Jdi na obsah Jdi na menu
 


S-Centrum Cup – 3. místo

21. 11. 2009

ObrazekPo menších starostech se sestavou jsme na domácí půdě uhráli solidní výsledek. Před turnajem bychom třetí místo považovali za úspěch. Očekávala se totiž účast „nabitých“ týmů v čele se Spartou. Právě letenští byli jediným soupeřem, který nás v pěti odehraných utkáních doopravdy přehrál. Turnajem Sparta projela bez větších problémů a po právu ho vyhrála. Za ní se odehrála velká bitva o zbylé medailové pozice. Smůla a neschopnost v koncovce zejména v zápase s Kladnem na jedné straně a naopak urputnost a přesné dodržení pokynů v utkání s Blšany nám přisoudily v konečném pečlivém počítání bronzové medaile a malý pohár za třetí místo.

Při tvorbě sestavy jsme se museli obejít bez dvou opor – Dana Dědiče a v poslední době ve skvělé formě hrajícího Lukáše Říhy. Improvizace tedy po delší době přihrála brankářské rukavice na ruce Filipa Rydvala. Do obrany byli připraveni Standa Sadílek, Filip Černý a Kuba Milko, útočné činnosti se měli převážně věnovat Ondra Svoboda, Martin Walter, Dominik Dvořák a Viktor Vaniš. V této sestavě jsme obstarali (jak jinak) zahajovací utkání turnaje.

Loko Vltavín – SK Benešov 2:3

Měli jsme do jisté míry štěstí, že los turnaje nám přihrál jeho nejslabšího účastníka. Naše pozvolné starty jsou už pověstné. Určitému zaváhání jsme se nevyhnuli ani tentokrát – než jsme se stačili trochu zorientovat, prohrávali jsme dva nula. První branka padla po střele z větší vzdálenosti, kterou Filip „kontroloval“ do té doby, než se míč zakutálel k jeho právě tyči. Na druhém gólu měl lví podíl Standa, když nešikovně tečoval soupeřovu střelu a usměrnil ji mimo Filipův dosah. Byly to ovšem víceméně náhodné a ojedinělé příležitosti, které měl Vltavín. Bušili jsme do jeho obrany ze všech sil, naštěstí přišlo rychlé snížení na 1:2 z kopačky Filipa Černého a posléze i vyrovnání z trestného kopu zahraného Filipem Rydvalem. Jazýček vah v náš prospěch otočil opět Filip Černý a modrožlutí si tak mohli připsat první tři body.

V delší pauze, ve které jsme měli možnost sledovat naše příští soupeře, jsme sehnali důležitou posilu – brankáře Lukáše Báru, oporu týmu našich nula trojek. V podzimní části sezóny inkasoval Lukáš v MiniCUPu pouhopouhé dvě branky. Filip Rydval se tak mohl převléknout a v dalších utkáních posílil obrannou vozbu.

SK Benešov – SK Kladno 1:2

Na Kladno jsme si po výsledcích z minulého turnaje věřili. Sice nás vzájemné střetnutí tehdy minulo, ale doufali jsme, že jejich kombinace dokážeme narušit a přidáme pár branek. Z omylu nás vyvedly opět první minuty našeho zápasu. Po špatné obranné činnosti na pravé straně obrany v podání Filipa Rydvala jsme dostali první branku a po chvíli druhou. Byl to jeden z těch typických nešťastných zápasů, kdy jedno mužstvo útočí a drtí druhé svým tlakem, ale branky dává právě to druhé. Na 1:2 snižoval Ondra, ale to bylo želbohu z naší strany vše. Ne že bychom neměli šance – těch bylo na tři zápasy. Ale paní Štěstěna nám tentokrát nepřála a směrovala všechny naše pokusy mimo místa, kde bychom je rádi viděli. Upřímně – nebylo to jen o štěstí, své sehrála samozřejmě i nešikovnost a neklid na kopačkách benešovských – např. Standa měl na noze stoprocentní gól, ale branku minul. Do bodové kolonky jsme si tak za tento zápas museli přičíst nemilou nulu.

ČAFC Praha – SK Benešov 3:5

Dnes předváděla Čafka poněkud slabší výsledky, ale většina jejích dnešních zápasů měla nádech thrilleru. Její trenér si dnes musel opravdu „užívat“ J Např. zápas s Vltavínem Čafka otáčela ze stavu 2:4 ve svůj prospěch v poměru 8:4. Náš vzájemný duel nebyl pochopitelně výjimkou. Tentokrát jsme si nenechali utéct začátek – ručičky hodin ukázaly odpoledne a to se našim borcům hraje o 100% lépe. Než se Čafka nadála, prohrávala po střelách Ondry a Martina 2:0. Zelení se ovšem jen tak nevzdávají a během pár minut svítil na ukazateli skóre stav 2:3 v neprospěch Benešova. Ujaly se především prudké střely, které přece jen méně zkušený Lukáš neměl šanci likvidovat. Naši kluci ale předvedli také obrat, zabojovali, dokázali přenést hru na soupeřovu polovinu a třemi Ondrovými brankami jsme si zajistili druhou výhru v turnaji.

SK Benešov – AC Sparta Praha 1:6

Sparta předváděla v S-Centru rychlý kombinační fotbal a byla zřetelně nad síly všech dnešních soupeřů. S rudými jsme drželi krok jen prvních pár minut. Na úvodní branku sice dokázal odpovědět ještě Martin a vyrovnali jsme tak na 1:1, ale to byl v tomto utkání náš jediný úspěch. Sparta nás jako jediná přehrála, dvěma slepenými brankami víceméně rozhodla utkání, tak si alespoň více zahráli další naši kluci. Výsledek 1:6 z našeho pohledu nic moc neřešil, stále jsme měli šance na medaili. Potřebovali jsme k tomu ovšem maličkost – porazit Blšany, se kterými jsme do  dnešního dne ale měli velmi nelichotivou bilanci.

FK Chmel Blšany – SK Benešov 0:4

Náš poslední mač nás zastihl v kulminující formě. Kluci jakoby se předchozí 4 zápasy jen zahřívali a proti obávanému soupeři předvedli nejen super výsledek, ale hru, jakou bychom si od nich přáli vídat pokaždé: útočný uragán, nekompromisní a zejména rychlý přístup k soupeři, pokrývání si volných prostorů, nezbavování se balónu, přihrávky na rozběhnutého kamaráda a další přednosti. Troufám si tvrdit, že pokud by se po zápase s Blšany opakovalo utkání se Spartou, měli by to sparťani daleko těžší. Ale zpět k Blšanům – kluci věděli, že když vyhrají, tak budeme mít další kovovou památku na fotbalovou kariéru. Vlažnější chmelaře jsme překvapili hned v nástupu a po rychlých brankách Martina a Ondry jsme vedli 2:0. Zvláště mrštný Martin dělal blšanským v obraně vítr. Blšanským šlo také o medaili, ale naši kluci je po dlouhé minuty vůbec nepouštěli na naši polovinu. Ve druhé polovině zápasu přidali ještě po jedné brance Ondra a Filip Č. a mohli jsme začít slavit.

ObrazekV konečné tabulce se za nekompromisní Spartou objevily tři týmy s devíti body. Benešov, Blšany a Kladno. Při použití obvyklých pravidel bychom byli z těchto tří týmů nejlepší. Ovšem daná klauzule v propozicích turnaje chyběla a na vyšší počet vstřelených branek nás předčil kladenský mančaft (16 zásahů). Nicméně i tak jsme byli odměněni bronzovými medailemi a malým zlatým pohárem za třetí místo. Navázali jsme tak na loňská úspěšná vystoupení v S-Centru i na výsledek z před dvou týdnů v Braníku.

Konečná tabulka

 1. AC Sparta Praha 5 0 30:3 15
 2. SK Kladno 3 2 16:15 9
 3. SK Benešov 3 0 2 14:13 9
 4. FK Chmel Blšany 3 0 2 10:11 9
 5. ČAFC Praha 1 0 4 13:21 3
 6. Loko Vltavín 0 0 5 12:32 0

O našich 14 branek se podělili 7 vroubky Ondra, třikrát přesně mířili Filip Č. a Martin a jeden gól přidal Filip R. Nicméně pochvalu si zaslouží i ostatní, kteří se na dobrém výsledku podíleli a bez nichž by střelců nebylo.

HOŠI DĚKUJEM!!!

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky S-Centrum Cup

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář