Jdi na obsah Jdi na menu
 


BB CUP – 1. místo

23. 5. 2010

ObrazekVýborný výsledek a pohár za první místo jsme si odvezli z Polabí. Původně zamračené nedělní ráno se postupně měnilo v krásný slunečný den jakoby symbolicky spolu s výkonem a výsledky našich Draků. Zejména zlepšený odpolední výkon v semifinálovém a finálovém utkání znamenal, že jsme soupeře možná trochu nečekaně téměř deklasovali a po právu si jako jediný neporažený tým mohli modrožlutí pověsit na krk zlaté medaile. Týmový úspěch podtrhnul navíc Ondra Svoboda individuálním oceněním pro nejlepšího střelce turnaje.

HOŠI DĚKUJEM!!!

V příjemném a výborně připraveném areálu na hřišti Lázeňská ve Staré Boleslavi, kde hraje pořadatel turnaje FK Brandýs-Boleslav, jsme měli možnost absolvovat první letošní venkovní travnatý turnaj. Hrálo se na zmenšených hřištích v rozestavení 5+1, hrací doba činila 2x 15 minut. Systém turnaje sliboval větší množství branek a také možnosti napravit případné chyby a zaváhání, což se v mnoha utkáních zhusta potvrdilo a např. ani vedení o 4 branky ještě neznamenalo jistou výhru. Do Boleslavi jsme přijeli ve složení Dědič, Sadílek, Rydval, Milko, Dvořák, Říha, Svoboda, Černý, Walter, Vrkoslav a Provazník. Sestavou jsme poměrně často míchali, podle vývoje utkání. Ve skupině jsme se postupně utkali s Příbramí, domácím Brandýsem-Boleslaví a Spartou. Ve druhé skupině bojovaly týmy Slavie, Dukly, ústeckého Ravelu a Králova Dvora. Sparta a Slavia nastoupily do turnaje s o rok mladšími výběry ročníku 2003 a mezi „dvojkami“ se mladší fotbalisti rozhodně neztratili.

SK Benešov – 1.FK Příbram 4:2 (1:2)

ObrazekV našem prvním utkání jsme celý první poločas bojovali více než se soupeřem s naší tradiční ranní nerozehraností a ospalostí. Skóre otevřel po našem nedůrazu soupeř už ve 3. minutě. Dlouho jsme se snažili kluky vyburcovat ke kloudné akci, ale zadařilo se až po prostřídání a dobře kopnutém rohu Filipa R. Výborně si na něj naběhl Dominik a ve 12. minutě vstřelil naši první branku na turnaji. Bohužel naše radost netrvala ani minutu a zase jsme prohrávali. V poločase jsme tak tahali za kratší konec provazu. Ve druhé půli se naštěstí probral Ondřej a hned ve 3. minutě z brejku vyrovnal na 2:2. O minutu později jsme těžili opět ze standardní situace v podobě rohu, když Standa rozehrál opět na Ondru a my konečně vedli. V té době už jsme hráli podstatně lépe a šli si pro výhru. V 10. minutě dal výsledku konečnou podobu opět Ondra, když zužitkoval situaci po odraženém přímém kopu Filipa R.

SK Benešov – FK Brandýs-Boleslav 5:2 (3:1)

ObrazekZápas s domácím týmem už měl z našeho pohledu klidnější průběh. Kdo bude na trávníku pánem, dal najevo hned z prvního útoku Lukáš. Jeho střelu po Filipově autu a Ondrově přihrávce zastavila až síť domácí branky. Domácí sice v 11. minutě vyrovnali, ale případné komplikace zažehnali Radek s Ondrou svými dvěma brankami ve 12. a 13. minutě. V přestávce jsme si tak užívali celkem klidné vedení 3:1. Ve druhém poločase ho navýšili nejprve ve 4. minutě opět Radek a v 7. se poprvé zapsal mezi střelce Filip Č. Soupeř pak stačil v závěru jen zkorigovat stav na 5:2. Po tomto výsledku jsme spolu se Spartou měli zajištěný postup do semifinále. O tom, kdo bude ve skupině první a narazí na teoreticky slabšího soupeře ze druhé skupiny, měl rozhodnout vzájemný souboj.

SK Benešov – AC Sparta Praha 2003 5:5 (5:1)

ObrazekSparťani hráli v předchozích utkáních pohledný kombinační fotbal. Že jsou to praví bojovníci předvedli už ve svém prvním zápase s domácím Brandýsem-Boleslaví, kdy dokázali otočit stav z nepříznivých 0:2 na neuvěřitelných 8:3! Díky této kanonádě měli lepší skóre než my a pokud jsme tedy chtěli vyhrát skupinu a vyhnout se vítězi druhé skupiny (vypadalo to na nebezpečný Ravel Ústí n.L.), museli jsme Spartu porazit. Tento úkol se zdál o poločasové přestávce hračkou. Neskutečně totiž před sparťanským pokutovým územím úřadoval z trestných kopů Filip R. Nejprve zavěsil ve 3. minutě, totéž si zopakoval v minutě sedmé a po mírné komplikaci při hlídání pravé Danovy tyče při zahrání rohu, kdy Sparta snížila na 2:1, Filip dal z trestňáku třetí branku v 11. minutě. Střelecký koncert pokračoval po Filipově rohu a Ondrově brance ve 14. minutě a jak jsme si mysleli, hřebíček do sparťanské rakve zatloukl těsně před přestávkou pátým gólem Filip Č. Sparta nás ovšem ve druhé půli neuvěřitelně vyškolila, doslova vstala z mrtvých a docílila neuvěřitelné remízy. Dlužno dodat, že ty 4 branky jsme jí v podstatě darovali vlastní neschopností, nemohoucností a snad i pocitu, že se už nemůže nic stát. Zejména čtvrtá branka přinesla na trenérské hlavy plno dalších šedin. Nicméně Sparta předvedla opravdu výborný fotbal a ten bod a následné první místo ve skupině si opravdu zasloužila.

Ve skupině jsme tedy se 7 body obsadili o skóre druhé místo za Spartou a čekal nás semifinálový souboj s velmi nepříjemným Ravelem. Sparta se o finále měla poprat s Královým Dvorem. Ještě než k tomu došlo, museli jsme udělat malou bouřku v kabině na téma druhý poločas se Spartou, ale pak nás už čekala pauza na občerstvení a odpočinek.

SK Benešov – FK Ravel Ústí nad Labem 6:0 (1:0)

Ravel od nás dostal kanára, ale tak krutě si prohrát snad ani nezasloužil. Pravda ovšem je, že kluci si vzali naše kritická slova k srdci a předvedli super bojovný a zodpovědný výkon po celé utkání. Skóre vypadá naprosto pohodově, ale zápas byl téměř po celou dobu strašně vyrovnaný. Nám ve třetí minutě pomohla poměrně rychlá a šťastná Standova branka, když do šibenice vyslal nechytatelný projektil ještě z vlastní poloviny hřiště. Hra se ovšem po celou dobu prvního poločasu přelévala z jedné strany na druhou a prim hrály velmi dlouho oba obranné valy. Podobný obrázek jsme mohli vidět i v úvodu druhé půle. Pak ovšem Filip R. v 8. minutě odbrzdil modrožlutý gólový parní válec, jemuž pod kotel přiložili v posledních pěti minutách dvakrát Ondra, jednou Filip Č. a Radek a my měli cestu do finále rovnou a hladkou jak dálnice (jiná než D1).

SK Benešov – FK Králův Dvůr 5:1 (3:0)

ObrazekVe druhém semifinále (hraném před naším) si Králův Dvůr poradil 3:1 s pražskou Spartou, i když ani on to neměl jednoduché a Sparta opět kousala. Králův Dvůr postoupil ze skupiny z druhého místa jako my, ovšem pouze se 4 body za jednu výhru a jednu remízu a skóre 4:4. Celkem oprávněně jsme si na něj celkem věřili, zvláště po té závěrečné smršti s Ravelem. Do soupeře jsme se důkladně zakousli. Branka sice dlouho nepřicházela, ale často visela ve vzduchu. O výsledku finále a držiteli zlatých medailí jsme rozhodli opět gólovou úrodou slepených branek v závěru prvního a v úvodu druhého poločasu. Branku Králova Dvora odčaroval dvěma pohotovými střelami velmi platný a neutahatelný Filip Č. v 11. a 14. minutě, ještě do přestávky zvýšil na 3:0 Ondra. Snažili jsme se nepodlehnout nějaké euforii jako se Spartou, takže i po přestávce jsme hráli zodpovědně, pozorně si hleděli soupeřových hráčů a kluci jim nedovolili téměř nic. Naopak, ve 3. a 4. minutě si Ondra řekl o korunu pro krále střelců a zvýšil stav na 5:0. Jemnou korekci provedl soupeř až v samém závěru, kdy využil naší malé netěsnosti v obranné vozbě. Pak už mohla vypuknout modrožlutá radost a netrpělivé čekání na předání cen J

Konečné pořadí:

1.       SK Benešov

2.       FK Králův Dvůr

3.       FK Ravel Ústí nad Labem

4.       AC Sparta Praha 2003

5.       SK Slavia Praha 2003

6.       1. FK Příbram

7.       FK Dukla Praha

8.       FK Brandýs-Boleslav

Branky: Svoboda 10, Černý 5, Rydval 4, Provazník 3, Dvořák, Říha a Sadílek po 1

ObrazekPodobně jako jsme zahajovali zimní halovou sezónu vítězstvím v Dukla CUPu, docílili jsme stejného úspěchu při startu letní turnajové sezóny. Doufejme, že se nám bude dařit i nadále a že nám systém 5+1 bude svědčit. V příštím víkendu se budeme věnovat opět okresnímu přeboru, čeká nás sobotní mač v Benešově proti Nespekám A.

Mimochodem, při tom hokejovém finále se ty zprávy píšou strašně špatně J Právě uznali Rolinkovu branku a jestli to ty hokejky dotáhnou až do konce, tenhle víkend nebude mít chybu!

 

Náhledy fotografií ze složky BB CUP

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář