Sedlčany jsme uctili osmi brankami

26. 1. 2010

V přípravě se sedlčanským Tatranem tentokrát nepadlo tolik branek jako v listopadu. Možná na tom měl svůj podíl i velký mráz, který trochu zalézal i do bubliny S-Centra. Nicméně po nevýrazné první třetině se kluci rozhýbali a mohli jsme vidět celkem deset pěkných gólů.

Až na nemocného Dominika se sešla kompletní sestava. Jednotlivé čtyřky byly hodně kombinované, ale přesto jsme od začátku jednoznačně tahali za delší konec provazu. Sedlčanští ale zřejmě neměli svůj nejlepší den, takže zlobili jen výjimečně a i když jsme občas udělali nějakou tu chybu, vše napravil Daniel, který si podržel svoji víkendovou formu. První branku jsme mohli přes veškerou snahu všech hráčů vidět až v 18. minutě první třetiny. Na levé straně se Lukáš kličkami zbavil dvou protihráčů a včas nahrál do ideální pozice Ondrovi, který trefil přesně.

Ve druhé třetině se Benešov rozstřílel a pomaličku navyšoval svůj náskok. Překvapivě sedlčanští byli bez jediného úspěchu. Na 2:0 zvyšoval hlavou (!) Martin, když naprosto ideálně lízl Standovu střelu z trestného kopu. Třetí branku zavěsil Filip R., když do sítě nekompromisně vrátil brankářem nepřesně vyhozený míč. Čtvrtým střelcem se stal Kuba Richter – doklepl do branky míč, který gólman neudržel po tvrdé střele Filipa Č. Jak jen to ten Kuba dělá, že si dokáže najít to ideální místo? Účet druhé části podtrhnul opět Martin. Hodně mu v tom pomohl Vojta, který na protihráčích vybojoval skoro ztracený balón.

Přiznám se, že jsem Tatranu nějakou branku skoro přál, protože ač se dostali občas do velmi slibné šance – propadli jsme občas trochu v obraně nebo Dan špatně rozehrál míč přímo na nohy soupeře – byla naše branka až do samého závěru utkání pro hosty jak začarovaná. Všechny míče dlouho končily buď v zámezí nebo v Danově náruči. Člověk by ho skoro až někdy podezíral, že si se soupeřem zahrává a chybou ho pustí do šance, jen aby sám vyniknul při následném bravurním zákroku J V první polovině třetí třetiny stříleli stále jen modrožlutí – shodou okolností Filipové. Šestý gól zaznamenal Filip Černý po Ondrově akci, sedmý byl opět jeho dílem, když využil chyby gólmana při rozehrávce a osmý dával Filip Rydval při podobné nepřesnosti. Tatran se konečně dočkal gólových úspěchů až v samém závěru zápasu. Nejprve hosté využili laxnosti naší obrany, která nedokázala vyexpedovat míč z vlastního vápna po zahraném rohovém kopu. Těsně před koncem jsme pak zbytečně zahráli míč do autu v blízkosti naší branky a po následném vhazování jsme neuhlídali sedlčanského střelce, který Danovi vysmýčil pavučiny v pravé šibenici.

Sedlčanským se u nás tentokrát asi tolik nelíbilo, ale důležité je, že si všichni kluci zahráli a viděli jsme je v akci i v sestavách, ve kterých se spolu moc nepotkávají. Moc bych si přál, abychom Tatranu takhle naložili i na jaře při odvetě okresního přeboru, ale to bude určitě daleko těžší zápas.

Důležitá informace na závěr: dozvěděl jsem se, že turnaj v Sedlčanech 6. února je pro nedostatek přihlášených týmů zrušený.