Napravená reputace – 2.místo S-Centrum Cup

24. 1. 2010

ObrazekNa domácí půdě si kluci napravili pošramocenou reputaci z minulého víkendu. Podařilo se nám uhrát nejlepší dosavadní výsledek z doposud odehraných pohárů S-Centra. V posledním utkání jsme se střetli ve vzájemném souboji o zlato se Spartou, ale ta nenechala nic náhodě a po právu turnaj vyhrála. Výbornou kolektivní hru modrožlutých vyšperkoval individuálním výkonem Dan, který získal ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje.

Poslední letošní zimní turnaj na domácí půdě jsme očekávali trochu s napětím. Byli jsme zvědavi, zda výpadek z minulého víkendu byl jen náhodou a zda kluci ten fotbal opravdu nezapomněli. Jak jsme viděli – nezapomněli. Předvedený výkon sice nebyl úplně stoprocentní, stále máme na čem pracovat a co pilovat, ale druhé místo za Spartou kluci vybojovali celkem s přehledem a po zásluze byli odměněni. K dispozici jsme měli Dana Dědiče do branky, v obraně nastupovali většinou Filip Rydval, Standa Sadílek, Lukáš Říha a Kuba Milko, útok obstarávali Ondra Svoboda, Martin Walter, Filip Černý a Vojta Vrkoslav.

SK Benešov – Sportovní Jižní Město 3:2

Starý známý soupeř nám byl partnerem v prvním zápase celého turnaje. Naši kluci nechali protentokrát ostych v šatně a na svého soka zpočátku vletěli jak hejno sršňů. Z úvodního tlaku však byla jen územní převaha a sotva se Jižňák trochu osmělil a dostal se ve 3. minutě prvně na naší polovinu hřiště, hned slavil úspěch – 0:1. Kluci se ovšem nenechali vyvést z rovnováhy, předváděli super kombinační fotbal a během 5 minut svítil na tabuli stav 3:1 pro Benešov. Přesný byl dvakrát Ondra a jednou Filip R. V těchto minutách jsme byli v laufu a mohli jsme vidět minimálně tři stoprocentní gólové šance. Bohužel jsme nedali, naopak - ve 14. minutě jsme inkasovali. Pražský útočník si poradil v rohu hřiště s nedůrazným Filipem a překvapil Dana střelou k bližší tyči. Přes naši velkou snahu pojistit vedení se nám toto nepodařilo, zaplaťpámbu, že jsme ubránili ještě v samotném závěru zápasu situaci po zahrání přímého kopu z půlky hřiště.

SK Benešov – SK Kladno 3:0

Na Kladno jsme měli spadeno od posledně, kdy nás porazili a odsunuli na třetí místo. Dnešní srovnání sil ale vyznělo zcela v náš prospěch. V tomto a následujícím utkání jsme museli oželet služby Filipa Černého, ale ostatní kluci si poradili. Už ve druhé minutě byl přesný Ondra, v sedmé zvyšoval Lukáš. Ojedinělé útoky jsme včas zachytili nebo je jistil spolehlivý Dan. Žádné drama jsme v závěru nedopustili, výhru pojistil třetí brankou opět Ondřej.

SK Benešov – ČAFC Praha 3:0

Do třetice tři branky na kontě soupeře a navrch další čisté Danovo konto. Tak by se dal v krátkosti shrnout děj dalších 20 minut víceméně v režii modrožlutých. Zápas opět výtečně odstartoval Ondra – první branka padla po třiceti sekundách, druhá za další tři minuty. Čafka sice hrozila nebezpečnými protiútoky, ale Dan stejně jako v předchozím utkání opět exceloval a všechny cesty do jeho sítě včas zabarikádoval. Ve 14. minutě se trefil z přímého kopu Filip a o dalších třech bodech na našem kontě bylo prakticky rozhodnuto. Po tomto zápase už bylo jasné, že tento turnaj dopadne opět dobře a že si na cestu domů přibalíme zase něco blyštivého.

SK Benešov – Loko Vltavín 3:0 kontumačně

Co říci k utkání s Vltavínem… Loko se ve dvou svých úvodních zápasech evidentně potýkalo se složením svých řad, zvláště na místě gólmana měli potíže. Od Čafky dostali pět branek, od Sparty osm. Už v dalším mači s Kladnem však v jejich brance nastoupila urostlá posila, která se podílela na prvním bodovém úspěchu po remíze 2:2. Sami dobře víme, že spolehlivý a šikovný brankář je základem pro každý mančaft. Ale nikdy bychom si nedovolili vypůjčovat si hráče ze starších ročníků. Tuto zásadu koneckonců ctíme i při zápasech okresního přeboru, kdy jsou nula jedničky povolené a dokonce jsme měli od kolegů z ročníku 01 nabídky na zapůjčení hráčů. Krátce – brankář Loka byl pro naše šutéry svou výbornou poziční hrou velikou překážkou. Naopak vzadu se nám tentokrát moc nedařilo a po deseti minutách jsme prohrávali 0:3. V závěru stihli ještě při náporu snížit Ondra a Standa, ale na víc než na prohru 2:3 jsme nedosáhli. Po našem protestu proti neoprávněnému startu hráče týmu Loko Vltavín (narozen leden 2001) byl výsledek utkání kontumován v náš prospěch s výsledkem 3:0.

SK Benešov – AC Sparta Praha 0:4

Vývoj a los turnaje tomu chtěl, že jsme se v jeho závěru utkali s neporaženou Spartou o celkové prvenství. Ač kluci bojovali z plných sil, ten poslední krok jsme neudělali a Sparta po zásluze vyhrála. První branku jsme dostali ve 4. minutě. Pak jsme dlouho hráli celkem vyrovnanou partii, ale tolik šancí jako v úvodu turnaje jsme zdaleka neměli. Trochu už se na oporách podepsala únava a proti fyzicky výborně disponované Spartě jsme zaostávali. O výsledku rozhodla 17. minuta, kdy jsme si dali takový polovlastní gól. Na zvrat už nebyly síly, naopak v samém závěru utkání jsme inkasovali ještě dvakrát.

Myslím si ale, že kluci nemusí smutnit, protože předvedli skutečně statečný a proti minulému týdnu velmi fotbalový výkon a snad až na první polovinu zápasu s Vltavínem a závěr se Spartou si často zasloužili potlesk. Odměnou jim byl stříbrný pohár i medaile a tradiční krabice hakisáků J Na turnaj bude mít hezkou vzpomínku v podobě ocenění pro nejlepšího gólmana Daniel. Semtam ho obrana nechala trochu ve štychu, ale pak měl několik možností předvést svůj postřeh a rychlou reakci při řešení ošemetných situací. Blízko k individuální ceně byl i Ondřej – bohužel ho přestříleli Sparťani.