Brandýs-Boleslav 7:1

Fotbal z jiné kategorie kluci předvedli ve druhém utkání. Všude byli první, nechyběla souhra, přihrávky, skoro až zbytečně jsme možná tahali akce až do kuchyně. Skóre hned od počátku utěšeně narůstalo. Třikrát se trefil Luboš, dvakrát Martin, jednou Ondra a Vašek. Do posledního zápasu proti Spartě jsme šli s vědomím, že k postupu nám stačí remíza.

SK Benešov – AC Sparta Praha B 0:1

V přímém souboji o postup ze skupiny jsme s o rok mladšími sparťany selhali hlavně střelecky. Mohli jsme bez problémů vyhrát třeba 3:0, ale prostě jsme za žádnou cenu nedokázali kloudně vystřelit na branku. Z ojedinělého útoku po Filipově chybě a následném faulu se kopala v 7. minutě penalta, na kterou Standa nedosáhl. Díky této brance Sparta vyhrála a postoupila z druhého místa do bojů v první polovině tabulky. Na nás i dnes zbyla ta druhá.

SK Benešov – AC Sparta Praha A 3:0

V zápase o to, zda budeme hrát o 9.-12. místo nebo o 13.-16. místo nás čekala opět Sparta – tentokrát bílý tým. Stejně jako u rudých šlo o ročník 2003. Tentokrát jsme nezaváhali a i když to byla dřina, uspěl v 6. minutě Ondra, ve 12. hlavou po Filipově autu skóroval Luboš a v 16. opět Luboš, který jako jeden z mála předvedl svůj standard. Vyhnuli jsme se tak alespoň potupě bojů o poslední místo.

SK Benešov – Union Vršovice 3:0

Starý známý soupeř z MiniCupu nám sice vzdoroval, ale naštěstí se podařilo opět pár akcí a utkání jsme tentokrát zvládli. Branky postupně docílili Ondra, Luboš a první úspěch zaznamenala i naše nová zamýšlená akvizice Matyáš Jelínek.

SK Benešov – Bohemians 1905 A 2:3

Áčko klokanů působilo kupodivu slabším dojmem než béčko ve skupině. I tak se nám zápas nepovedl. Ve vytrvalém dešti jsme se sice ujali vedení vlastní brankou po Filipově autu, ale v podstatě hned z protiútoku Bohemians vyrovnali a pak přidali ještě dvě další branky. V závěru se Lubošovi ještě podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale víc už to nešlo.

SK Benešov – FC Zličín 1:0

Ráno jsme si mysleli, že v posledním zápase turnaje budeme bojovat o vyšší mety než o desáté místo. No, alespoň tu desítku jsme docílili, i když to byly opět nervy a spousta kroucení hlavou, co všechno byli kluci schopni spálit J Branku vstřelil ve 4. minutě Lukáš.

Promočení kluci se rychle převlékli a spěchalo se domů, bylo určitě potřeba najít tašky a penály a zapomenout na některé dnešní nepříliš povedené okamžiky. Mě teda budou trochu strašit. Snad jsme si ty světlejší chvilky schovali na sobotní mistrák…

Branky: Tusjak 7, Svoboda 3, Walter 2, Skiba 1, Jelínek 1, Říha 1, vlastní 1, celkové skóre 16:8.