Snadné body z Křivsoudova

25. 9. 2010

FC Křivsoudov – SK Benešov 1:9 (1:4)

Až na malou komplikaci, kdy soupeř snížil na 1:2, jsme po celý průběh utkání nedovolili nikomu pochybovat o tom, že si připíšeme další výhru v soutěži. Stále držíme plný počet bodů a bez ztráty kytičky dnes očekáváme výsledek našich dvou největších soupeřů: ve vzájemném utkání se totiž střetly týmy Bystřice a Nespek a nejméně jeden z nich určitě body ztratí.

Do Křivsoudova jsme přijeli v téměř kompletní sestavě, takže jsme neměli obavy o to, kdo bude na hřišti pánem. Dan v brance minule okoukl pár věcí od Kuby, v obraně se vedle pilíře Filipa R. dnes povedlo utkání Standovi a Filipovi Č., nepříliš dobře se tam cítil Radek, jednu chybku udělal Kuba a snažil se ještě Pepa. V záloze jsme stavěli opět na Danym. Velmi dobrý zápas zaznamenali na okrajích zálohy Maty a samozřejmě Luboš. Lukáše trochu zbrzdilo bolestivé nakopnutí, ale v Matyášovi má velkou konkurenci. Útočili postupně Vašek, Vojta, chvilku i Martin. Objev dne Ondra si vyzkoušel posty nejprve v útoku, pak ve středu zálohy a nakonec zaskočil i uprostřed obrany. Nutno říct, že pro něho ne zcela obvyklé úlohy odehrál naprosto s přehledem jemu vlastním.

Nástup do první půle se nám již ve druhém utkání po sobě navýsost povedl. Ve 2. minutě se dobře před branku natlačil Ondra a předvedl tentokrát přesnou mušku. V dalším průběhu jsme mohli vidět opět festival spálených šancí. Možná to plyne z přemíry snahy, kluci se párkrát trefili při střelbě do vlastních nešikovně stínících spoluhráčů. Domácí mančaft prozatím jakžtakž stíhal s našimi běhat, ale když se povedla rychlá přihrávka či kombinace na jeden dotek, neměli šanci a byli všude druzí. Ukázkově se to projevilo ve 12. minutě, kdy zvyšoval na 2:0 Luboš. Domácí hráči se snažili využít každě možnosti k protiútoku. Jeden z nich se jim povedlo zakončit v 15. minutě po zmíněné Kubově chybičce. Asi nejlepší hráč Křivsoudova s číslem 4 Kubu nechal za sebou, tísněn Filipem R. přihrál před branku, kde se s trochou štěstí prosadil jeho spoluhráč. Dan zblízka už nemohl nic dělat. Trochu nás zamrzely zahozené šance, ale zapomenout na ně dal hned z protiútoku Dany, když si tvrdou ranou levačkou z voleje poradil s výbornou přihrávkou ze strany. O další minutu později šance domácích definitivně pohřbil Maty, když předvedl příkladný důraz a hlad po balónu těsně před gólmanem. Odražený míč neomylně prostrčil do sítě – 4:1.

Do druhé půle jsme šli s úkolem zvýraznit naše vedení a předvést nějakou hezkou fotbalovou akci. Obojí se povedlo ve 3. minutě Danymu, kdy se proháčkoval obranou a poslal míč podle brankáře tak, kam patří. V 8. minutě si udělal podobný slalom z domácích hráčů Luboš a dal šestý gól. Ve 12. minutě završil svůj dnešní vynikající výkon druhou brankou Maty. Pomohl mu trochu odraz od domácího obránce, ale rána to byla výstavní. V 17. minutě si postavil balón k zahrání trestného kopu Filip R. Vzdálenost a úhel byly optimální, takže domácí čekalo opěr rozehrání po obdržené brance. Poslední devátou branku procedil přes rukavice domácího gólmana Lukáš. Vstřelená branka je určitě nejlepší lék na nakopnuté koleno J Ke konci zápasu jsme trochu experimentovali se sestavou, takže na kýženou desítku jsme už nedosáhli. Určitě nás to ovšem nemusí mrzet, protože výkon byl oproti středě o kousek lepší a kluci si s chutí zahráli fotbal. I domácí příznivci naše kluky chválili, padla slova o fotbalu z jiné planety, ale až tak dobré to zas nebylo. Musíme zůstat nohama na zemi, zvlášť když máme před sebou sérii nejtěžších soupeřů – Vlašim, Bystřici a Nespeky – proti kterým budeme muset předvést špičkový výkon.

Branky: Tusjak 2, Žížala 2, Jelínek 2, Svoboda, Rydval, Říha po 1