Výtečný výkon proti nula jedničkám

16. 9. 2010

SK Benešov Draci – SK Benešov Orli 3:0 (1:0)

Velmi výborný a disciplinovaný výkon předvedli naši kluci proti o rok starším benešovským kamarádům. Poprvé v historii našich přátelských srovnání se nám podařilo Orly přemoci. Žlutý tým předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a těžko se hledalo něco, co by se mu dalo vytknout.

V sestavě chyběl jen zraněný Viktor a omluvený Luboš, naopak jsme mohli opět počítat s Danem Ž. Celé utkání odchytal Dan D., v poli jsme praktikovali opatrnější systém 3-3-1. V obraně se kolem Filipa R. střídali nalevo Standa s Filipem Č., napravo Kuba s Pepou, téměř po celou dobu zápasu uprostřed zálohy pracoval Dan Ž., krátce ho střídal Standa, vlevo fungovali Lukáš a Matyáš, vpravo se střídali Radek s Vaškem. Olítat útok měli postupně za úkol Ondra, Martin a Vojta.

Na starší kluky jsme vletěli hned od samého začátku a měli jsme i první šance. Orli byli možná zaskočeni dokonalým presinkem Draků, kteří do puntíku splnili pokyny nenechat soupeři zadarmo ani centimetr hřiště, ani vteřinu času navíc a hlavně nenechat Orly střílet. Odměnou se pro žluté stala branka v 6. minutě. Po pravé straně pronikl do vápna Dan, po přihrávce přes Filipa R. se míč dostal k na chvilku osamocenému Ondrovi a ten nezaváhal a prostřelil Kubu Breburdu v brance Orlů. I v dalším průběhu poločasu jsme měli míč častěji na kopačkách a početnému obecenstvu se utkání muselo líbit. Neměli jsme sice žádné vyložené šance, ale soupeře jsme uhlídali a o přestávce si užívali zaslouženého vedení.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Pečlivě jsme hlídali snahy Orlů o proniknutí do blízkosti Danovy branky a snažili jsme se hlavně přes Filipa R. a Dana Ž. využít každé příležitosti k ohrožení soupeřovy branky. Orli se často snažili probít středem, ale tudy právě přes dva posledně jmenované cesta nevedla. To naším klukům se dařilo lépe. Na dostřel k bráně jsme se dostávali jak středem hřiště, tak i po stranách. Možnost zvýšit vedení měl po faulu v pokutovém území a nařízené penaltě Dan, ale minul pravou tyč. Chybu si vynahradil ve 13. minutě, když přesnou přihrávkou pod sebe z pravé strany našel v ideální pozici před brankou číhajícího Vaška – 2:0. Třetí branku si připsal v samém závěru utkání po menším zmatku po zahrání Standova rohu a jeho opětovné přihrávce Radek.

Doufejme, že si kluci udrží formu do následujících dní, kdy nás během „anglického“ týdne čekají tři mistráky. První z nich je v neděli ráno proti Týnci B.