Střelecký masakr v Úročnici

Úročnice – SK Benešov 0:19 (0:6)

dsc_0416.jpgÚročnický tým musí mít naši střelci asi nejradši ze všech. Už na podzim jsme si proti němu připsali rekordní výhru v poměru 14:1, dnes jsme tento zápis posunuli ještě o několik stupínků výše. Dosáhli jsme zároveň nejvýraznějšího výsledku v celé letošní soutěži ze všech jejích zápasů. Potěšení nám navíc poskytl nejen počet branek, ale zejména způsob, jak jsme některých dosáhli.

V sestavě stále chybí Dan. Dnes ho zastoupil a očekávanou nulu si připsal Radek. Jinak až na Luboše jsme byli všichni. Těžko dnes v takovém zápase někoho vyzdvihovat nebo kárat, protože i slepý by snad poznal, že hraje beznadějně poslední tým s „beznadějně“ prvním J Skóre narůstalo nevídaným tempem a znaveným domácím nezbyly v doslova letním dopoledni síly ani na závěrečné penalty.

Že to dnes bude náklad, naznačil už ve 2. minutě Lukáš. Sám před gólmanem po Danyho přihrávce z pravé strany ovšem zaváhal. Na první gól jsme ale nemuseli čekat dlouho. Hned o pár vteřin později po Standově rohu došlo k takové trmě vrmě, že domácí nedokázali dostat míč pryč a Filip R. otevřel střelou zblízka skóre. V následujících minutách řádil Dany. Domácí hráči nestačili jeho rychlosti a pohotovosti a dlouho se zdálo, že bude dávat branky jen on. V 5. minutě využil přihrávku Filipa Č., v 9. minutě doklepával míč zblízka, když si domácí dali málem vlastní gól, v 18. asistoval Danymu Ondra a v 19. minutě přihrával Pepa. I na další brance měl Dany podíl, když jako x-krát předtím zatáhl míč po pravém křídle, přihrával před branku, kde míč Filip Č. pustil na ještě lépe postaveného Vaška a ten nezaváhal. Poločas skončil 6:0, ale s hrou jsme příliš spokojeni nebyli. Chtěli jsme vidět více fotbalovějších způsobů, jak překonat hráče soupeře. I za cenu toho, že by nepadlo tolik branek. Chyběl nám pohyb bez míče, přesnější a včasná přihrávka, jistější zpracování míče.

Že to kluci dovedou, ukázali po přestávce. To už byl koncert, že domácí kluci nestačili ani koukat a ocitli se skutečně v roli vražděných neviňátek. Svou pátou branku si připsal ve druhé minutě nepolapitelný Dany. Ve 4. minutě nezištně přihrával na branku Filip R. Martinovi. Hned o chvíli později se Martin změnil v nahrávače a asistoval při Standově brance. Za dalších pár vteřin už desátý gól zasunul znovu dravý Martin, když využil kombinace Vaška a Filipa R. Musel jsem si poznámky psát drobným písmem, aby se mi tam všechno vešlo, protože do konce scházelo ještě 20 minut a nevypadalo to, že by žlutomodrý tým chtěl střelecké manévry ukončit. Krásný gól ve stylu Panenka - Jurkemik předvedla v 9. minutě dvojice Filip R. – Ondra. Filip předložil z rohového kopu krásný balón proti noze a Ondra perfektně trefil protilehlou šibenici. V 11. minutě se připomněl slalomem znovu Dany, když ho uvolnil Lukáš. Ve 14. minutě předvedli kluci akci jak z učebnice. Radek rychle rozehrál na Danyho, ten poslal k rohovému praporku Vaška a Vašek optimálně nahrál Filipovi Č., který nezaváhal. Soupeř se jako už několikrát jen díval. O minutu později dal Standa trochu jiný gól než předešlé – trefil se zdálky po Kubově přiťuknutí. Ještě v té samé minutě Standa přihrál na dobrý pokus Vojtovi, jehož vyraženou střelu pohotově doklepl Filip Č. V 17. minutě Standa už jakoby rezignoval na post obránce a na hrotu skluzem zavěsil pod břevno střílený centr Filipa Č. Ve 22. minutě postupoval Ondra tak dlouho proti couvající obraně, až vystřelil a byl z toho další gól. Ve 23. minutě si s domácím bekem pohrál Filip R., když poslal do úniku Martina a ten pohodlně zasunul. V tu chvíli byla už na spadnutí neuvěřitelná dvacítka, ale pro tentokrát ještě odolala. Poslední gól dal ve 24. minutě znovu Martin. Nejprve převzal znovu od Filipa R. nezištnou nahrávku, první střelu gólman s problémy vyrazil, ale dravý Martin balón dostihl a dorazil do sítě.

Domácí hráči toho měli asi dost, patří jim ale dík, že vydrželi až do konce, ačkoliv měli na střídání jen dva kluky a to ještě mladších ročníků. Pro nás byl takový zápas víceméně za odměnu po sérii těžších soupeřů. Mohli jsme dát ještě fůru dalších branek, ale příjemné zjištění bylo, že kluci o přestávce nakonec pochopili, co od nich chceme a rozdílu ve výkonnosti obou týmů patřičně a efektivně využili.

Příští sobotu 11. června jedeme opět ven, tentokrát do Čechtic. Poslední kolo, v sobotu 18. června, počítejte po zápase proti Sedlci-Prčici s rozloučením se sezónou J

Branky: Žížala 6, Walter 4, Sadílek 3, Svoboda 2, Černý 2, Rydval, Skiba