Historicky první body z Vlašimi

7. 5. 2011

FC GRAFFIN Vlašim B – SK Benešov 2:4 (2:4)

Poprvé v naší kariéře se nám podařilo přemoci našeho okresního rivala na jeho půdě. Cesta ke třem bodům byla dnes ovšem trnitá a kluci museli makat od první do poslední minuty na sto procent. V těžkých osobních soubojích proti nezřídka o mnoho zkušenějším hráčům soupeře jsme se zvláště v první půli dokázali prosadit a přes první obdržené branky v jarní části sezóny jsme dovedli zápas k vítězství.

Zahajovací sedmu jsme před Danem v brance složili do opatrné formy 3-3-1. Nevěděli jsme, v jakém složení proti nám Graffin nastoupí, zda využije některé hráče z áčka. Zezadu tak situaci jistila trojice Standa, Filip R. a Ondra, ve středu hřiště nastoupili Lukáš, Filip Č. a Luboš a na hrot jsme postavili Danyho. Do hry jsme měli ještě k dispozici Kubu, Radka a Martina.

Domněnky o „nabroušení“ sestavy soupeře se do jisté míry potvrdily, takže hned zkraje jsme museli zapnout na plné obrátky. Cesta k brance vedla jednak přes individuální schopnosti přejít přes soupeře v souboji jeden na jednoho (někdy jeden na tři nebo i více), v němž nad jiné vynikal Luboš, jednak přes rychlou kombinační souhru více hráčů. Efekt z jedné takové akce se dostavil ve 4. minutě. Dany nejdříve zatáhl míč po pravé straně, ukázkově ho předložil na hranici vápna Filipovi Č., který ihned ideálně nalil na střelu Filipovi R. 1:0. Hned pár vteřin nato si ovšem Filip R. vybral slabší chvilku ve středu hřiště, soupeř se dostal do přečíslení a Dan letos poprvé v mistráku kapituloval po střele Adama Touly. Adam nám vůbec dělal svým pohybem a rychlostí velké starosti a často jsme ho museli zdvojovat, aby nám neprovedl další lumpárnu. Naštěstí v první půli jsme tahali s přehledem za delší konec a ve skóre jsme byli stále napřed. Vedení jsme se ujali v 8. minutě, když Ondra asistoval dnes s přehledem hrajícímu Filipovi Č, který opět rozvlnil síť za zády domácího gólmana. V těchto minutách jsme hráli výborný fotbal, hodně jsme kombinovali a další branky visely ve vzduchu. Výborně makal na hrotu Martin, nohy obráncům do vánoček motal Luboš, nebezpečně střílel z dálky Standa. Bohužel pokaždé chyběla nějaká maličkost, abychom se mohli radovat ještě více. Stále platí okřídlené heslo nedáš – dostaneš. Nám se nepřesnosti vymstily ve 13. minutě, když vlašimští vyrovnali a najednou byli na koni. Naštěstí jejich elán zchladil hned v téže minutě po výborné Danyho práci Luboš. To už jsme si i zvykli na umělou trávu a opět jsme domácí přehrávali. V 19. minutě jsme po trochu šťastné Standově brance, když trochu v tísni odkopával balón na polovině hřiště a trefil se brankáři přímo pod klacek, vedli 4:2. Nikoho by nenapadlo, že to byla branka v celém utkání poslední.

Ve druhé půli se totiž hrál fotbal ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Nejvíce soubojů se ovšem odehrálo ve středu hřiště, odkud se branky většinou nedávají. Naše většinou dobře organizovaná obranná hra nedovolila Rytířům žádné vážnější zakončení. Výjimkou snad byly poměrně četné rohové kopy. Po jednom z nich si málem dal krásného vlastence Ondra. Hlavní hrozbu v podobě Adama jsme udrželi na uzdě, ale chtělo to z naší strany soupeře ještě doklepnout alespoň jednou brankou. A že příležitostí k tomu bylo dost. Zleva měli šance Radek s Lukášem, zprava většinou Dany s Ondrou, opět se do ofenzivy zapojoval neúnavný Luboš. Ani ze dvou poměrně zajímavých příležitostí po trestných kopech nebylo nic. Kluci to ovšem odehráli v pohodě. Co bylo též potěšující, nenechali na sebe přejít lehkou nervozitu, která se sem tam ve druhé půli objevila na střídačce J Poslední příležitost ke skórování měl Martin, ale branka, kterou dosáhl, nemohla být uznána pro předchozí trošku necitlivý hvizd rozhodčího, který utkání ukončil. To nám ovšem nemuselo vadit, protože stále i přes inkasované branky držíme neporazitelnost.

Příští víkend bude poněkud náročnější: v sobotu jedeme do pražských Kobylis na turnaj Admiry, domácí mistrák s Bystřicí odehrajeme v neděli od 13 hodin (sraz 12:15).

Branky: Rydval, Černý, Tusjak, Sadílek