Tucet pro Nespeky na rozjezd

29. 8. 2009

Nespeky B – SK Benešov 0:12 (0:6), pen. 2:7

V zahajovacím utkání okresního přeboru mladších přípravek jsme naložili začínajícím fotbalistům Nespek B dvanáct branek. V zápase nebylo od prvních vteřin pochyb, kdo si připíše tři body. Kluci z Nespek se dali dohromady teprve o těchto prázdninách a na benešovských bylo znát, že už jsou to proti nim ostřílení harcovníci. Střelecky se zaskvěl především Martin Walter, autor 5 branek.

Zápas jsme očekávali trochu s napětím, jak si kluci poradí s neznámým soupeřem. Taky neoblíbená brzká ranní hodina dávala tušit, že rozjezd bude vláčný. Starosti byly ovšem v tomto případě zcela zbytečné a Benešov 2002 se dočkal hned zkraje sezóny nejvýraznější výhry ve své dosavadní kariéře. Nespecké béčko začalo trénovat v podstatě teprve tento týden a benešovští si s nimi od začátku pohrávali. Úvodní sestava nastoupila v ustálené podobě Dědič – Sadílek, Rydval – Říha, Dvořák, Vaněček – Svoboda, Walter. Na střídačce byli připraveni Vaniš, Hendrych, Vystavěl a Němeček.

Skóre otevřel hned v první minutě dnes nezastavitelný Martin. Ve třetí minutě přidal druhou branku a protože bylo vidět, jakým směrem se bude zápas ubírat, prohodili jsme Filipa s Dominikem. Filip si tak pořádně vyzkoušel dispečerský post středního záložníka. Z utkání se dá jen velmi těžko vypíchnout nějaký zvláštní či zajímavý okamžik. V první půli hra připomínala loňské podzimní zápasy proti Měcholupům, Junioru, Kolovratům či dalším slabším týmům MiniCUPu. Nespečtí se na naši polovinu dostávali jen stěží a Danovu branku vůbec neohrozili. Naopak další trefy přidali v 15. minutě Ondřej, v 16. opět Martin, v 21. se trefil Filip a v poslední minutě prvního poločasu po Filipově ukázkovém zatažení po křídle a jeho přesné přihrávce do vápna přesně střílel Lukáš Říha.

Střelecké manévry neustaly ani ve druhém poločase. Nejprve střílel přesně Filip a dvěma brankami ze 4. a 7 minuty dohnal Martina. Ten byl ale dnes skutečně při chuti a dalšími dvěma góly v 11. a 13. minutě dal zapomenout na Vaška Skibu. V 16. minutě se s desítkou nespokojil Lukáš Říha, který se rozehrál s postupujícím časem též k vynikajícímu výkonu, a účet uzavřel v poslední minutě Viktor.

V závěru zápasu si trochu zachytal i Dan. Kombinovaná sestava po prostřídání nabídla nespeckým dva nebezpečné brejky, ovšem Dan si zřejmě chtěl připsat nulu na svém kontě a oba pokusy kryl. V penaltách jsme byli také lepší, celkové skóre znělo 7:2 ve prospěch Benešova.

Těžko na základě tohoto měření sil dělat nějaké závažné závěry. Nedělali jsme je ostatně ani po prohrách se silnými soupeři v přípravě. Uvidíme, zda si kluci přinesou pohodu a nejen střeleckou formu i do dalších zápasů.