Dobříš - na poslední chvilku bronz

26. 2. 2011

S pomocí Bohemians a hlavně díky zlepšenému výkonu, zejména však efektivity při proměňování šancí, se nám podařilo v dobříšské hale v konkurenci šesti týmů dobýt bronzový stupínek. Zpočátku jsme se ale v neznámém prostředí hlavně střelecky hledali a na nějaký velký úspěch to nevypadalo. Dokázali jsme si vytvářet tlak a soupeře jsme drželi často na jeho polovině hřiště, ale v rozhodujících chvílích jsme byli pomalí, nepřesní, málo důrazní a na góly jsme se hrozně nadřeli. Nicméně všechny zúčastněné týmy ztrácely body a zlepšená hra v posledních dvou utkáních nám vynesla konečné třetí místo.

V Dobříši se do házenkářské branky postavil Radek, obranu zajišťovali Filip R., Standa, Kuba a univerzální (voják) Lukáš, konta soupeřových gólmanů měli zatěžovat Ondra, Luboš a Vašek.

SK Benešov – FK Králův Dvůr 0:0

První mač byl tvrdým bojem na všech frontách. Narostlí kluci soupeře byli pro naše obránce hrozbou, možná i díky tomu se zpočátku Standa s Filipem ostýchali podpořit více ofenzivu. Útočníci tak byli vepředu trošku osamoceni a za 17 minut se nám nepodařilo dát branku. Vzadu nám nula vyšla také, ale s bodem jsme spokojeni příliš nebyli.

SK Benešov – 1.FK Příbram 2:3

Druhý zápas nám výsledkově vyšel ještě hůře než první. Sice jsme nebyli horším týmem, v úvodní desetiminutovce jsme hráli to, co jsme chtěli. Dostali jsme první branku, ale pokračovali jsme v nátlakové fyzicky náročné hře a dostávali se do šancí. Co nešlo zblízka, provedl Standa zdáli. v 6. minutě napřáhl ze středu hřiště a trefil konečně místo, kam gólman ani nikdo jiný nedosáhl – do šibenice. Netrvalo to ani minutku a povedlo se nám otočit stav zápasu. Luboš zatáhl akci po pravé straně a Vašek, ač netrefil míč přesně, dopravil ho odrazem o tyč do branky. Bohužel jsme ale nedovedli tápajícího soupeře dorazit, což se nám později tvrdě vymstilo. Příbramští totiž vytěžili z naprostého minima příležitostí maximální efekt a po zbytečných ztrátách míče z naší strany dosáhli opět obratu skóre ve svůj prospěch. My už zareagovat nedovedli.

SK Benešov – Bohemians 1905 0:0

Turnaj bez souboje s klokany si snad ani nedovedeme představit J Dnešní sestava zelenobílých nebyla tak úderná jako obvykle a rozhodně byla k poražení. Bez gólu to ale nejde. Nakonec jsme zápas dovedli opět k bezbrankové remíze poté, co jsme během jeho průběhu mohli vidět slibné šance na obou stranách. Po třech zápasech jsme tak měli na kontě mizerné dva body a loučili jsme se s představou nějakého úspěšného výsledku.

SK Benešov – MFK Dobříš 4:1

Konečně přesvědčivý výsledek. Ale ani s domácími se naše první dnešní výhra nerodila lehce. Sebedůvěru si dodal zejména Filip. Ve 4. minutě si postavil míč k trestnému kopu a báječně trefil místo mimo brankářův dosah. Zápas to byl náročný, další branka ne a ne přijít a zelení se nechtěli dát. Jak se později ukázalo, bylo to asi utkání o třetí místo. Přišla 10. minuta a Filip opět úřadoval. Jakoby pustil replay a bylo to opět z trestňáku 2:0. Asi to byl nejtvrdší zápas, co se faulů týká a to se ani všechny nepískaly. Domácí se pokusili jednou brankou zápas zdramatizovat, ale v závěru potvrdili naši výhru Standa a Ondra. Výhrou jsme tak zažehnali blamáž – možnost souboje o poslední místo s Pískem.

SK Benešov – FC Písek 3:1

Situace se na turnaji postupem času natolik zamotala, že i přes ty střídavé (ne)úspěchy jsme v případě výhry mohli koutkem oka pošilhávat po bronzové placičce. Potřebovali jsme ale pomoc od Bohemky, aby nedovolila vyhrát v posledním zápase turnaje Dobříši. Nezbytně nutná byla ale výhra nad Pískem. Ten doposud všechny své zápasy prohrál, ale postupně se zlepšoval a i nás trochu potrápil. Opět jsme do soupeře bušili jak hluchý do vrat, ale úspěch dlouho nepřicházel. Po celkem zbytečném autu jsme si dokonce v 11. minutě dali vlastní gól! S vynaložením veškerého úsilí ale Písek neodolal a po dvou brankách Ondřeje a jedné Filipově jsme soupeře konečně zlomili.

dsc_2149.jpgZa dvě výhry a dvě remízy jsme tak nakonec brali bronz. Byla to tak trochu klika, ale při vší úctě - každý z dnešních účastníků měl problémy se zpracováním míče, s přihrávkou, s kombinací i se střelbou. Moc pěkných akcí jsme neviděli, ale někdo ty medaile dostat musel J