Cenná výhra v Olbramovicích

11. 9. 2010

SK Olbramovice – SK Benešov 1:5 (1:1)

Po dvou relativně snadných soupeřích jsme dnes okusili o poznání tužší sousto. Přes nepříznivý vývoj skóre a první obdrženou branku v soutěži jsme soupeře nakonec přetlačili a dokázali jsme se v koncovce prosadit. Budiž nám to do budoucna ponaučením, že ne každý soupeř si nechá nasypat deset branek.

Olbramovice odehrály minulý týden dobré utkání v Krhanicích, odkud si po vyrovnaném poločase odvezly tři body za výhru 6:1. S dnešní nabitou sestavou modrožlutých to ale měly daleko těžší. V pozici vracejícího se „ztraceného syna“ se objevil na střední záloze Dan, kolem kterého jsme do základní sedmičky poskládali kromě Dana v brance ještě Radka a Standu do obrany, Ondru a Filipa R. na kraje zálohy a dvojčata Vaška s Lubošem do útoku. I lavička byla dnes našlapaná - byli tu připraveni Kuba a Pepa do obrany, Lukáš a Filip Č. do zálohy a Martin, Vojta a Matyáš do útoku. Troufli jsme si na domácí vyrukovat rovnou v rozestavení 2-3-2, protože jsme věřili, že v tomto složení se nemáme koho a čeho obávat.

V úvodu utkání jsme podle očekávání zatlačili zelený mančaft na jeho polovinu a naše útoky se nepřestávaly valit na branku domácích. Olbramovičtí ale šikovně a včas přistupovali k našim hráčům a naše kombinace nebyla na mokré trávě vždy nejpřesnější. Chyběla trochu přesvědčivější střelba a co prošlo na domácího gólmana, to s jistotou likvidoval. Olbramovice se dostaly k jakés takés akci až po šesti minutách nepřetržitého benešovského obléhání. Chybělo jen jedno – branka. Snažili jsme se být ale trpěliví, protože kluci makali, sice se semtam dopustili nepřesnosti, problémy jim dělal odhad balónu, ale byli jednoznačně pány na hřišti. Co čert ovšem nechtěl, bouři radosti v řadách domácích příznivců přinesla 16. minuta. Po výkopu domácího brankáře a dvojité chybě ve zpracování míče na naší levé straně v podání Ondry a Standy se do rychlého útoku pustilo olbramovické pravé křídlo. Šikovný fotbalista si poradil s pozdě vyběhnuvším Danem a s pomocí vracejícího se Standy jeho nepříliš prudká střela z ostrého úhlu našla cestu do naší sítě. Po 66 minutách jsme tak přišli o neprůstřelnost. Kluci ale nesložili zbraně a obdržená branka je možná i trochu nakopla. Po prostřídání se obraz hry nezměnil, naopak, dočkali jsme se ve 22. minutě vyrovnání. Důležitou branku si připsal svým pověstným důrazem Martin po souboji u levé tyče olbramovické branky.

O přestávce jsme kluky zasypali množstvím rad a instrukcí, jak si poradit s neprostupným zeleným valem. I když skóre podle toho nevypadalo, stále jsme byli lepší a počítali jsme trochu i s tím, že domácí s postupem času odpadnou a nebudou tolik stíhat. Do druhé půle nahradil v základní sedmičce na pravém beku Radka Kuba, jinak jsme zůstali ve stejném složení. Že to půjde, dokazovali ve středu pole hlavně Dan s Filipem R. Jejich důraz, zpracování a vedení míče dělaly domácím velké problémy. Po jednom z podobně založených útoků se v 6. minutě ke střele dostal Vašek a zasunul míč šikovně k tyči. Konečně jsme tedy byli ve vedení. V 11. minutě předvedl svůj cit pro přihrávku Luboš. Po zatažení míče po pravém křídle viděl v ideální pozici Standu, který se snažil odčinit to zaváhání z první půle a dnes často zkoušel střílet ze všech pozic. Tentokrát mu to vyšlo stoprocentně a definitivně převážil osud utkání na naši stranu. O dvě minuty později zahráli domácí v pokutovém území rukou a z nařízené penalty tento prohřešek potrestal s jistotou Dan. Branku si určitě za předvedený výkon zasloužil. Gólovou desetiminutovku uzavřel v 16. minutě Filip Č., když nějakým záhadným způsobem procedil míč mezi brankářem a tyčí do domácí sítě. Balón se tam sotva doplazil, ale branka platila. S vidinou blížících se tří bodů na našem kontě jsme prostřídali sestavu. Možná mohly padnout i další branky, ale naše hra už nebyla tak přesná a rychlá jako v první části druhé půle. Výhru jsme si ale i tak pohlídali a i když se nezrodila dnes právě lehce, je důležité, že jsme si pro ni i přes komplikace dokázali dojít. Zápas nám také ukázal, že stále máme v jistých věcech rezervy, všichni kluci mají na čem pracovat, ale pokud ještě více přitlačíme, nemáme se koho bát. Ani příští neděli Týnce nad Sázavou.

Branky: Walter, Skiba, Sadílek, Žížala, Černý