Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobřichovický zlatý důl stále funguje

5. 12. 2009
ObrazekBenešovská bilance v dobřichovické hale je skutečně záviděníhodná. Z dosavadních čtyř účastí jsme si přivezli jednou zlaté, jednou stříbrné a dvakrát bronzové medaile. Zdá se, že zdejší ložisko drahých kovů má stále modrožlutým zlatokopům co nabídnout. Po brilantní bilanci pěti výher si kluci mohli na krk pověsit opět placku z nejzářivějšího materiálu.

HOŠI DĚKUJEM!!!

Po nemocech se do sestavy vrátily některé z opor, takže jsme mohli do bojů postavit sebevědomou sestavu ve složení Dan – Standa, Filip R., Martin, Ondra – Lukáš, Kuba M., Dominik, Viktor. Jak už bývá naším dobrým zvykem, připadla nám čest turnaj zahájit, tentokrát zápasem proti „domácímu“ ABC Braník.

SK Benešov – ABC Braník 3:0

Braník „lepil“ sestavu několika o rok mladšími fotbalisty a na jeho výkonu to bylo znát. Startovacím zápasem tak Benešov proplul relativně snadno a zvláště první čtyřka nedávala branickým vydechnout. Přes spoustu tutových šancí se nám podařilo balón do sítě dostat jen třikrát – dvakrát Ondrovi a jednou Standovi – ale na naší výhře to lesku neubralo. Čekala nás pak delší pauza, ve které jsme měli možnost doplnit energii a okouknout hru našich dnešních soupeřů, obzvláště dnes velmi nebezpečné Bohemky, našeho příštího soka.

SK Benešov – Bohemians 1905 2:1

ObrazekNaše vzájemné souboje s klokany jsou vždy ukázkou napínavých a vyrovnaných bitev plných nekompromisních soubojů všech zúčastněných, počítaje v to souboje hlasivek trenérů. Nejinak tomu bylo i dnes. Upřímně řečeno, Bohemka měla dnes výborný tým, který nás v tomto utkání ve skupině často přiváděl do úzkých a jen Danův postřeh a bleskové reakce nám zachránily výhru 2:1. Skóre zápasu ovšem otevřel Martin a na 2:0 zvyšoval Ondřej. Druhá čtyřka vedení udržela, nicméně Bohemians se podařilo snížit po zahrání přímého kopu za Filipův faul. Klokani pak trochu motali hlavy i nohy naší obraně, ale Dan skutečně čaroval a tři body z tohoto zápasu na kontě Benešova byly především jeho zásluhou. Další vývoj v naší skupině tomu chtěl, abychom měli už před posledním zápasem s Pardubicemi jistotu postupu do semifinále z prvního místa proti druhému týmu ze skupiny B.

FK Tesla Pardubice – SK Benešov 0:2

Sice jsme mohli mít už na kopačkách klid, ale z úvodního náporu jsme vytěžili jen jednu Ondrovu branku. Perníkáři občas zazlobili, ale my chtěli postoupit ze skupiny bez ztráty kytičky. To se nakonec podařilo, Ondra přidal ještě jeden zářez a mohli jsme se těšit na nadcházející souboje o medaile. První překážkou se stalo nenápadné, nikoliv ale neškodné mužstvo Neštěmic.

Tabulka skupiny A

 1. SK Benešov 3 0 7:1 9
 2. Bohemians 1905 2 1 8:4 6
 3. ABC Braník 1 0 2 3:6 3
 4. FK Tesla Pardubice 0 0 3 0:7 0

 

 

Tabulka skupiny B

 1. AC Sparta Praha 3 0 20:3 9
 2. FK Neštěmice 2 1 9:8 6
 3. Union Vršovice 1 0 2 9:8 3
 4. Černolice 0 0 3 1:20 0

 

Semifinálové dvojice tak tvořily týmy Benešova a Neštěmic, Sparta se postavila proti Bohemians.

SK Benešov – FK Neštěmice 5:2

Neštěmice byly takovým nenápadným týmem, ale o jeho kvalitách svědčila třeba přesvědčivá výhra na vršovickým Unionem (3:0). Že se v semifinále neocitl náhodou, ukázal v jeho průběhu i nám. S postupujícím časem se naši kluci rozehrávali ke stále lepším výkonům – jak je jejich zvykem – a bylo to znát i v tomto zápase. Poměrně rychle jsme Neštěmicím nasázeli tři branky a o osudu mače se zdálo být rozhodnuto. Přesně střílel dvakrát Ondra a jednou Martin. Pak jsme ovšem trochu polevili a málem došlo na drama. Neštěmičtí dali dva góly a rázem nás měli na dostřel. Zápas ovšem vyšel střelecky Martinovi, který dvěma dalšími zářezy zkompletoval hattrick a finále bylo naše! Ve druhém semifinálovém utkání zaskočila Bohemka Spartu a přesvědčivě ji přehrála 3:1. Čekala nás tedy odveta za zápas ve skupině proti klokanům.

SK Benešov – Bohemians 1905 3:1

ObrazekVýkony Bohemky budily respekt. Jejich semifinále se Spartou bylo ukázkou zodpovědného výkonu, při kterém zelenobílí skvěle plnili pokyny svých koučů. Sparta si s jejich nepříjemným forčekinkem nedokázala poradit. Čekali jsme tedy tuhý souboj, který bude bolet a ve kterém si budeme muset sáhnout na dno sil, pokud budeme chtít uspět. Bohemians opravdu začali zostra a jejich nepříjemná hra slavila úspěch. Ujali se vedení relativně náhodným gólem po trestném kopu z poloviny hřiště. Branka byla sice náhodná, ale klokani se při svých akcích na náhodu nespoléhali a zkraje zápasu hodně zaměstnávali modrožlutou obranu. K našemu štěstí se nám podařilo po Standově dorážce celkem rychle vyrovnat. Důležitým faktorem bylo hlavně to, že jsme dokázali hru přesunout na polovinu soupeře a jeho občasné výpady jsme dokázali eliminovat. Bohemce se už nedařilo tak přesně jako dříve Obrazekzakládat útoky a spousta nakopnutých míčů skončila nedostižena v zázemí za Danovou brankou. Naopak k fantastickému výkonu se odrazil nejlepší střelec celého turnaje Ondra. Bohemce zrežíroval další díl komplexu jménem SK Benešov a s lehkostí sobě vlastní nadělil klokanům do kapsy dva přesně umístěné balóny. Ke stropu dobřichovické haly tak mohla po třičtvrtě roce (http://www.skbn.cz/clanky/vysledky/konecne-zlato_) opět vyletět modrožlutá radost a oslavit turnajové vítězství.

Konečné pořadí:

1.       SK Benešov

2.       Bohemians 1905

3.       AC Sparta Praha

4.       FK Neštěmice

5.       Union Vršovice

6.       ABC Braník

7.       FK Tesla Pardubice

8.       Černolice

Střelci Benešova: Svoboda (9), Walter (4), Sadílek (2)

Ondra získal cenu pro nejlepšího střelce, podle našeho názoru jen diplomacie upřela podobné ocenění pro Dana, který byl dnes mezi tyčemi objektivně nejlepší.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Dobřichovice 09.12

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nemám slov.

(Jitka, 6. 12. 2009 10:33)

Kluci paráda, nádhera. Jste prostě borci a naše jedničky. :o)