První ostrá příprava na novou sezónu vyšla

20. 8. 2009

SK Slavia Praha – SK Benešov 2:2 (1:2)

Na rozjezd nové fotbalové sezóny jsme nemohli najít mnoho těžších soupeřů, než je Slavia. Ve Svojeticích, kde jsou Slávisté na soustředění, jsme čekali obtížnou zkoušku. Naši kluci se ovšem slavného jména nezalekli, předvedli překvapivě bojovný a po fyzické stránce velmi náročný výkon. Moc nechybělo a mohli jsme si přivézt i nečekaný sešívaný skalp.

Do Svojetic jsme dorazili ve složení Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Černý, Tusjak – Walter, Svoboda, připraveni byli Milko, Vaniš a Dvořák. Sešívaných soupeřů bylo nažhaveno snad dvacet, takže jsme čekali, že nás ve velkém vedru uběhají. První poločas začal výkopem slávistů, ale žlutomodří prokázali hlad po míči a hned od začátku jsme hráli lepší a zejména důraznější fotbal. Možná nám maličko pomohlo i to, že jsme hráli trošku z kopce. Nepředváděli jsme sice tolik kombinací jako v utkání s Kondrací, ale s tímto soupeřem to byl naprosto jiný zápas. Slavia semtam předvedla snahu o kombinaci, ale ta v drtivé většině případů nebyla stoprocentně přesná a troskotala na dlouho bezchybně pracující benešovské defenzivě. Tím, kdo první chyboval, tak byla Slavia. V páté minutě dostal poněkud více prostoru ve středu hřiště Ondra Svoboda a po jeho střele se Benešov ujal vedení. Draci pak stále drželi sešívané na distanc a měli více ze hry. Dan musel řešit jen několik náznaků šancí, se kterými si s větším či menším úsilím vždy poradil. Slávia dlouho jakoby nevěděla, co by měla proti fyzicky disponovaným benešovským hrát. To se už blížil konec poločasu. Než se hráči dočkali zaslouženého odpočinku, padly ještě dvě branky. Ve 24. minutě se Ondra protáhl po pravém křídle, rozhodl se nehledat kamarády v pokutovém území a brankáře Slavie trochu překvapil střelou k bližší tyči. Míč zapadl za jeho záda a vedli jsme už 2:0. Do přestávky stihla Slavia ještě snížit. Po menším závaru, kdy jsme nedokázali uklidit míč z pokutového území stihli nedokonale obsazení slávisté dopravit míč do Danovy sítě - střílel David Doležal.

Druhá půle byla o poznání těžší. Podepsala se na tom rostoucí únava, přece jen nemáme tak široký kádr, vedro přes 30 stupňů a také to, že jsme hráli do kopce. Slavia nás začala svírat na naší polovině a vyrovnání  občas viselo ve vzduchu. Některé pokusy a snahy sešívaných v bezprostřední blízkosti naší branky jsme odvraceli s vypětím všech sil a někdy s trochou štěstí. Výtečný výkon v těch chvílích předvedl Dan, kdy zachránil odvážnými zákroky několikrát naše vedení. Nicméně v deváté minuté druhé půle již ani Dan nemohl nic dělat se střelou Marka Šmída z pár metrů. Gól padl opět po chybě, když jsme špatně směřovali hru nikoliv od vlastní branky, ale k ní. I v dalším průběhu hry se Slavia snažila o obrat ve skóre. Všechny její šance se nám ale podařilo odvrátit, dokonce jsme se v závěrečných minutách dostali do dvou slibných příležitostí. Ondrovi se podařilo na půlící čáře obehrát vytaženého gólmana a jen málo stačilo k tomu, aby Ondra nebo ještě Martin nakonec Slavii pokořili. Docílili jsme tak slušného výsledku se silným soupeřem.

Méně vyčerpaní slávisté nás pak na závěr přestříleli při střelbě pokutových kopů. Za Benešov proměnili Luboš, Standa, Kuba a Martin, počet slávistických úspěchů byl cca dvojnásobný. Dan si sáhl na spoustu balónů a potvrdil, že mu dnešní zápas sedl. Na střelcích už byla znát evidentní únava, kdy někteří už sotva pletli nohama.

Dalším bodem programu je již v sobotu turnaj na ABC Braník. Turnaj začíná již v 8 hodin ráno, první naše utkání je od 8:20 s Viktorkou Žižkov. Sraz tedy nejpozději v 7:45 na Braníku – ulice Za Mlýnem 12, Praha 4. Odjezd z Benešova od Sokolovny v cca 7:00 hodin. Program skupin končí v cca 15 hodin, pak následují zápasy o umístění. Finále je od 17 hodin.