V Neratovicích nám to zacinkalo

7. 3. 2010

ObrazekNa našem předposledním letošním halovém turnaji jsme se celkem s přehledem probojovali do závěrečných bojů o přední umístění. O medaile jsme však už museli tvrdě bojovat a nakonec se nám podařilo vyválčit bronzový stupínek. Po bramborách z posledních Dobřichovic jsme si tak přivezli poněkud trvanlivější placky.

K Labi jsme vyrazili bez jindy tradičních turnajových opor – museli jsme se obejít bez obou Filipů a bez Dominika. Modrožluté barvy hájila sestava Dědič, Sadílek, Provazník, Svoboda, Walter, Milko, Hendrych, Vrkoslav a Říha. Poprvé jsme v sestavě přivítali teplýšovickou posilu Radka Provazníka – hodně jsme si od jeho výkonu slibovali, měl v sestavě nahradit Filipa Rydvala. Radek se všech úkolů zhostil na výbornou, svůj výkon vyšperkoval dvěma góly a jak to vypadá, Filip bude mít na svém postu velmi těžkou konkurenci J

SK Benešov – Rapid Liberec 5:3

V prvním utkání jsme si chvilku osahávali neratovickou sportovní halu. Hrálo se na obou postranních krajích hřiště o mantinely, takže jsme částečně mohli využít herní zkušenosti z Dobřichovic. Do soupeře se kluci v úvodním složení Dan – Standa, Radek – Ondra, Martin pustili hned od začátku s velkou vervou a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Na branky došlo ve 3. minutě. Nejprve otevřel skóre Ondra, ovšem poté soupeř využil okének v naší obraně a během minuty otočil stav utkání na 1:2 v náš neprospěch. Kluky to ale z míry nevyvedlo, stále hráli důrazně a tlačili se do zakončení před soupeřovou brankou. Efekt přišel opět v rychlém sledu, když v 7. minutě dal svoji první branku za Benešov Radek a hned o minutu později znovu obrátil skóre zápasu na naši stranu Lukáš. V těch minutách jsme hráli hezký fotbal, měli jsme drtivý tlak a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Další dvě branky přidal Ondřej a o prvních třech bodech na našem kontě nebylo pochyb. Nic na tom nezměnila ani třetí branka v naší síti, kterou Liberec už jen korigoval výsledek. Dan sice dostal 3 góly, ale paradoxně si moc nezachytal.

SK Benešov – Vitana Byšice 4:0

Utkání s viditelně slabším soupeřem modrožlutý tým příliš neprověřilo. Opět přišly rychlé gólové akce, nejprve skóroval Ondra a krátce nato Standa a Martin. I druhá čtyřka (Kuba, Pepa, Lukáš a Vojta) si poradila celkem bez problémů, jen se jí nepodařilo vstřelit branku. Konečnou podobu dal výsledku ještě jednou přesnou střelou Standa.

TJ Neratovice A – SK Benešov 2:2

Před utkáním s neratovickým áčkem už měly oba týmy jistý postup do semifinále. V zápase se jen rozhodovalo, kdo půjde na vítěze druhé skupiny a kdo na druhého. Tento zápas byl asi jedním z nejlepších, které bylo dnes možno v Neratovicích vidět. Měli jsme o něco více ze hry, ale v červeném dresu hodně zlobil hráč s číslem 13 (nejlepší střelec turnaje). Měl s ním co dělat jak Standa, tak později Lukáš. Během zápasu jsme se dvakrát ujali vedení, bohužel soupeř v obou případech dokázal během krátké chvilky srovnat. Nejprve ve třetím zápase po sobě otevřel gólový zápis Ondra. Pak jsme dostali gól z přímého kopu. V osmé minutě jsme opět sahali po vítězství ve skupině, ale nedorozumění v naší obraně využila právě „nešťastná“ třináctka a vyrovnaný stav už vydržel do konce zápasu. Neratovice obsadily díky lepšímu skóre první místo a čekalo je bratrovražedné semifinále se svým béčkem, nám připadl vítěz skupiny B – Bohemians 1905.

SK Benešov – Bohemians 1905 0:2

Zápas s Bohemkou nás po dlouhé pauze v programu turnaje zastihl v nedobré formě. Nedokázali jsme za celou dobu založit kloudnou akci a klokani nás po právu přehráli. Dan si tentokrát už zachytal nepoměrně více, ale na střelu z trestného kopu ve 4. minutě nedosáhl. Zbývalo spousta času pokusit se s výsledkem něco udělat, ale klokani hráli vzadu s přehledem a až na asi dvě pološance nám moc příležitostí ohrozit jejich gólmana nedovolili. Naopak jejich rozehrávka byla přesná a využívala celou plochu hřiště. Druhou branku nám přidali v samém závěru a nám zbyl ošemetný souboj o třetí místo.

SK Benešov – TJ Neratovice B 2:0

ObrazekNeratovické semifinálové derby skončilo dle očekávání – o bronz jsme se utkali s jejich B týmem. Žádná „béčka“ to ovšem nebyla. Po celých 12 minut jsme museli tvrdě bojovat a výsledek byl dlouho na vážkách. Branka visela ve vzduchu na obou stranách. My měli báječné šance, na druhé straně i Dan musel vytáhnout svůj postřeh a rychlost a přesto se míč jednou pohyboval v nebezpečné blízkosti naší brankové čáry, když prošel Lukášovi při bránění brankové tyče po zahrání jednoho z rohů neratovických. V úvodu jsme zkusili trochu zamíchat se sestavou – nastoupili Lukáš, Kuba, Ondra a Radek. Nebylo to ale úplně ono, takže Radek se stáhnul zase na beka, který mu seděl lépe. Beci ovšem tento zápas takzvaně udělali. V 9. minutě vzal na sebe zodpovědnost Lukáš a konečně prostřelil domácího gólmana. V poslední minutě ho napodobil z druhé strany Radek a o našem bronzu bylo jasno. Škoda, že jsme nedokázali střílet častěji, o výsledek jsme se nemuseli tak dlouho strachovat.