Střelecké manévry v Peceradech

10. 10. 2009

TJ JAWA Pecerady B – SK Benešov 0:14 (0:7)

Do Pecerad jsme jeli s jednoznačným úkolem přivézt tři body a pokud možno vylepšit skóre. Obé se podařilo na sto procent. Viděli jsme jednoznačnou převahu modrožlutých a spoustu hezkých branek. Domácí maličko zazlobili jen v úvodu zápasu. Zbytek byl pod jednoznačnou kontrolou Benešova. Střelecky se prosadili zejména oba snajpři – Ondra 7 branek, Martin 4 zářezy.

V sestavě jsme museli oželet důležité opory – Filip Černý a Dominik Dvořák však byli nahrazeni ostatními a na výkonu a výsledku to proti slabšímu soupeři nebylo znát. Základní sestavu Dědič – Sadílek, Hendrych – Říha, Rydval, Vaniš – Svoboda, Walter doplnili Vaněček a Richter. Kluky snad probral ze spaní i pravý podzimní lezavý chlad a občasné mrholení. Do soupeře se pustili s vervou a první branka na sebe dala čekat jen do začátku třetí minuty.To se do samostatného úniku po odkopu od naší branky dostal Ondra a už ho nikdo nechytil – 1:0. V té době se ještě domácí snažili běhat a občas se jim zadařilo přesunout hru většinou přes rychlé pravé křídlo k naší brance. Výsledkem ovšem byly jen vcelku neškodné rohové kopy. Snad i proto se na druhou branku čekalo „až“ do 8. minuty. Ondra opět utekl z dosahu peceradských beků a ve vápně krásně předložil balón Martinovi. Ten nezaváhal a rozvlnil síť prudkou střelou. V dalším vývoji už Pecerady trochu odpadly a přibývající góly jsme si skoro nestihli zapisovat. Krásnou akci předvedli po pravém křídle ve 12. minutě Viktor s Ondrou. Z přečíslení a přesné přihrávky pak těžil opět Martin. Mezi 13. a 17. minutou si vzal sólo Ondra a vstřelil tři branky, jednu z nich po rohovém kopu. Účet první půle uzavřel v 18. minutě tvrdě a přesně střílející Viktor, když zužitkoval opět Ondrovu přihrávku.

Vynikající výkon kluci potvrdili i ve druhém poločase. To už domácí úplně rezignovali a Dan v brance si mohl vzít náhradní volno. Hrálo se v podstatě jen na polovině Pecerad a skóre v náš prospěch utěšeně narůstalo. Hned v úvodu střílel opět přesně dnes nezastavitelný Ondřej. Další branku doklepával levačkou Martin a ve 4. minutě opět on dostal do sítě míč, vyražený brankářem po dobré Lukášově střele. Deset branek nestačilo, takže v dalším průběhu přidali ještě Filip jednu, Ondra dvě a poslední hřebíček zatloukl po Filipově centru Kuba Richter. Mohli jsme dát možná ještě dalších pět branek, ale tentokrát to nebylo až tak potřeba. Hodně potěšila snaha kluků o velmi kolektivní výkon. Bylo vidět, že si na slabšího soupeře věřili a dovolili si spoustu přihrávek, někdy možná až zbytečných. Ač to většinou nedělám, dnes musím pochválit i jednotlivce. Výborně si vedli také hráči, kteří většinou střídají a hru doplňují. Jakub si dal pěknou branku, Pepa s přehledem odehrál post na beku, spoustu výkopů pochytal a z jedné výborně odehrál zpět směrem na soupeřovu polovinu hřiště. Dařilo se také Viktorovi a Lukášovi na krajích zálohy, bez problémů je doplnil i Michal. Uprostřed zálohy si s rolí špílmachra poradil Filip Rydval. Hrál to sice možná více odzadu než bychom si přáli, ale byla to solidní jistota, o kterou se náš výkon mohl opřít. Standa rozehrál dobře spoustu rohových kopů, snad jsme je mohli jen lépe a častěji využít. K Martinovi a Ondrovi je škoda plýtvat slovy J No a Dan se dneska trochu nudil a doufejme, že příliš nepřiživil svoje nachlazení.

Abych nepřechválil – hráli jsme to, co nám soupeř dovolil. Po těžší sérii Vlašim – Vlašim – Sedlčany jsme si tak mohli užít lehčího soupeře a v poklidu si zastřílet. Příští víkend si dáme od fotbalu klid a sezónu ukončíme za 14 dní v Nespekách.