Pohodový začátek okresní soutěže

28. 8. 2010

TJ Sokol Sedlec-Prčice – SK Benešov 0:9 (0:4)

Vstup mezi starší přípravky nám vyšel nad očekávání dobře. Od prvních vteřin nebylo pochyb o tom, kdo dnes určil noty, podle kterých se bude hrát. Sice nám chvilku trvalo, než jsme odemkli domácím obranu, ale pak se to tam začalo sypat a konečný výsledek byl jen otázkou výše skóre. Bezchybně zapracovala i naše defenziva v čele Filipem Rydvalem a zaskakujícím Kubou Breburdou v brance.

Do Sedlece jsme jeli s malou nejistotou, jak si kluci proti staršímu soupeři povedou, ale se zdravým sebevědomím z poslední přípravy proti Sedlčanům. Základní osmička nastoupila ve složení Breburda – Sadílek, Rydval, Milko – Svoboda, Tusjak, Provazník – Skiba, střídali a nemalý kus práce odvedli Hendrych, Vaniš, Říha, Vrkoslav a Walter. V chladném a deštivém počasí se kluci do soupeře zakousli bez nějakého dlouhého okukování. Tlačili jsme se před branku, ale zpočátku jsme se nedokázali dostat k přesvědčivému zakončení. Buď jsme nedokázali doklepnout odražené míče nebo zázračně zachránil domácí gólman. Z průběhu hry bylo ale vidět, že domácí nás moc nepotrápí a že body pojedou do Benešova. Branka dlouho visela ve vzduchu, než konečně modrožlutý brankostroj spustil Ondra po Vaškově přihrávce v 10. minutě. Domácí ještě pár minut odolávali a nechtěli dát kůži zadarmo. V 16. minutě využil Ondrovu asistenci brilantně hrající Luboš a zvýšil na 2:0. V závěru poločasu už sedlečtí odpadávali i fyzicky. Jejich pasivity využil v nejkrásnější individuální akci opět Luboš. Ve 22. minutě prokličkoval od poloviny hřiště vším, co mu stálo v cestě, z domácích hráčů si udělal slalomové tyče a nekompromisně zavěsil. V samém závěru poločasu ještě z úhlu a akrobaticky zvýšil Ondra na 4:0.

Po krátkém oddychu jsme se opět pustili do ofenzivy. Ve 3. minutě završil Ondra hattrick, v 16. se mu stejným způsobem vyrovnal Luboš. V závěru zápasu se do střeleckého účtu zapsali i další hráči: ve 20. minutě předvedl svůj důraz Martin, ve 22. dobře k tyči střílel Viktor a v 25. se odměnil za ofenzivnější styl hry ve druhé půli i Filip R. Kýžená desítka sice nepadla, ale kluci komplet předvedli zodpovědný a soustředěný výkon, na který domácí nenašli žádný recept. Vytvořili si sice za zápas asi dvě nebo tři příležitosti, ale Kuba s pomocí obrany udržel čisté konto. Kuba si v závěru dovolil i nějaké to sólíčko a předvedl, jak by se měl brankář v takovém zápase pohybovat. Těžko někoho speciálně chválit, Draci zahráli perfektně jako tým, předvedli hodně ze svého individuálního umění, velmi dobře se snažili i o kombinaci. Pokud budou hrát takto i dál, nemusíme se bát o dobré výsledky.

Branky: Svoboda 3, Tusjak 3, Walter, Vaniš, Rydval