Football Cup Praha – 10. místo

23. 8. 2010

Opět ne zcela podle našich představ se nám vydařil výborně obsazený turnaj na Bohemians Praha na Střížkově. Turnaje se zúčastnilo 16 vynikajících týmů z celé republiky. Ukázalo se, že máme pořád na čem pracovat, jak po fotbalové stránce, tak po stránce disciplíny. O bod se nám nepodařilo postoupit ze základní skupiny, takže na nás zbyly boje o 9.-16. místo. Ve slabší polovině pavouka už jsme se trochu chytili a nestačili až v malém finále opět na klokany.

Po sérii omluv i neomluv jsme byli nuceni látat sestavu, jak se dalo. Za daného stavu nebylo jiné varianty než Standa v brance, Kuba a Radek v obraně, Ondra, Filip R. a Luboš v záloze a v útoku se střídali Vašek, Martin a Vojta. Na velkém střížkovském hřišti si kluci museli hrábnout na dno, aby se stačili vyrovnat s většinou početně silnějšími soupeři, kteří mnohdy střídali celé sedmičky. I přes mnohé výtky, které jsme ke klukům měli, ale odvedli statečný výkon a herně nestačili v podstatě jen na vítězné Vítkovice a Bohemians 1905 v posledním zápase, kdy už asi opravdu došly síly.

SK Benešov – Slovan Liberec 1:1

Hned první zápas s „ligistou“ v podstatě předurčil naše působení v závěrečných bojích o konečné umístění. Pokud bychom v zápase dokázali vyhrát, postupovali bychom ze skupiny místo Liberce my. Průběh hry se nám totiž zpočátku velmi zamlouval. Od začátku jsme na Slovan vletěli, hrálo se převážně na jeho polovině hřiště a Standa v brance se vysloveně nudil. Přes velký tlak nepřicházely branky, což byla naše velká slabina vlastně v celém turnaji. Prosadit se dokázal až v 11. minutě Filip, když na sebe vzal zodpovědnost, prolétl od půlící čáry po pravém křídle až k brankové čáře a z ostrého úhlu našel nějakou skulinu do sítě. Bohužel se nám nepodařilo udržet vedení do konce. Z ojedinělého útoku se libereckým podařilo prokličkovat mezi Radkem a Kubou a Standa už neměl šanci. Z utkání jsme tak odešli zklamaní, protože jsme v něm měli na výhru.

SK Benešov – FC Vítkovice 1:2

V utkání s pozdějším celkovým vítězem jsme si upřímně nemohli dělat nějaké nároky na úspěch. Vítkovičtí snad v sestavě neměli žádnou slabinu a pořádně nás prohnali. Ujali se vedení ve 4. minutě po výborně zahraném rohovém kopu. Nedokázali jsme jejich hráče včas a důrazně pokrýt. Naději vlil do našich žil pěkným a překvapivým gólem Vašek v 7. minutě. Vítkovice ale nenechaly nic náhodě a utkání rozhodly v 9. minutě druhým gólem. My už na další úspěch neměli, takže jsme do posledního zápasu ve skupině museli jít s kalkulačkou a počítat.

SK Benešov – Zenit Čáslav 1:0

Čáslav byla v naší skupině nejslabším účastníkem. Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup, potřebovali jsme vyhrát o dvě branky a ještě pomoc od Vítkovic v podobě porážky Liberce. Ani k jednému však nedošlo a my padli ze třetího místa ve skupině do spodní poloviny pavouka. Sice jsme do Zenitu bušili hlava nehlava, opět se hrálo hodně na polovině soupeře, ale nedařilo se nám v koncovce. Buď to bylo příliš zbrklé nebo naopak pomalé. Výhru zajistil až ve 14. minutě Luboš, ale to už jsme věděli, že na vedlejším hřišti se mezi Vítkovicemi a Libercem schyluje k remíze a z postupu nic nebude.

Čekaly nás tedy ještě tři zápasy o umístění na celkovém 9.-16. místě. Dlužno podotknout, že např. na skvěle hrající Zbrojovku Brno, na kterou narazil Liberec ve čtvrtfinále, bychom pravděpodobně výkonnostně neměli.

SK Benešov - Bohemians Praha 2:1

Střížkovská Bohemka postoupila do „malého čtvrtfinále“ ze čtvrtého místa ze skupiny A. V ní si připsala 2 porážky od Zbrojovky a Bohemians 1905 a remízu s Blšany. Docela jsme si na „nepravé“ klokany věřili, po pauze jsme se opět tlačili hodně na polovinu soupeře, ale Bohemka se nedala tak snadno. Dokonce se ujala vedení po závaru před naší brankou a vlastním Kubově gólu. S naší produktivitou to stále vypadalo bledě, ale naštěstí nám v samém závěru pomohly dva dobře zahrané Filipovy rohy. Ve 12. minutě si na jeden výborně naběhl Radek a vyrovnal a ve 14. minutě Filip opět nějakým nadpřirozeným způsobem propasíroval míč do branky přímo z rohu. Trošku jsme tak v tabulce poskočili vzhůru a mohli se těšit na dalšího soupeře. Mohla jím být Vlašim, ale prohrála svůj souboj s Baníkem Most 0:1 a okresní derby se nekonalo.

SK Benešov – Baník Most 5:1

„Semifinálový“ duel s Baníkem byl jediným zápasem, který se vyvíjel zcela podle našich představ a stal se nejvýraznějším výsledkem celého turnaje vůbec. Aspoň na jedno prvenství jsme tedy dosáhli J Z Baníku jsme taky neměli přehnané obavy, protože ve skupině třikrát prohrál (se Spartou, Meteorem a Kladnem) a porazil jen zmíněnou Vlašim. Hned ve druhé minutě se prosadil v těsné blízkosti branky znovu Radek a otevřel skóre. O minutu později byl stejně úspěšný Vašek. Pak si ovšem vzal sólo Luboš, zamotal hlavy i nohy mosteckým obráncům a dvěma brankami v 5. a 10. minutě rozhodl zápas. Ani hlasatel nestačil všechny branky ohlašovat. Soupeř ve 12. minutě sice snížil, ale v posledních sekundách zaúřadoval opět Luboš a docílil hattricku. Po zásluze pak byl při závěrečném vyhlašování vyhodnocen jako nejlepší hráč SK Benešov. Na vedlejším hřišti jsme podvědomě drželi palce Kladnu, protože Bohemku jsme si nijak zvlášť do boje o 9. místo nepřáli. Co čert nechtěl, stejně jako v Milevsku jsme uzavírali turnaj soubojem s klokany.

SK Benešov – Bohemians 1905 0:3

Klokani ze skupiny překvapivě nepostoupili jen díky vzájemnému zápasu s Blšany. V dolní polovině tabulky jsme je moc nečekali. Více než polovinu zápasu jsme s Bohemkou drželi krok, ale pak už asi začaly docházet síly a po chybě v obraně jsme v 9. minutě dostali první branku. O minutu později to bylo 0:2 a my museli kluky pořádně povzbudit, aby zas nedošlo k nějakému debaklu. Naštěstí jsme už dostali jen jednu branku a vyčerpaní kluci si tak mohli dojít pro malý pohár za 10. místo.

Vzhledem k sestavě jsme tentokrát asi na víc pomýšlet nemohli, možná škoda toho jednoho obdrženého gólu s Libercem, mohli jsme být o pár příček výše, ač tedy sportovně musíme uznat, že třeba na už zmíněné Brno bychom pravděpodobně nestačili.

Branky: Tusjak 4, Rydval 2, Skiba 2, Provazník 2