Přesvědčivá výhra v Týnci

FK Týnec nad Sázavou B – SK Benešov 0:13 (0:4)

V zápase s často o hlavu většími týneckými fotbalisty jsme nepřipustili sebemenší komplikaci a jedinými neznámými byla výše skóre a autor našeho stého gólu v soutěži.

Základní sestava nastoupila s Radkem v brance, v obraně oba Filipové s Ondrou, na krajích zálohy Luboš s Lukášem a v útoku Vašek s Martinem. Střídali Pepa, Kuba, Maty, Vojta a Dany. Zpočátku jsme soupeře zamkli na jeho polovině tak, že se deset minut nedostal za půlící čáru. Během této desetiminutovky padly tři branky. První dával ve 4. minutě Filip R., v 7. a 9. se trefil Luboš. Pak nastalo napjaté očekávání střelce jubilejní sté branky. Dlouho nikdo nechtěl být slavný a svému tatínkovi zajistit právo na zakoupení sudu na letní soustředění. V 11. minutě měl tutovku na noze Luboš, ve 12. střílel Pepa sám před gólmanem mimo, až se na to nemohl dívat střelec z nejpovolanějších Dany a ve 14. minutě zavěsil a určitě tím svého taťku potěšil J V závěru opět exceloval Luboš, nejprve ve 20. minutě po své klasické individuální akci střílel těsně vedle a ve 24. do tyče.

Hned v první minutě druhé půle kluci dali najevo, že se zakousnou i do té druhé gólové stovky. Po učebnicové akci Filip R. poslal dlouhý pas na Danyho, ten po lajně zatáhl balón dopředu a podél gólmana předložil míč na stříbrném podnose před zívající branku Martinovi, který se nemýlil. Do osmé minuty předvedli kluci festival neproměněných šancí. Je ovšem chvályhodné, že se do těch šancí dostali. V 5. minutě střílel Martin po Danyho přihrávce těsně vedle, v 6. trefil Dany břevno, v 7. minutě dokonce dvě šance jako přes kopírák - po lajně utekl Lukáš a po jeho přihrávce dával Martin těsně mimo. V 8. minutě konečně trefil síť Dany, zvýšil na 6:0 a nastala relativně klidnější pětiminutovka. Poté ovšem nastaly střelecké hody. Načal je Vašek levačkou k tyči po pasu Filipa Č., v 15. minutě využil Filip R. Vaškovu přihrávku, v 18. dal všem lekci z bojovnosti Martin, kdy v pádu vystřelil a zavěsil. Ve 20. minutě znovu nepolapitelný Martin střílel – tentokrát do tyče, na správném místě ovšem stál Vašek a dorazil míč do branky. Ve 22. minutě Martin doslova vymíchal obranu a chladnokrevně završil svůj hattrick. Ve 23. minutě Filip R. narazil zpátky Filipovi Č. a ten krásnou střelou z 15 metrů vymetl pavouky z koutu branky. Účet podtrhl svou šajtličkou ala Tomáš Rosický ve 24. minutě Luboš.

Snad jedinou kaňkou na povedeném výkonu i výsledku byly závěrečné penalty. Jen Filip Č. dal gól a kromě dvou tyčí (Vašek a Filip R.) šlo všechno mimo.

Branky: Walter 3, Tusjak 3, Rydval 2, Žížala 2, Skiba 2, Černý 1

V příštím kole přivítáme v sobotu na domácím hřišti tým Křivsoudova. Pokud se nám podaří zvítězit, můžeme oslavit rok bez prohry v soutěžním utkání. Naposledy jsme odešli z mistrovského zápasu poraženi 1. května 2010 po napínavém souboji se sedlčanským Tatranem. Od té doby jsme navlékli na šňůrku 18 vítězných utkání.