Střelecké hody v Teplýšovicích

10. 4. 2010

TJ Sokol Teplýšovice – SK Benešov 0:13 (0:6)

Při vší úctě k soupeři jsme doufali, že si kluci dnes zastřílí a že uvidíme v soupeřově síti daleko více míčů než v páteční neslané nemastné přípravě s Vlašimí. Kluci nás sice celých 8 minut napínali a bleděmodrou tvrz domácích se dlouho nedařilo zdolat žádnými prostředky. Poté ovšem Filip Rydval odbrzdil modrožlutý brankostroj, který se přičiněním zejména Ondry Svobody zastavil až na čísle 13. Kéž by nám to vydrželo i do příští soboty J

Pro vstup do jarní části sezóny nám los přisoudil soupeře na rozehrání. Na podzim jsme teplýšovickým u zimáku nastříleli deset branek a počítali jsme, že by to i dnes mohlo dopadnout podobně. Do utkání jsme nastoupili v základní sestavě Dědič – Sadílek, Provazník – Říha, Černý, Rydval – Svoboda, Walter, střídali postupně Milko, Hendrych, Dvořák, Vaněček, Vaniš, Vrkoslav a Richter. Hned od úvodního hvizdu modrožlutá jízda uvěznila domácí v prostoru jejich pokutového území, ale předlouho nás napínali, než padla první branka. Skoro jsme v té nemohoucnosti viděli předchozí zápas s Vlašimí. Stavidla zvedl až v 8. minutě Filip Rydval, když se zapomněl na levé části hřiště a ze střední vzdálenosti konečně protrhl střeleckou smůlu. Domácí pak ještě chvíli vydrželi odvracet snahu benešovských o další branky, ale ve 13. minutě je s definitivní platností zlomil Ondra Svoboda svou gólovou střelou. Dnes si tu Ondra tak trochu otevřel svou soukromou střelnici. V kanonádě pokračoval hned v 15. minutě, kdy z levé strany z úhlu prostřelil brankáře a hned o minutu později využil jeho nezdařeného výkopu a vrátil mu míč do sítě. V té době už hrál Benešov v pohodě, prostřídali jsme sestavu a i když hra utrpěla na přesnosti a tahu na branku, góly se ještě dostavily. Ve 20. minutě opět přesně z dálky střílel Filip Rydval a v 25. minutě předvedl svůj důraz těsně před brankou Dominik Dvořák. Do šaten jsme tedy šli za příznivého stavu 6:0 v náš prospěch. Zahřát se potřeboval hlavně Dan Dědič, který si dnes skoro mohl vzít neplacené volno.

Ve druhém poločase se kluci snažili ještě více využít možnosti kombinace na širokém hřišti a proti poněkud statickému soupeři to bylo znát. Tentokrát to tam padalo hned zkraje. Ve druhé minutě využil Ondra brankářem vyražený míč po dobré Standově střele a doklepl ho do branky. V páté minutě si oba posledně jmenovaní zopakovali spolupráci. Ondra skóroval po Standově rohu. Do třetice Ondra – v 7. minutě využil skvělou zpětnou Lukášovu přihrávku a museli jsme ho vystřídat J Skóre zaokrouhlil v 9. minutě vynikající střelou Filip Rydval – podíval se, kde je vzdálenější šibenice – a trefil ji. V 11. minutě se s deseti góly nespokojil Martin Walter, ve 13. přidal gólovou střelu Viktor Vaniš a poslední hřebíček zatloukl ve 23. minutě druhé půle Vojta Vrkoslav.

Doufejme, že si kluci schovali nějaké ostré náboje i na příští sobotu, kdy se na domácí půdě u zimáku utkáme s daleko silnějším soupeřem – vlašimským áčkem.

Branky: Svoboda 6, Rydval 3, Dvořák, Walter, Vaniš, Vrkoslav