Bronzové loučení s halovou sezónou

21. 3. 2010

ObrazekV závěru letošní halové sezóny na UMBRO turnaji v Říčanech si kluci vysloužili hezké třetí místo. Turnaj byl vypsán pro hráče ročníku 2001 a mladší, takže v tomto světle lze bronz považovat za výborný výsledek. Nicméně stačilo málo a mohli jsme dopadnout ještě lépe. Slabá produktivita ve většině zápasů nás stála alespoň o stupínek lepší umístění.

V Říčanech se začínalo brzy ráno v „nekřesťanskou“ hodinu. Výkop prvního utkání byl už v 7:40. Po právu jsme se trochu obávali tradičního pozvolného startu našich Draků. Ve všech utkáních jsme nastupovali prakticky ve shodné sestavě Dědič – Sadílek, Rydval, Svoboda, Walter – Milko, Provazník, Říha, Černý.

SK Benešov – SK Motorlet Praha 0:2

Nedá se říct, že by kluci zaspali, ale Motorlet potvrdil svoji pověst mančaftu vysokých kvalit a vlastně celým turnajem projel jako nůž máslem. Stejně tak s námi neměl větší problémy. Kluci se sice narostlých soupeřů nezalekli, ale dvakrát nepokryli dostatečně těsně rychlé šikovné protivníky a po brankách v 5. a 10. minutě soupeř dokráčel celkem pohodlně k výhře.

SK Benešov – FK Klánovice 0:1

Co se nepovedlo v úvodním zápase, totiž vstřelit branku, jsme doufali, že přijde ve druhém. Soupeře z Klánovic jsme měli okouknutého z jeho předchozího utkání a věřili jsme, že ho přejedeme. Pokud by se tedy hrálo na držení míče, počet střel na branku soupeře, či jakékoli jiné kritérium než vstřelené branky, vyhráli bychom rozdílem třídy. Klánovické jsme drtili takřka nepřetržitým tlakem, ale branka ne a ne a nepřicházela. Jak už se někdy v takových utkáních stává, ze zcela náhodného téměř zoufalého odkopu v 10. minutě se zrodil k naší smůle gól v benešovské síti. Ani přes náš další nápor jsme ale nebyli schopni míč dostat za záda velmi dobře chytajícího soupeřova gólmana. Po prvním zápase s Motorletem jsme klukům pár věcí vytýkali, ale tentokrát hráli podle pokynů, leč opět to nestačilo. Po druhém zápase tak byly na našem bodovém i brankovém účtu dvě ohromné a děsivé nuly.

SK Benešov – FC Graffin Vlašim 1:1

V okresním derby jsme navázali na dobrou hru z předchozího utkání. Co víc – konečně jsme protrhli střeleckou smůlu. Ve 3. minutě jsme se ujali vedení po Ondrově brance. Vlašim se nezdála příliš nebezpečná, spoléhala na velmi dlouhé stereotypní výkopy brankáře na naši polovinu. Naši beci si s nimi celkem bez potíží poradili nebo alespoň výborně zablokovali soupeřovy hráče. Bohužel v samém závěru ve 14. minutě se Graffinu podařilo po naší chybě vyrovnat a podobně jako Klánovice se jim podařilo vytěžit z mála maximum. Jak se později ukázalo, tato inkasovaná branka rozhodla o vzájemném umístění Benešova a Vlašimi.

SK Benešov – SK Horní Měcholupy 4:0

Už z výsledku je vidět, že toto bylo naše nejpovedenější utkání. Hráli jsme opět hodně na polovině soupeře, a co důležitějšího – dávali jsme i branky. Postupně skórovali ve 4. minutě Ondra, v 8. Radek oslavil svátek, v desáté se trefil Filip R. a účet uzavřel z ostrého úhlu v poslední minutě Lukáš. Náš výkon s postupujícím časem gradoval a protože se ostatní utkání poměrně zamotala, ještě jsme vykřesali šanci na nějakou tu placičku. Znamenalo to ovšem porazit posledního soupeře a čekat, jak se vyvinou další zápasy.

SK Benešov – Slovan Kunratice 1:0

Vlašim šla ve svých posledních velmi napínavých zápasech pro druhé místo za suverénním Motorletem, takže my se nakonec ve vzájemném souboji s Kunraticemi poměřili v boji o bronz. V posledním mači stál před námi úkol uhrát bod, který by nám ke třetímu stupínku stačil. Na remízu jsme si ovšem nedovolili hrát, chtěli jsme samozřejmě pokračovat v dobrých výkonech a soupeře rozstřílet. Branka soupeře ale byla opět jako zakletá. Střílelo se jak u Verdunu, ale nakonec bronzovou pojistku dal výsledku až v samém závěru Martin svým důrazem na brankovišti.

Naše výkony nebyly úplně stoprocentní, ale až na úvodní zápas naši kluci předvedli bojovný nátlakový fotbal, včetně pokusů o fotbalovou rozehrávku po zemi, což většině ostatních týmů dělalo problémy. Od některých jsme toto za celý turnaj neviděli. Škoda jen mizerné koncovky, hrálo se sice na házenkářské branky, ale měli jsme být daleko efektivnější.

Branky: Svoboda (2), Provazník, Rydval, Říha, Walter (po 1)