Jistá výhra i bez opor

FC Myslič – SK Benešov 0:7 (0:5)

Vstup do jarní části okresní soutěže starších přípravek se nám vydařil i bez jindy tradičních a neodmyslitelných opor základní sestavy. Dany a Filip R. ještě doléčují svá zranění, Lukáš byl mimo Benešov a Filipa Č. se nepouští smůla a zdravotní stav mu nedovolil nastoupit. Zbytek týmu ale nepřipustil ani náznak komplikací a v silném a studeném větru si od struhařovského Pentagonu odvezl „povinné“ tři body.

V brance si Dan pohlídal čisté konto. Pomohla mu k tomu obrana, která hrála celý zápas ve složení Standa - Kuba – Ondra. Až na pár drobnějších chyb při zpracování vysokých míčů si počínala velmi dobře a zvláště po stranách zakládala spoustu útočných akcí. Kuba hrál více zezadu, takže čisté záložníky jsme měli na hřišti vlastně jen dva. Na levé straně se střídali Radek a Maty, napravo předvedli dobrý výkon Vašek a Pepa. V útoku spoustu práce odvedli Luboš, Martin a střídající Vojta. Hlavně Luboš dovedl využít prostor ve středu hřiště a pro defenzivu domácích se stal téměř nepolapitelným démonem řádícím v jejich řadách. Možná jen škoda, že při několika svých šancích nepředvedl přesnější zakončení.

Hned od prvních vteřin zápasu kluci na soupeře vletěli a nic si nedělali z jeho fyzické převahy. Svou pohyblivost předvedli Luboš s Martinem, kteří hned z prvního útoku zahrozili a udělali v soupeřově obraně průvan. Zelený tým v úvodu ještě stíhal jakžtakž narušovat naše snahy o zakončení, ale nevydrželo mu to déle než do 5. minuty, kdy Luboš otevřel skóre. O dvě minuty později se nenechal zahanbit jeho parťák Martin a vedli jsme o dvě branky. Pak Myslič trochu zlobila, využívala dlouhých výkopů svého gólmana a našich chyb při zpracování skákajících míčů. Všechno jsme ale nakonec vyřešili bez pohromy a důležité věci se i nadále děly na druhé straně hřiště. Luboš si na pravé straně výborně rozuměl s Vaškem. Ve 12. minutě jsme po Vaškově střele slavili třetí gól. O další dvě minuty později Standa zaskočil za tradiční exekutory trestných kopů a míč z jeho kopačky, na své dlouhé dráze možná trošku poponesený větrem, opět skončil v síti. Minutu před koncem poločasu se po Standově rohu perfektně ve vápně zorientoval Martin a stanovil tak poločasový výsledek na 5:0.

O přestávce jsme klukům kladli na srdce důležitost vzájemné spolupráce a důrazu v osobních soubojích. Modrý tým předvedl, že v obou směrech má nad soupeřem navrch a i když už nepadlo tolik branek, Myslič jsme jednoznačně přehrávali. Většinu času jsme odehráli v prostorech daleko od naší branky. Nebezpečí hrozilo zejména po Lubošových akcích. Dělal si s obránci skoro co chtěl, jedinou překážkou pro něho byl brankář a fauly domácích. Po jednom z nich si v 19. minutě opět postavil míč Standa a opět se z velké dálky nemýlil. Vítr tentokrát foukal proti, ale byl tak nevyzpytatelný, že dalekonosná rána skončila u vzdálenější tyče. Standu gólové úspěchy povzbudily a byl dnes často vidět jako správný krajní bek vepředu. V poslední minutě se mu dokonce podařilo dovršit hattrick, když do branky skluzem dotlačil vyražený míč po Lubošově střele. Luboš dal dnes sice jen jednu branku, ale snad na všech ostatních měl podíl ve formě asistence.

Příští týden nás bude čekat pravděpodobně silnější soupeř – tým Olbramovic. Hrajeme poprvé na jaře doma, tak doufejme, že udržíme trvající neporazitelnost J

Branky: Sadílek 3, Walter 2, Tusjak, Skiba