Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trpělivost přinesla tři body

2. 10. 2010

SK Benešov – FC GRAFFIN Vlašim B 5:1 (2:1)

Zodpovědný a trpělivý výkon našich kluků, kteří na rozdíl od soupeře předvedli pěkné kombinační akce, přinesl další tři body v napínavém boji o čelo tabulky. O výhru jsme si řekli pohotovou reakcí na vyrovnání soupeře, větší dravostí v útoku a v neposlední řadě i spolehlivou obranou. Velkým kladem byla častá snaha modrožlutých o překonání vlašimské obrany souhrou se spoluhráči.

Do okresního derby jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě. Chyběl jen omluvený Pepa, takže na soupeře vyrukovala zahajovací sestava ve složení Dan – Standa, Filip R., Filip Č. – Lukáš, Dany, Luboš – Ondra. že se kluci na zápas těší, předvedli už poněkolikáté za sebou. Rytíře jsme nenechali se příliš dlouho rozkoukávat a hned v úvodní minutě jsme slavili branku. Luboš přesně zakončoval vynikající přihrávky od Ondry a Danyho. Modrožlutí se snažili využít každé příležitosti k ohrožení branky hostů. Tu ale výborně strážila áčkovská posila Štěpán Matoušek. S přehledem nejlepší hráč vlašimských Štěpán si poradil se všemi pokusy o zakončení, naopak snažil se pro své spoluhráče zakládat útočné akce dlouhými výkopy. Znát byl samozřejmě i jeho přehled při vybíhání si pro dlouhé pasy. Občas při něm stálo i trochu štěstí jako např. při dvou Martinových pokusech, kdy už byl gólman téměř překonán, ale nakonec se balónu vždy zmocnil. Jednogólové vedení nám samozřejmě nestačilo, o jeho navýšení se snažily čerstvé síly v podobě Radka, Kuby, obou Matyášů, Martina, Vaška a Vojty. Bohužel nejdříve udeřilo na druhé straně. Po jednom z mnoha dlouhých výkopů a rychlém protiútoku do naší pootevřené obrany hasil na poslední chvíli nebezpečí Filip R. faulem. Nařízený trestňák ve 24. minutě sice Dan vyrazil, ale odražený míč se rytířům podařilo povedenou střelou z levé strany dostat do naší sítě. O necelou minutu jsme měli podobnou příležitost i my. Filip R. rozehrál přímý kop, Vojta míč u tyče přiťuknul Lubošovi a ten orámoval poločas svojí druhou brankou. Na obdržený gól jsme tak dokázali velmi rychle odpovědět, což zchladilo naděje soupeře a nám dodalo opět trochu klidu. O přestávce jsme klukům připomněli, že mohou využít celé hřiště, ne jen jeho střední část.

Ve druhém poločase už bylo znát, že máme více sil a zvlášť poté, co jsme opravdu dokázali hru roztáhnout více do stran, což se výborně dařilo Lukášovi, Matyášům a Lubošovi, se uprostřed vytvořilo více místa pro drtivé Danyho průniky. V 7. minutě po jednom z nich zahrál brankáři na housličky  a když o minutku později Ondra doklepával do opuštěné branky míč po samostatné Lubošově akci, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Bez problému jsme drželi míč na svých kopačkách a pokoušeli se ještě nějakou tu branku přidat. Ve 22. minutě se to povedlo pěknou střelou Vaškovi, který stanovil konečný výsledek utkání.

Třetinu z těžkého trojboje Vlašim – Bystřice – Nespeky tak máme úspěšně za sebou. Příští týden nás čeká pravděpodobně zápas podzimu. V přímém souboji se v Bystřici utkáme s dosud stejně úspěšným týmem o čelo tabulky.

 

Náhledy fotografií ze složky Benešov-Vlašim B

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář