Přesvědčivá výhra proti Týnci

19. 9. 2010

SK Benešov – FK Fercom Týnec n/S B 7:1 (5:0)

ObrazekV dalším kole si modrožlutí poradili celkem bez větších problémů s týneckým béčkem. Od prvních minut byl výsledek jen otázkou výše skóre a pokud bychom řešili pár dalších slibných akcí o něco rychleji a přesněji, branek mohlo být ještě více. V závěru se hostům podařilo překonat jinak celkem spolehlivou obranu, takže snad je porážka při odjezdu tolik nebolela.

Začali jsme v rozestavení 3-3-1, před Danem v brance bránili Standa, Filip a Kuba, v záloze hráli Lukáš, Dany a Luboš, na hrotu se snažil Ondra. K dispozici byli ještě Pepa do obrany, Matyáš, a Radek do zálohy a útočníci Vašek s Vojtou. Technika a kondice benešovských dělaly hostům velké problémy, takže se od začátku hrálo podle žlutomodrých not. Kluci zatlačili soupeře do defenzívy, sice jsme v úvodu neviděli pořádnou střelu, ale ve 4. minutě jsme se mohli poprvé radovat. Dany zatáhl míč po pravé straně, přihrál Ondrovi a jeho nepříliš vydařená střela skončila s přispěním týneckých v jejich síti. Na další gól se muselo poměrně dlouho čekat. Hosté se snažili vymanit se z tlaku, ale jejich snažení vyvrcholilo jen několika rohy. Ve 20. minutě jsme zahájili gólovou pětiminutovku, během které se rozhodlo o výsledku utkání. Nejprve překonal gólmana Radek po chytře rozehraném Filipově rohu a kombinaci s Vaškem. Ve 23. jsme nejprve mohli zatleskat Filipovi, když nejprve precizně odebral míč soupeři na vlastní polovině, poté nezadržitelně pronikl až k pokutovému území soupeře, kde předložil na stříbrném podnose balón Vojtovi, který se šance nelekl a zakončil. Hned po rozehrávce hostů si od nich se samozřejmostí sobě vlastní vzal míč Luboš, prokličkoval se až k blízkosti branky a lehce zvýšil vedení. V samotném závěru poločasu dal krásnou branku Matyáš, když využil opět vynikající Lubošovy akce a od břevna odražený míč po Vojtově střele uklidil hlavou (!) mimo gólmanův dosah.

Do druhé půle jsme hráče přeskupili na 2-3-2. Poločas zahájila ofenzivní sedma ve složení Standa, Kuba – Lukáš, Filip, Dany – Ondra, Luboš. Viděli jsme v jejím podání spoustu šancí, možná některé akce šlo řešit včasnější střelou nebo lepším pohybem. Týnečtí si tak neporadili jen s Filipovým rohem, po kterém Ondra zvyšoval na 6:0. Ve druhé části poločasu už naše hra trochu postrádala přesnost. I přes to ale dokázal opět skórovat Luboš, dnes byl neudržitelný. Naši poslední branku vstřelil ve 14. minutě. Trochu zbytečné starosti si v 21. minutě přidělal Kuba se Standou. Nedokázali se včas domluvit s Danem v brance, nechali soupeře vystřelit a na povedený pokus Dan nedosáhl. Pokazili jsme si tak čisté konto, ale kvůli tomu nemusíme být vůbec smutní. Předvedli jsme opět efektivní výkon, dali jsme branky po hezkých akcích, takže můžeme být spokojeni. Opět nás mohly potěšit i některé individuální výkony, na druhé straně musíme i na koncovce ještě zapracovat.

V dalším vloženém kole se už ve středu doma utkáme od 17 hodin s týmem Čechtic. Sraz je v 16:15.

Branky: Svoboda 2, Tusjak 2, Provazník, Vrkoslav, Jelínek po 1