Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povedená příprava v sedlčanské hale

8. 11. 2009

Výbornou sobotní formu si kluci podrželi i pro druhou víkendovou akci – přípravné trojutkání s týmy Tatranu Sedlčany a 1.FK Příbram v hale sedlčanského gymnázia. Ve čtyřech utkáních (po dvou s každým ze soupeřů) kluci nepoznali chuť porážky a předvedli opět poměrně spolehlivý výkon. Tentokrát nešlo až tolik o výsledky. Důležité bylo, že si kluci ohmatali hezkou novou sedlčanskou halu, kde budeme hrát po Novém roce dva turnaje, přesvědčili se, že i Tatran se dá porazit a hlavně – zahráli si fotbal s dobrými soupeři.

Po domluvě jsme hráli 1x18 minut, 4 hráči v poli plus brankář. Benešovští nastupovali převážně v sestavě Dědič – Říha, Rydval, Svoboda, Walter – Sadílek, Milko, Dvořák, Vaněček. Od první lajny jsme čekali nějaké branky, druhá měla za úkol spíše neinkasovat. Obě čtyřky si svoje úkoly splnily téměř na jedničku (včetně Dana).

První utkání jsme hráli proti Příbrami. Ve vyrovnaném souboji jsme se branky nedočkali. Příbramští předvedli pohledné individuální i kombinační akce, při kterých motali hlavy někdy trochu těžkopádné modrožluté obraně. Nicméně Dan udržel čisté konto (včetně vykrytí penalty za Dominikův faul) a branka nepadla ani na druhé straně po několika dobrých příležitostech našich útočníků.

Ve druhém zápase proti Tatranu se sedlčanským dařilo hrát často na naší polovině. Opakovaně se snažili prosadit se, několikrát jsme viděli přečíslení po nedůrazu naší defenzivy. Daniel ale v házenkářské brance čaroval a opět ji i za použití téměř akrobatických zákroků zamknul. Tatran si tak mohl na vlastní kůži ověřit, že to známé „nedáš - dostaneš“ pořád platí: Ondra nekompromisně zavěsil po rychlém brejku a viděli jsme tak první gól miniturnaje. Další branka už nepadla a Benešov mohl slavit výhru při sledování vzájemného souboje Sedlčan s Příbramí. Domácí opět prohráli, tentokrát 1:2.

Kluci mají ve zvyku se na turnajích rozehrávat k čím dál lepším výkonům. Platilo to i dnes – v odvetě proti Příbrami už si dávali v obraně větší pozor, lépe a dříve napadali protihráče a více jsme se tlačili na soupeřovu polovinu. Branka ze hry sice opět nepadla, výhru ale zajistil Filip proměněnou penaltou.

V závěrečném boji proti domácím jsme dostali první branku. Tatran rychle rozehrál roh na neobsazeného útočníka a ten umístil míč bez problémů do naší sítě. Modrožlutí se ale zdaleka nepoddávali pesimismu. Měli jsme více ze hry a branka byla spíše náhodná. Dan sbíral nepřesné rozehrávky soupeře a posílal pasy dopředu. Viděli jsme mnoho šancí k vyrovnání, největší měli Dominik, Martin nebo Filip z trestného kopu. Vyrovnání ale přinesla výstavní Lukášova dalekonosná trefa, na kterou domácí střídající brankářka Bára nedosáhla. Benešov byl v utkání lepší a hladovější po úspěchu. Vyložené šance gólem sice neskončily, ale paradoxně v sedlčanské brance skončila Standova střela z poloviny hřiště, kterou bychom spíše měli nazvat odkopem.

Poděkovali jsme tedy z pozvání a na cestu domů si přibalili tři výhry a jednu remízu. Snad nám ta forma a štěstí vydrží co nejdéle.

Příbram – SK Benešov 0:0, 0:1

Sedlčany – SK Benešov 0:1, 1:2

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář