První jarní venkovní mač

28. 3. 2010

TJ Slavoj Čerčany – SK Benešov 3:2

ObrazekPro první letošní rozkoukání na travnatém hřišti jsme zvolili přáteláček s poměrně těžkým soupeřem. V Čerčanech nás čekala starší přípravka. Kluci se ovšem složitého úkolu nezalekli a starší a fyzicky vyspělejší soupeře přinutili sáhnout si na dno svých sil. Modrožlutí sehráli na poměrně dobrém terénu naprosto vyrovnanou partii a i když jsme nakonec o jednu branku prohráli, tým si zasloužil pochvalu a zasloužený obdiv i od příznivců domácího týmu. Měli jsme trošku obavy z přechodu ze zimních malých hřišť a „malého“ fotbalu zpátky na velký plac, ale kluci se s tím vyrovnali překvapivě dobře a na začátek sezóny se ukázali ve výborném světle.

Do prvního poločasu jsme vstoupili se sestavou Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Černý, Provazník – Svoboda, Walter. Na kluky vyrukovali chasníci o hlavu větší a o 2-3 roky starší. Nicméně benešovští chtěli hrát, byli zdravě agresivní, napadali soupeře včas a nenechávali ho v klidu rozehrávat míče. Naopak předváděli občas výbornou spolupráci a snažili se využívat celé plochy hřiště. Vzadu si naši kluci všechny výpady domácích pohlídali a Dan tak v úvodu nemusel řešit nic složitého. Po většinu poločasu jsme měli mírnou územní převahu a čerčanští se pokoušeli o rychlé brejky. První branku ovšem vstřelil Benešov – v 8. minutě Martin natolik zamotal hlavu domácí defenzívě, že se od něho odrazil jeden z nepodařených odkopů za záda domácího brankáře. Vedení nám sice nevydrželo dlouho, v 10. a 13. minutě jsme dostali dvě branky, které pramenily z neschopnosti uklidit míč z blízkosti naší branky do bezpečí, ale kluci to měli někdy opravdu těžké. Hráli jsme ale pořád svoji hru, do níž se zapojili i další hráči z lavičky – Dvořák, Milko, Hendrych, Richter, Vaněček a Vaniš. Těsně před koncem poločasu využil prostoru na levém křídle Lukáš, potáhl míč až do pokutového území a z úhlu prostřelil gólmana – 2:2.

Ve druhé půli jsme trochu míchali se sestavou, ale pořád jsme mohli vidět hezké akce a šance na obou stranách. V zajímavém srovnání sil jsme nakonec tahali za kratší konec provazu, když se čerčanským v 21. minutě podařilo využít okna v naší obraně a celkem bez potíží skórovat. Naše snaha o vyrovnání už kýžený efekt nepřinesla, ale podle počtů našich kluků jsme vyhráli alespoň v penaltách J