Jdi na obsah Jdi na menu
 


I po Bystřici bez ztráty květinky

15. 5. 2011

SK Benešov – SK Bystřice 2:1 (0:0)

Dlouho předlouho dokázal vzdorovat druhý tým tabulky našemu neutuchajícímu náporu na bystřickou branku. Hodně to připomínalo některé naše sobotní zápasy z Admiry. Naštěstí v poslední čtvrtině už soupeř přestal stíhat a po dvou Danyho brankách jsme se Bystřici v tabulce odpoutali na rozdíl už 11 bodů. Co nás ale mohlo potěšit ještě více, byla předvedená kombinační hra, která se jistě stala předmětem uznání mnohých z přítomných diváků.

V sestavě nás tlačilo samozřejmě místo v brance. V mistráku jsme nemohli počítat s Dušanovými službami, takže důležitý úkol byl svěřen Radkovi. V obraně odehráli většinu zápasu Ondra s Filipem R. a Standou, záloha začala s Lukášem, Filipem Č. a Vaškem, v útoku se rval Dany. Střídali Kuba, Martin, Maty a Vojta.

Utkání bylo hodně podobné tomu podzimnímu v Bystřici. Hodně jsme se tlačili dopředu, dávali jsme pozor na ojedinělé protiútoky a poměrně ztěžka dobývali dobře střeženou branku hostí. Dnes jsme museli být ale o hodně trpělivější. Sice jsme se na Bystřici vrhli jak hladový drak na princeznu, ale všechny pokusy o střely buď nebyly dostatečně přesné a tvrdé anebo se je podařilo soupeři včas zblokovat mimo branku. Síť soupeřovy branky sice napjal v 15. minutě důrazný a po úspěchu lačnící Dany, ale bylo to po faulu na brankáře a branka nebyla uznána. Kluci si zaslouží uznání především za prvních cca deset minut zápasu, kdy hráli skvělý fotbal a hosté často nevěděli kam dřív skočit. Radek v naší brance s přehledem rozehrával, jednou si maličko zkomplikoval situaci na hranici vápna, ale vše dopadlo dobře.

Do druhé půle se nic moc nezměnilo. Rvali jsme se o ten kýžený gól, který často doslova visel ve vzduchu. Několikrát zvonilo břevno a Bystřice stále držela cennou remízu. S postupem času ale bylo vidět, že hostům přece jen docházejí síly. Domácí diváci si tak mohli zakřičet gól v 11. minutě po Danyho nechytatelné střele z hranice pokutového území. Prakticky totéž si Dany zopakoval o dvě minutky později a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Bojovní Bystřičtí na chvilku zcela vypadli z konceptu a modrý mančaft na pár minut na hřišti zcela dominoval. Mohli jsme soupeře dorazit, ale další branky jsme se už nedočkali. Naopak hostům vlil nové síly do žil gól, kterého dosáhli v 21. minutě po snad jediné Radkově chybě, kdy se mu nepovedlo zpracovat dlouhý nákop a předložil ho soupeři k pohodlné dorážce do naší branky. Zvýšenými obrátkami jsme ale Bystřici více nedovolili a proti nejsilnějšímu soupeři ze skupiny jsme si připsali cennou výhru.

Příští neděli dopoledne jedeme na horkou půdu do Nespek, kde se naše útočná vozba popasuje s obranou zřejmě vedenou Dušanem. Teoreticky už tam bychom mohli slavit letošní titul.

Branky: Žížala 2x

 

Náhledy fotografií ze složky BN - Bystřice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář